Yjet e RHOSLC që po u shërbejnë vibeve të zuzarëve

Klea

Yjet e RHOSLC që po u shërbejnë vibeve të zuzarëve

Amvise të vërteta të Solt Lake City fansat pyesnin veten se kush do ta merrte rolin e zuzarit tani që Jen Shah është i burgosur. Mos u shqetëso. Sezoni 4 nuk na ka dhënë asnjë mungesë të anëtarëve të kastit që anojnë në anën e tyre më të errët.

Dhe ndërsa asnjë nuk është e përfshirë në asnjë lloj aktiviteti të supozuar kriminal, këto zonja janë të afta në manipulimin, përzierjen në tenxhere dhe sharjen para fëmijëve.

Le t’i hedhim një sy yjeve të RHOSLC që po u shërbejnë vibe zuzaresh.

Mary Cosby

(Foto nga: Presley Ann/Bravo)

Mary Cosby filmoi dy sezonet e para të RHOSLC por e anashkaloi ribashkimin e Sezonit 2. Maria është Zonja e Parë e Besimit, Kisha Pentekostale e Tempullit. Kishte shumë pyetje për kishën dhe pretendimet se ishte një kult.

Ajo u kthye për sezonin 4 si shoqe e amvisave. Deri më tani, Mary ka qenë vetëm një mike me Meredith Marks. Maria ishte aq e shkëputur saqë ajo anashkaloi shumicën e aktiviteteve të aktorëve. Funksioni i saj i vetëm ishte të hijeshonte dhe të ofendonte kolegët e saj. Përveç nëse quhej Meredith.

Ajo e quajti Whitney Rose “një kokëfortë”. Whitney u përpoq të bënte paqe me të gjatë darkës, por Mary vendosi të merrte të sajën për të shkuar dhe e informoi Whitney se nuk kishin të ardhme.

Sipas People, Mary Heather Gay e turpëruar në Watch What Happens Live. Mary shikoi një foto të Heather me një top Gucci. Prezantuesi Andy Cohen e pyeti Mary-n nëse Heather ia ktheu pamjen.

“Jo. Nuk mendoj se Gucci e bën këtë,” u përgjigj Meri. “Unë kurrë nuk kam parë një korse, për shembull, një madhësi 14. Po ju?”

Ajo gjithashtu i tha Heatherit se dukej “e ngjizur”. Nëse Marisë i lëvizte goja, dikush po ofendohej.

Maria është kaq problematike, sa nuk mund të numëroj dot rrugët. Djali i saj, Robert Cosby, Jr. ishte i martuar për një vit dhe Mary nuk e dinte. Edhe pse ai dhe gruaja e tij jetojnë nën çatinë e Marisë. Ndoshta Mary duhet të kujdeset për çështjet në shtëpinë e saj dhe të kalojë më pak kohë duke u ulur vetëm në daljet e aktorëve, duke ngrënë ushqime në McDonald’s.

Lisa Barlow

(Foto nga: Meredith Andrews/Bravo)

Lisa Barlow ka të bëjë me Lisa Barlow. Ajo kishte zero simpati për Monica Garcia, pasi lidhja abuzive e Monikës me nënën e saj doli në dritë. Në mendjen e Lizës, Monika ishte abuzive dhe nuk ka rëndësi pse.

Lisa u tërbua që Monika i bërtiti Angie Katsanevas në darkën greke të Pashkëve të Angie. Kështu, në eventin e Whitney’s Prism, Lisa u zemërua që Angie dhe Monica u korrigjuan.

“Monika është kjo vampir e vogël që ka ushqyer 100% nga energjia negative,” tha Baby Gorgeous. A është si të shikosh në pasqyrë, Lisa?

Daily Mail raportoi se Lisa dhe Monica u angazhuan në një ndeshje të bërtitur gjatë ngjarjes së Whitney. Kur Monika i tha Lizës që ta linte vetëm sepse ajo nuk ishte nëna e saj, Lisa ia ktheu. “Askush nuk dëshiron të jetë nëna e saj. Është e qartë, “i tha Lisa Angie. Uau.

E gjora Enxhi ishte në mes mes dy grave që bërtisnin. Askush nuk mund ta dëgjonte tasin e zërit për shkak të bërtitjes së tyre. Whitney duhej ta thërriste Lizën me emër dhe t’i kërkonte asaj të heshtte. E sikletshme!

Pas ngjarjes, Lisa nuk pranoi të zotëronte asnjë nga sjelljet e saj të këqija. Ajo fajësoi Angie që ishte shoqe me Monikën. Pasi Angie i tha Lizës se nuk i pëlqente Monica, pronari i Vida Tequila-s ishte në mendje për të sapolindurin.

Lisa u shkaktua nga Angie duke qenë miqësore me Monica. Prandaj, nuk ishte faji i Baby Gorgeous. Të paktën Whitney e kuptoi se Lisa nuk mund të pranonte përgjegjësinë për sjelljen e saj të turpshme. Ndërkohë, Lisa kënaqej duke përqafuar anën e saj djallëzore këtë sezon.

Monica Garcia

(Foto nga: Fred Hayes/Bravo)

Monica mund të jetë e re në ekskluzivitetin RHOSLC, por ajo është një profesioniste në nxitjen e dramës. Thuhet se trajtimi abuziv i nënës së saj ndaj saj ishte zemërthyes. Por Monika ka bërë disa fotografi edhe ndaj bashkë-yjeve të saj.

Monika besonte se Lisa kishte të drejtë. Reagimi i Lizës për humbjen e asaj unaze prej 60,000 dollarësh u dogj në trurin e Monikës. Ajo mendoi se Lisa e shikonte me përbuzje. Por Monica më shumë se sa e mbajti veten gjatë debatit në eventin e Whitney.

Në festën greke të Pashkëve të Angie, Monica dhe Angie filluan të debatonin. Tema? Thashethemet se bashkëshorti i Angie, Shawn Trujillo, e tradhtoi atë me burra.

Monika tha se i bëri një nder Anxhit duke i thënë thashethemet. Ndërsa Angie mendonte se Monika duhej t’ia kishte thënë privatisht.

Kur nëna e Monikës, Linda, erdhi dhe kërkoi falje për sjelljen e vajzës së saj, Monika u tërbua. Ajo akuzoi nënën e saj se kurrë nuk ishte përkrah saj. Historia mes kësaj nëne dhe vajzës është shqetësuese.

Një gjë është e sigurt. Monika bëri bujë në sezonin e saj të parë duke përplasur thuajse të gjithë.

Meredith Marks

Meredith duket se kënaqet duke na dhënë vibe zuzaresh në sezonin 4 të RHOSLC. Meredith e përjashtoi Angie në udhëtimin në Palm Springs. Por surprizë! Whitney e solli atë.

Gjatë darkës, Angie dhe Meredith u përleshën. Meredith u largua për të gjetur dikë që ta largonte Angie nga darka. Sipas E! Lajmet, Lisa ndoqi dhe Meredith e goditi Angie.

“Nëse dua të shkoj për jugular dhe të flas për këtë s-t. Thashethemet dhe neveritë për të, ne mund ta bëjmë këtë. Dëshironi të shkoj atje me burrin? Mund të shkoj atje, – bërtiti Meredith. “Mos u grind me mua! Thuaji asaj që të f-k off.”

Marrëdhënia e tyre nuk u përmirësua pasi Monica dhe Whitney i thanë Angie se Meredith po përhapte thashetheme për burrin e Angie. Angie u përball me Meredith dhe Meredith mohoi të përsëriste thashethemet.

Meredith ka zhvilluar një zakon kurioz për të përhapur thashetheme për bashkë-yjet e saj. Ajo tha se Lisa kishte probleme financiare vitin e kaluar. Dhe tani ajo dyshohet se diskutoi thashethemet për bashkëshortin e Angie duke bërë seks me burra.

Në trailerin e mesit të sezonit, Meredith u përkul në anën e saj zuzar. Në rrëfimin e saj, ajo tha: “Arrihet në një pikë ku akuzohesh për diçka pa pushim. Ju gjithashtu mund ta bëni atë.”

Meredith po lëshon atmosferat më të këqija këtë sezon. Dhe është e lavdishme!