Whoopi Goldberg and Malia Obama

Klea

Whoopi Goldberg mbron ashpër heqjen e mbiemrit të Malia Obamës

Whoopi Goldberg mbron ashpër heqjen e mbiemrit të Malia Obamës

Whoopi Goldberg mbrojti Malia Obama pasi ish-vajza e parë u mashtrua sepse hoqi mbiemrin e saj të famshëm për të promovuar projektin e saj të parë të filmit të shkurtër. Vajza e madhe e ish-presidentit Barack Obama vendosi të vinte me emrin Malia Annnë debutimin e saj regjisorial.

Whoopi Goldberg

“Me sa duket disa njerëz në internet po e kritikojnë atë për këtë, duke pretenduar se të gjithë e dinë se ajo është një Obamakështu që është e kotë ta fshehësh atë,” Goldberg tha në “The View” të së mërkurës.

“Nëse ajo e di se është një Obama, PSE te intereson? Pse të intereson si e quan ajo veten? Nëse ajo donte ta quante veten Jeanette MacDonald, ajo ka të drejtë! Nëse mund të jem Whoopi Goldberg, ajo mund të jetë kushdo që dreqin dëshiron të jetë!” deklaroi moderatorja, duke ftuar në duartrokitje bashkë-prezantuesit dhe publikun e studios.

Malia Obama

68-vjeçarja vazhdoi duke thënë se nuk e kuptonte pse njerëzit “shkaktoheshin”. e Malisë vendimi për të përdorur vetëm emrin e saj të mesëm gjatë promovimit të “The Heart”, i cili u shfaq premierë në Festivalin e Filmit Sundance në janar.

Pamja bashkëpritës, Sara Haines, lavdëruar Malia, 25, për krijimin e “pykës së vogël” të saj, të cilës Goldberg shtoi: “Kjo është një grua e rritur! Ajo nuk po mendon për prindërit e saj!”

Malia Obama

Alyssa Farah Griffin34, supozoi se Malia ishte në një skenar “të mallkuar nëse e bën, mallkuar nëse nuk e bën”.

“Nëse ajo shkonte si Malia Obama, do të ishte, ‘Ajo është duke hipur në palltot e prindërve të saj’ dhe nuk mund të mendoj për një hije më të madhe për t’u ndjerë sikur po jetoni se presidenti dhe zonja e parë e Shteteve të Bashkuara. Ajo po përpiqet të krijojë kursin e saj në një fushë të re që ka ndjekur,” pohoi ajo.

Goldberg përsëriti shtytjen e saj për publikun që “ta lërë këtë fëmijë të qetë – lëre të qetë!”

Sunny Hostin vuri në dukje se Malia ka të ngjarë t’u shmangej akuzave për nepotizëm duke hequr mbiemrin e saj.

Whoopi Goldberg dhe Malia Obama

55-vjeçarja tha: “Ajo thotë, ‘Jo, unë dua t’ia dal vetë.’ A nuk është kjo ajo që njerëzit duan? Merre veten nga shiritat e çizmeve, bëj gjënë tënde, mos fito para në emrin tënd.”

Sister Act aktorja u pajtua dhe i informoi kritikët se ata kishin “shumë kohë” në duart e tyre.

“Doni të shqetësoheni për diçka? Merak se kush kandidon për president. Shqetësohu për këtë! Kjo vajzë është regjisore dhe po bën të vetën”. Goldberg tha.

Ajo shtoi – “Unë nuk e kuptoj pse njerëzit ndiejnë nevojën për të shtypur ëndrrat e njerëzve të tjerë,” shtoi ajo. “E dini, kur njerëzit ju bëjnë këtë, ju shtyp. Mund të ndalosh?!”

Malia Obama

Goldberg e përfundoi fjalën e saj duke inkurajuar fansat që të fokusohen në çështje më të ngutshme sesa në regjisorin e ri.

Whoopi Goldberg

Në vitin 1984, Goldberg shpjegoi në një intervistë me Washington Post pse vendosi ta mbante “jetën e saj personale” duke përdorur një emër skenik dhe jo emrin e saj të vërtetë, Caryn Elaine Johnson.

“Unë jam duke mbrojtur familjen time,” tha ajo në atë kohë. “Siç është tani, unë mund të shkoj në shtëpi dhe të jetoj si ky person tjetër, dhe edhe pse mund të dukem si Whoopi Goldberg në rrugë, mund të heq patentën e shoferit dhe të them: “Hej, por nuk jam”. ”