Yjet e 'Summer House' Lindsay Hubbard dhe Carl Radke ndahen, fejesa OFF!

Klea

Yjet e ‘Summer House’ Lindsay Hubbard dhe Carl Radke ndahen, fejesa OFF!

Yjet e ‘Summer House’ Lindsay Hubbard dhe Carl Radke ndahen, fejesa OFF!

Yjet e Shtëpi verore, Lindsay Hubbard dhe Karl Radkekanë vendosur t’i japin fund fejesës së tyre.

Karl Radke dhe Lindsay Hubbard kanë anuluar fejesën e tyre. Të dy ishin vendosur të martoheshin në nëntor, por Carl i tha Lindsay se nuk mund të vazhdonte me dasmën. Ndarja u filmua dhe ka shumë të ngjarë të luhet në sezonin e ardhshëm të Summer House, “thanë burime të shumta për ET.

Lindsay Hubbard

Vetëm dy javë më parë, Lindsay Hubbard festohet me një dush nusërie me temë kopshti në Cathédrale në Moxy East Village, New York City. Shumë nga koleget e saj të Shtëpisë Verore, si Amanda Batula, Danielle Olivera, Ciara Miller, Gabby Prescod dhe Samantha Feher, e zbukuruan këtë rast me praninë e tyre.

“Kam një grup kaq të mrekullueshëm të dashurash që nuk do të më linin të ikja pa bërë një dush nusërie.” Lindsay i tha Njerëzit e mbrëmjes.

Lindsay Hubbard

Në gusht 2022, Lindsay37 vjeç dhe Karl38-vjeç, shpallën fejesën e tyre për publikun me një koleksion fotosh prekëse të shpërndara në Instagram.

Postimi i tyre i përbashkët ishte titulluar, “YOOOOOOO 💍 #AThousandTimesPo”, duke sinjalizuar emocionin dhe përkushtimin e tyre ndaj njëri-tjetrit. Propozimi u bë në plazhin skenik Dune në Southampton të Nju Jorkut dhe momenti u bë edhe më i veçantë teksa u kap nga kamerat e Summer House.

Lindsay Hubbard

Siç raportohet nga People, Karl planifikuar me përpikëri propozimin e përpunuar si një surprizë për Lindsay. Ajo kishte përshtypjen se ata po bashkoheshin me miqtë për një zjarr. Ne realitet, Karl kishte ngritur një piknik romantik buzë plazhit. Momenti i veçantë u festua në shoqërinë e miqve dhe familjarëve të tyre më të afërt.

Lindsay Hubbard

Rruga që të çonte nga trotuari drejt plazhit ishte zbukuruar me tabela që mbanin mesazhin “7 vjet”, që përkujtonin udhëtimin e tyre së bashku dhe zbukuruar me tekstet e këngës “Rumors” të Lee Brice. Karl u ul në njërin gju dhe u paraqit Lindsay me një unazë mahnitëse 3.5 karatësh të dizenjuar nga Nicole Rose.

“Kur mbërritëm, i përmenda asaj: “Nuk kemi pasur asnjë moment për vete këtë verë, kështu që doja të krijoja diçka të paharrueshme.” Karl kujtohet. Ai fshehu me dinakëri unazën në çantën e saj të plazhit dhe shfrytëzoi momentin për t’i propozuar martesën kur ajo u shpërqendrua për momentin.

Lindsay Hubbard

Ndërsa propozimi i përzemërt u zhvillua, Karl shprehu aspiratën e tij për të ndarë një jetë me të, duke theksuar se rrugëtimi i tyre i dashurisë sapo kishte nisur. Karl pyeti: “A do të martohesh me mua?” dhe unë thashë: “Një mijë herë, po!” Lindsay kujtoi, duke shtuar, “Dhe ai tha, ‘Prisni, më lër të marr unazën’ dhe unë thashë: ‘Nuk më intereson! Kur duhet të martohemi? Tani? Jam gati!'”

Karl Radke

Dyshja, dikur pjesë përbërëse e serialit të realitetit të Bravo, Summer House që nga fillimi i tij në 2017, filluan si miq të thjeshtë. Lidhja e tyre u transformua, duke i shtyrë ata të ngrinin statusin e tyre të marrëdhënies në tetor 2021, dhe ata e pranuan publikisht romancën e tyre deri në janar 2022. Deri në qershor 2022, dyshja i përcollën ET vendimin e tyre për të bashkëjetuar, duke shprehur padurim për këtë kapitull të ri në marrëdhënien e tyre.