Yjet e Real Housewives që do të donim t'i shihnim në një debat

Klea

Yjet e Real Housewives që do të donim t’i shihnim në një debat

Me zgjedhjet presidenciale vetëm pak muaj larg, debatet politike janë të rënda në media. Kjo më bëri të mendoj… jo domosdoshmërisht për dy kandidatët që konkurrojnë për POTUS, por më shumë për një diskutim me temë Bravo. Do të doja të shihja disa nga titanët e industrisë të veshin brekët e tyre të mëdha dhe të ballafaqoheshin me rivalët e tyre të mëdhenj. Edhe pse nuk do të përpiqeshim të kuptonim ligjet për emetimet e karbonit dhe armët, fansat mund të shihnin një ndërmarrje krejtësisht të re në Thunderdome. Në këtë pikë, unë jam investuar më shumë në disa nga të preferuarat e mia Amvise të vërteta sesa presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara.

Amvise të vërteta të Atlantës: Kenia Moore vs NeNe Leakes

Për disa arsye, Twirl, i njohur si Kenya Moore dhe NeNe Leakes, nuk mund të kuptonte se si të shkonte mirë. Tifozët e Real Housewives of Atlanta humbën numërimin se sa herë këto dy nëna ishin në fyt njëra-tjetrës. Ishte gjithashtu e vështirë për të zgjedhur një fitues, sepse të dy do të bëheshin kaq të zhurmshëm dhe të çuditshëm. Sezoni 12 shfaqi një nga luftimet e tyre më të këqija deri më sot. Ndërsa ishin në një baby shower gjatë finales së sezonit, gratë duhej të ndaheshin nga siguria.

Në atë kohë, Kenia u dyfishua, duke i thënë NeNe se ajo ishte një ngacmuese, duke thënë: “Gjithmonë ka qenë, gjithmonë do të jetë”. Madje ajo u ka kujtuar fansave se OG kishte tentuar ta pështyjë në Greqi. Me veprime të tilla dhe duke iu drejtuar taktikave të çuditshme, është e lehtë të vihet në dyshim se pse asnjëri prej këtyre dyve nuk arriti të hynte në ring. Mendoj se do të ishte e vështirë të gjeja një fitues dhe do të më duhej të quaja një barazim.

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit: Teresa Giudice vs Melissa Gorga

Një përrallë e vjetër sa koha më vjen ndërmend kur mendoj për këto kunata të çmendura. Për vite me radhë, yjet e Real Housewives of New Jersey, Melissa Gorga dhe Teresa Giudice thjesht refuzuan të korrigjoheshin për hir të familjes së tyre. Pra, kur bëhet fjalë për një grindje kokë më kokë midis mbretëreshave të Garden State, paratë e mia janë te Melissa. Edhe pse Teresa do të godasë poshtë, Missy G zakonisht largohet nga drama. Teresa është një ëmbëlsirë e vështirë, pasi ajo është përballur me një ish-burrë të dyshimtë dhe akuza federale për mashtrim hipotekor.

Edhe pas hekurave, Tereza drejtonte shfaqjen. Për vite me radhë, fansat e Garden State i kanë parë gratë të ballafaqohen për gjithçka dhe gjithçka. Nuk ju pëlqejnë biskotat e Krishtlindjeve që solli Melissa? Hidhini jashtë. Mendoni se vëllai juaj mund të bëjë më mirë? Thuaj atij. Tereza nuk i mbajti kurrë mendimet e saj dhe i pëlqente të trazonte tenxheren. Të shikosh këta të dy për dhjetë vitet e fundit ka qenë si të shikosh Tyson vs Bruno. Në fund të ditës, shikuesit marrin ulëse në rreshtin e parë për një shfaqje me pagesë për shikim.

Amvise të vërteta të Salt Lake City: Whitney Rose vs Mary Cosby

Ky opsion tjetër pothuajse nuk duket si një luftë e drejtë kur ndalem dhe mendoj vërtet për të. Por për një arsye të panjohur, nuk mund të ngopem me përballjen e Mary Cosby dhe Whitney Rose nga Real Housewives of Solt Lake City. Nëna e dy fëmijëve është kjo trëndafil i ëmbël i ish-mormonit dhe Meri është një grua e çmendur e shtyrë nga egoja, e cila duket se thjesht e mundon Whitney-n për argëtim. Mënyra e veçantë e Marisë për të injoruar plotësisht ose për të thënë “Vajzë e vogël” e bën vërtet mashtrimin kur bëhet fjalë për çarmatosjen e Whitney.

Mjerisht, bjondja zakonisht ulet aty dhe merr abuzimin. Maria luan sipas rregullave të saj, gjë që vërtet nuk është e drejtë. Në sezonin e fundit, ajo u përpoq të diskreditonte Whitney duke e quajtur atë raciste. Por është e vështirë të synosh një person me atë term, veçanërisht kur Whitney kurrë nuk ka thënë apo vepruar keq. Mary lufton pisllëk, aq mjerisht, mendoj se do të ishte një nokaut një-dy për Whit.

Amvise reale të Orange County: Shannon Beador vs Alexis Bellino

Lufta që fansat e kanë pritur gjatë gjithë vitit ka mbërritur me Real Housewives të Sezonit 18 të Orange County. Me riformulimin e Alexis Bellino-s, Shannon Beador-i i sapokthyer ka përfunduar punën e saj për të. Lex do të jetë i nxehtë me aleancat dhe ish të dashurin e Shannon. Unë mendoj se Shannon do të ndalet në gjurmët e saj nëse përpiqet të bëjë vafle gjatë një bisede ose ngec në timonin e lloj brejtësi. Është e qartë nga vështrimi i fshehtë se Alexis nuk po merr asnjë të burgosur dhe po kthehet për të marrë vendin e mbretëreshës së bletës, pavarësisht nëse Shannon-it i pëlqen apo jo.