David Toborowsky and Annie Suwan

Klea

Yjet e ’90 Day Fiancé’ Annie Suwan dhe David Toborowsky presin një fëmijë

Yjet e ’90 Day Fiancé’ Annie Suwan dhe David Toborowsky presin një fëmijë

I fejuari 90 ditor yll Annie Suwan Toborowsky njoftoi me gëzim shtatzëninë e saj në një video emocionuese në Instagram të premten, më 5 korrik, duke ndarë lajmin e pritjes së fëmijës së saj të parë me burrin. David Toborowsky.

David Toborowsky

“Rezultatet e testit thanë se jam shtatzënë!!!!” Eni ka mbishkrimin e videos, të shoqëruar me emoji me zemër dhe duke qarë.

Davidi55, dhe Eni31 vjeç, u kryqëzuan për herë të parë në sezonin e pestë të I fejuari 90 ditor në vitin 2017. Udhëtimi i tyre filloi kur Davididuke u rikuperuar nga një goditje, u takua Eni, një instruktore gatimi nga Tajlanda, në një bar në qytetin e saj të lindjes. Romanca e tyre e stuhishme çoi në martesën e tyre më vonë atë vit.

David Toborowsky dhe Annie Suwan

Shtypni luajtjen më poshtë.

Pas martesës së tyre, çifti u shfaq në sezonin e tretë të I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? dhe më pas luajtën në spinoff-in e tyre, David & Annie: Pas 90 ditëvee cila u shfaq premierë në janar 2022.

David Toborowsky dhe Annie Suwan

Fillimisht, çifti hezitoi të zgjeronte familjen për shkak të e Davidit mosha dhe vazektomia e mëparshme. Davidi tashmë është baba i dy vajzave, Ashley dhe Britanidhe një djalë, Jakobinga një lidhje e mëparshme. Enigjithashtu, kishte rezerva, duke shprehur pasiguri për të pasur fëmijë me Davidin gjatë sezonit të parë të spinoff-it të tyre.

David Toborowsky dhe Annie Suwan

Megjithatë, E Annie Perspektiva ndryshoi pasi mirëpriti një nip në vitin 2023, duke ndezur atë që ajo e përshkroi si “ethet e bebeve”. Që atëherë, çifti ka qenë i hapur në lidhje me dëshirën e tyre për të pasur fëmijë, me Davidin që ka ndërmarrë hapa të rëndësishëm, duke përfshirë edhe kthimin e një vazektomie.

“Unë nuk mund të kem më fëmijë vetëm nëse nuk bëj një ndryshim të vazektomisë.” Davidi shpjegoi gjatë spinoff-it të tyre në janar 2022. “Nëse Annie vendos që dëshiron të ketë fëmijë, ata ende mund të nxjerrin spermën.”

David Toborowsky dhe Annie Suwan

Udhëtimi i tyre drejt prindërimit u bë publik në janar, kur ata ndanë planet e tyre për IVF. Çifti informoi fansat për përparimin e tyre, duke ndarë detaje të takimeve të tyre për fertilitet dhe ulje-ngritjet emocionale të procesit.

Në qershor, ata zbuluan se po përgatiteshin për një transferim embrioni, duke shënuar një hap pozitiv përpara në rrugëtimin e tyre për të zgjeruar familjen e tyre.

David Toborowsky dhe Annie Suwan

Kohët e fundit, Davidi dhe Eni u zhvendosën nga apartamenti i tyre në Scottsdale, Arizona në një shtëpi më të madhe në Hidden Hills aty pranë, duke blerë një pronë të gjerë në maj 2023 për 550,000 dollarë. Shtëpia e re përmban katër dhoma gjumi, banjo dy e gjysmë, tavane 20 metra, një garazh me dy makina dhe akses në një pishinë komunitare, duke ofruar hapësirë ​​të bollshme për familjen e tyre në rritje.

Në shkurt 2024, Eni arriti një arritje të rëndësishme duke u bërë qytetar amerikan. Shikuesit e Ditaret 90 Ditore dëshmoi se Annie, me origjinë nga Bueng Kan, Tajlandë, përgatitej për testin e nënshtetësisë së bashku me bashkëshortin e saj, David Toborowsky, gjatë një episodi në shkurt.

David Toborowsky dhe Annie Suwan

Gjatë episodit u zbulua se Eni duhej t’i përgjigjej saktë 10 nga 100 pyetjet e mundshme për qytetarinë e Shteteve të Bashkuara për të kaluar testin e saj të shtetësisë. Pas testit të saj të suksesshëm, Annie shkoi në rrjetet sociale për të ndarë foto nga dita e saj e veçantë dhe për të shprehur mirënjohjen për të gjithë ata që e mbështetën në udhëtimin e saj, veçanërisht Davidi.

David Toborowsky dhe Annie Suwan

“E bëra!!” Bërtiti Annie në postimin e saj. “Faleminderit bashkëshortit tim që beson në mua dhe vlerëson gjithë dashurinë dhe mbështetjen time…” Ajo falënderoi edhe miqtë, ndjekësit dhe avokatin e saj që ndihmuan me dokumentet e nevojshme.

Davidi shprehu edhe krenarinë e tij për E Annie arritje në komente, duke shkruar, “Jam shumë krenare për ty dashuria ime”, të cilës Annie iu përgjigj me mirënjohje të përzemërt.

David Toborowsky dhe Annie Suwan

Eni Më tej ndau emocionin e saj në Story-n e saj në Instagram, duke postuar një selfie duke mbajtur me krenari një flamur amerikan, duke shënuar një moment të paharrueshëm në rrugëtimin e saj për t’u bërë shtetase amerikane.