Xhirimet e sezonit 12 të Vanderpump Rules u vonuan

Klea

Xhirimet e sezonit 12 të Vanderpump Rules u vonuan

Disa orare sapo u pastruan për verën. Rregullat e Vanderpompës po bëhet gati për të marrë një pauzë të shkurtër. Shfaqja po shkon në një pauzë dhe ata kanë vendosur të mos filmojnë sezonin 12 këtë verë.

Sipas Deadline, një burim pranë emisionit konfirmoi se produksioni do të devijonte nga orari i tyre normal veror. Vitin e kaluar, ata filluan xhirimet e sezonit 11 vetëm disa javë pas ribashkimit shpërthyes të Sezonit 10. Pasi Scandoval tronditi grupin e miqve, duket se ata të gjithë do të marrin një pushim të merituar nga drama.

Rregullat e pompës për pauzë

Sigurisht, në botën e Bravo, shprehja “në pauzë” ka shumë peshë. Të bësh pauzë mund të nënkuptojë të errësosh për një muaj, ose mund të sinjalizojë fillimin e fundit. Në rastin e VPR, tingëllon si e para. Shfaqja do të rikthehet për sezonin 12, thjesht nuk po ndodh menjëherë. Burime pranë emisionit përmendën disa arsye për ndryshimin.

Së pari, kastit i duhet vetëm pak frymë pas gjithë rrëmujës skandovale. Ka qenë një slitë pa ndalesë që kur u ekspozua afera e Tom Sandoval dhe Rachel Leviss. Një pushim do t'i japë të gjithëve pak hapësirë ​​për t'u qetësuar dhe për ta kaluar atë.

Për më tepër, Ariana Madix nënshkroi si mikpritëse e re e Love Island USA. Nëse VPR rifillonte prodhimin këtë verë, ka të ngjarë të shkaktonte konflikte me koncertin e saj të ri të pritjes. Tani që Ariana është vajza numër një në grup, producentët nuk duan të rrezikojnë të mos e kenë atë në qendër të aksionit në sezonin 12.

Vlen gjithashtu të theksohet se Lala Kent është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë. Me uljen e kamerave për pak, ajo do të jetë në gjendje të fokusohet në shëndetin e saj dhe të foshnjës së saj. Kur prodhimi të rifillojë, ajo dhe pjesa tjetër e kastit do të kenë shumë jetë për të na zënë.

Edhe pse VPR po shkon në një pauzë të shkurtër, burime pranë produksionit konfirmuan se kjo nuk do të ndikojë në The Valley. Bravo nuk ka konfirmuar zyrtarisht një sezon të dytë, por është e vështirë të imagjinohet që ata të mos vazhdojnë me atë shfaqje – veçanërisht nëse Pump Rules po errësohet për pak.

Ndërkohë, ka ende shumë Vanderpump Rules Season 11 për t'u shijuar. Episodet e reja transmetohen në Bravo, të martën në orën 20:00.