Yjet e diskutueshëm të të fejuarit të 90 ditëve që ranë nga hiri

Klea

Yjet e diskutueshëm të të fejuarit të 90 ditëve që ranë nga hiri

I fejuari 90 ditor ekskluziviteti ka parë shumë keqbërës. Megjithatë, mund t’i habisë shikuesit të dinë se shumë prej tyre dikur ishin të preferuarat e fansave. Anëtarët e kastit nga spin-off-et e ndryshme, duke përfshirë 90 Day Fiancé: Before The 90 Days dhe 90 Day Fancé: Happily Ever After?, kanë fituar statusin e zuzarit dhe janë kritikuar shumë nga fansat si rezultat. Këta yje të diskutueshëm të të fejuarit të 90 ditëve u adhuruan nga shikuesit në fillim. Por ata nuk vonuan shumë për të kthyer përkrahësit e tyre kundër tyre.

Angela Deem

Kur Angela Deem iu bashkua për herë të parë ekskluzivitetit gjatë sezonit 2 të Before The 90 Days, ajo ishte qesharake dhe e pëlqyeshme. Shikuesit shpejt u dashuruan për të. Megjithatë, që nga debutimi i saj në ekskluzivitet, Angela ka filluar të urrehet nga fansat. Madje disa kanë kërkuar që TLC ta shkarkojë nga rrjeti.

Angela lundroi në marrëdhënien e saj me Michael Ilesanmi, me të cilin u martua përfundimisht në Nigeri. Në fillim, Angela dukej se kujdesej vërtet për Michael, por shpejt u bë e paarsyeshme. Angela priste që Michael të mos dilte në rrjetet sociale, megjithëse ajo lejohej gjithmonë në të. Angela arriti një nivel të ri gjatë paraqitjes së saj më të fundit në Happily Ever After? Sezoni 7, kur ajo sulmoi Michael jashtë shtëpisë së tij pasi u shfaq pa paralajmërim.

Pasi Michael e fali Angela-n, ajo vazhdoi të shfaqte sjellje agresive ndaj tij dhe kërkoi t’i kalonte telefonin e tij. Shumë fansa të të fejuarit të 90 ditëve kanë humbur respektin për Angela-n, pasi ata e shohin sjelljen e saj toksike dhe të pafalshme. Angela gjithashtu ka një histori të pasjellshme ndaj anëtarëve të tjerë të kastit në Tell Alls, gjë që i bën shikuesit të mos e pëlqejnë atë edhe më shumë.

Darcey Silva

Kur shikuesit u takuan për herë të parë me Darcey Silva në sezonin 1 të Before The 90 Days, ata donin të rrënjoseshin për të. Darcey ishte një nënë beqare që kërkonte dashurinë, por vazhdimisht dukej se gjente burrat e gabuar. Vitet e fundit, megjithatë, Darcey ka filluar të jetë më shumë një bezdi për fansat, veçanërisht që nga premiera e spin-off-it të saj, Darcey & Stacey, me motrën e saj Stacey Silva.

Në fillim, ideja e një shfaqje të fokusuar te Darcey dhe Stacey dukej argëtuese, derisa shikuesit e panë se çfarë ishte. Darcey e përdori shfaqjen për të vazhduar dokumentimin e jetës së saj në takim, dhe për sezonet e para ishte në një lidhje me Georgi Rusev. Të dy më vonë u ndanë dhe Darcey shkoi në takime me disa burra të tjerë gjatë sezonit 4, ku ajo nuk arriti të gjente ndonjë gjë serioze. Dështimet e përsëritura të Darcey-t me meshkujt kanë filluar të mërzitin shikuesit, të cilët mendojnë se ajo është shumë e çmendur për dashurinë.

Darcey i ka shqetësuar fansat edhe me operacionet e tepërta estetike. Shumë besojnë se ajo po përhap një mesazh negativ për imazhin e vetvetes tek shikuesit. Ndërsa Darcey dikur ishte zemërbutë dhe argëtues, vendasja e Konektikatit tani është një person krejtësisht tjetër.

Ella Johnson

Ella Johnson fitoi mbështetje gjatë kohës së saj në sezonin 5 të Before The 90 Days, por shpejt e humbi pasi bëri një gabim të madh. Kur fansat takuan Ella-n, ajo jetonte e vetme në Idaho duke pritur të takonte personalisht të dashurin e saj në internet Johnny Chao. Pavarësisht se Ella donte qartë që Johnny të vinte sa më shpejt që të ishte e mundur, ai hezitoi të udhëtonte për shkak të pandemisë COVID-19.

Shikuesit simpatizuan zhgënjimet e Ella-s dhe e kuptuan pse ajo mendonte se Johnny nuk po e merrte seriozisht marrëdhënien e tyre. Megjithatë, Ella vendosi ta përballonte zemërimin e saj në një mënyrë që mërziti shumë fansa, madje i ktheu kundër saj. Ella i tregoi Xhonit se e kishte tradhtuar, me një shoqen e saj. Johnny ishte qartazi i mërzitur, gjë që bëri që shumica e shikuesve të anonin me të për këtë çështje.

Gjatë Sezonit 5 Para The 90 Days Tell All, anëtarët e tjerë të kastit të Ella-s nuk u ndalën ta thërrisnin atë për pabesinë e saj. Dukej qartë se Ella ishte penduar për vendimin e saj, edhe pse kjo nuk i bëri të gjithë teleshikuesit ta falnin.

Jasemine Pineda

Pasi luajti në sezonin 5 të Before The 90 Days, Jasmine Pineda u bë shpejt një e preferuar e fansave pasi shikuesit panë marrëdhënien e saj kaotike me Gino Palazzolo. Ndërsa Jasmine me siguri kishte të metat e saj me çështjet e saj të xhelozisë, fansat në masë dërrmuese morën anën Jasmine pasi u zbulua se Gino i kishte dërguar fotot nudo të saj ish-it.

Gino dhe Jasmine janë rikthyer tani për Sezonin 6 të Before The 90 Days, megjithëse disa shikues kanë filluar të humbasin respektin për Jasmine që nga transmetimi i sezonit. Jasmine po lëshon atmosfera krejtësisht të ndryshme këtë sezon dhe tani duket se po përdor Gino për paratë e tij. Jasmine refuzoi të nënshkruante një paramartesë, por më vonë pati guximin të pyeste Gino nëse ka një testament.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, Jasmine vendosi të zhvendoset në të njëjtën ndërtesë me ish-in e saj dhe ta bëjë Gino-n t’i paguajë 3000 dollarë në muaj qiranë. Jasmine ka filluar të duket si hipokrite, pasi ajo nuk do të ishte kurrë në rregull me Gino që ishte diku pranë ish-ve të tij.