Yjet e fejuarit 90 ditor me histori kriminale

Klea

Yjet e fejuarit 90 ditor me histori kriminale

Nëse keni qenë duke parë I fejuari 90 ditor për të paktën disa vjet, ju tashmë e dini se shumë nga anëtarët e kastit kanë bërë disa gjëra të dyshimta në të kaluarën. Për shkak se interneti është i përjetshëm, sapo një anëtar i ri i kastit bën debutimin e tij në ekran, fansat e zbulimit mund të gjejnë detaje të së kaluarës së tyre në internet. Këto detaje më pas vendosen në të gjithë Reddit dhe Instagram.

Rezulton se ka një numër tronditës prej 90 yjesh të të fejuarit të ditës me prejardhje kriminale. Në fakt ka disa anëtarë të kastit – të rinj dhe të vjetër – që kanë lidhje me të kaluarën. Ne kemi të gjithë çajin, kështu që vazhdoni të lexoni!

Rob Warne

Shikuesit u lodhën nga Rob Warne kur e panë për herë të parë në sezonin 10 të 90 Day Fancé. Sjellja e tij ndaj të fejuarës së tij angleze Sophie Sierra bëri që fansat të mendonin se ai ishte manipulues. Disa pyetën nëse i pëlqente fare. Kur doli se Rob po merrte (dhe po u përgjigjej) video seksuale në internet, fansat nuk u befasuan. Sophie ndjeu se Rob e tradhtoi, ndërsa Rob këmbëngul se ajo që bëri nuk llogaritet si pabesi.

Pavarësisht përshtypjes së tyre të parë për Robin, shikuesit u befasuan ende kur zbuluan, nëpërmjet In Touch, se Rob kishte një precedent penal. Sipas InTouch, Rob thuhet se u grind në Kansas në vitin 2007 kur ishte adoleshent. Sherri përfundimisht bëri që ai të akuzohej me një akuzë baterie të rënduar dhe një akuzë baterie. Nëntë muaj më vonë, burri i LA dyshohet se u akuzua për sulm të rëndë dhe pengim ose pengim të aktiviteteve të ligjshme për shkak të një situate që përfshin një “armë me ajër, pushkë ajrore, hark dhe shigjetë dhe llastiqe”.

Kur informacioni rreth këtyre situatave filloi të qarkullonte në internet, Rob shkoi në Instagram Stories. Ai pohoi se në fakt ishte thjesht “arrestuar për një lodër dhe kishte miq budallenj”.

Duhet theksuar se të dyja incidentet janë zbardhur. Çështja e parë u pushua përfundimisht dhe e dyta u zgjidh pasi Rob pagoi një gjobë. Megjithatë, mungesa e detajeve në të dyja rastet është shqetësuese, dhe ndërsa historia kriminale e Rob mund të jetë e tepruar, është ende e habitshme që TLC do të rrezikonte ta hedhë atë në radhë të parë.

Amanda Wilhelm

Foto: TLC/YouTube

Ashtu si me Rob, shikuesit u lodhën nga Amanda Wilhelm kur ajo debutoi në 90 Day Fiancé: Before The 90 Days Season 6. Marrëdhënia e saj toksike me partnerin e saj, Razvan Ciocoi, u kritikua shumë gjatë gjithë sezonit.

Tifozët u tronditën kur In Touch raportoi se Amanda ishte ngarkuar me bateri kur dyshohet se sulmoi një grua tjetër me shkop bejsbolli në vitin 2010. Në atë kohë, Amanda dhe gruaja tjetër ishin adoleshente. Sipas gazetës, Amanda u arrestua, megjithëse këmbënguli se thjesht po mbrohej nga gruaja tjetër.

Paul Staehle

Paul Staehle
(Fotografia: TLC/YouTube)

Paul Staehle ia zbuloi të kaluarën e tij kriminale partneres së tij, Karine Martins, në filmin Para 90 ditëve, dhe më pas iku prej saj pasi ai i tha, pas së cilës Karine u grabit nga një burrë i rastësishëm me një hanxhar sapo Paul u largua nga ajo. Ne fjalë për fjalë nuk mund t’i krijojmë këto gjëra. Këta të dy janë lehtësisht një nga çiftet më problematike në ekskluzivitet, dhe të dhënat kriminale të Paul nuk ndihmojnë.

Pali me sa duket u arrestua për zjarrvënie dhe shkoi në burg për shkak të tij. Pasi ai u lirua, e dashura e atëhershme e burrit të Kentakit dyshohet se paraqiti një urdhër ndalimi kundër tij. Edhe pse ai dhe Karine nuk duket se janë më bashkë, gjatë gjithë marrëdhënies ata shpesh lëshuan urdhra kufizues kundër njëri-tjetrit. Ata kanë dy djem dhe asnjëri prej tyre thuhet se nuk ka kujdestarinë. Paul dhe Karine u bënë kryetituj disa vite më parë kur u kapën duke sulmuar njëri-tjetrin në kamera para fëmijëve të tyre. Ky çift u pushua nga TLC.

Geoffrey Paschel

Geoffrey Paschel aktualisht po përballet me 18 vjet burg. Burri amerikan u shpall fajtor për akuzat për rrëmbim të rëndë dhe sulm në familje, si dhe për ndërhyrje në akuzat e thirrjeve emergjente. Me sa duket, ky incident ndodhi përpara se Geoffrey të shfaqej në filmin Para 90 Ditëve. Situata ka përfshirë ish të dashurën e tij. Në emision, shikuesit panë marrëdhënien e Geoffrey me Varya Malinën, e cila tani duket se jeton në shtëpinë e tij dhe kujdeset për qentë e tij ndërsa është në burg.

Varya vazhdimisht pretendon se Geoffrey është i pafajshëm. Nga ana tjetër, shumë teleshikues janë të shokuar që TLC nuk e zbuloi këtë informacion përpara se ta bënte atë.