Yellowstone

Klea

'Yellowstone' fillon xhirimet e episodeve përfundimtare të sezonit 5

'Yellowstone' fillon xhirimet e episodeve përfundimtare të sezonit 5

Paramount Network njoftoi të hënën se Yellowstone ka rifilluar prodhimin. Xhirimet për pesë episodet e fundit të hitit perëndimor të sezonit 5 kanë filluar në Montana.

Yellowstone

Edhe pse fillimi i prodhimit ishte më vonë se sa ishte parashikuar fillimisht, MTV Entertainment Studios dhe 101 Studios ende presin që drama të rikthehet në nëntor, siç ishte paralajmëruar më parë vitin e kaluar.

Yellowstone

Nuk kishte asnjë përditësim për Yellowstone's të hedhura apo qoftë yll, Kevin Costnerdo të shfaqet në episodet e fundit, të cilat pritet të mbyllin serialin.

Yellowstone

Yellowstone transmetoi episodin e tij të fundit më shumë se një vit më parë, në janar 2023, pasi Paramount Network vendosi të ndajë sezonin në dy pjesë. Bisedimet për grindjet e brendshme mbi planifikimin dhe vonesat e skenarit ndërmjet Kevin Costner dhe showrunner Taylor Sheridan vazhdoi për shumë muaj, me Costner duke u fokusuar gjithashtu në epikën e tij të ardhshme perëndimore “Horizon: Një Sagë Amerikane”. Kasti dhe ekipi kishin planifikuar të rifillonin xhirimet në mars 2023 me një datë të shpallur premierë verore, por ato data erdhën dhe shkuan.

Yellowstone

Kevin Costner së fundmi ka shprehur dëshirën për t'u rikthyer në shfaqje për të përfunduar karakterin e tij. “Do të doja të isha në gjendje ta bëja, por nuk ia dolëm… Mendova se do të bëja shtatë (sezone), por tani jemi në pesë. Pra, si funksionon – shpresoj se po – por ata kanë shumë shfaqje të ndryshme që po zhvillohen. Ndoshta do. Ndoshta kjo do të kthehet tek unë. Nëse ndodh dhe ndihem vërtet rehat me (të), do të doja ta bëja.”

Yellowstone

Megjithatë, me skenarët e përfunduar dhe xhirimet tashmë duke u zhvilluar, duket gjithnjë e më e pamundur që ai të përfshihet në këtë fazë.

Shfaqja kishte përfunduar në një pauzë: Jamie Dutton (Wes Bentley) sapo kishte hedhur dorën kundër motrës së tij Beth Dutton (Kelly Reilly) dhe babait John Dutton (Kevin Costner), duke krijuar skenën për një luftë të gjithanshme midis familjarët e hidhëruar.

Numri zyrtar i episodeve ende nuk është zbuluar nga rrjeti. Shfaqësi Taylor Sheridan ka përmendur më parë se numri i episodeve përfundimtare mund të jetë më shumë se gjashtë të raportuar më parë. “Nëse mendoj se duhen 10 episode për ta përfunduar, ata do të më japin 10,” tha Sheridan. “Do të jetë për aq kohë sa duhet.”