Whitney Rose

Klea

Whitney Rose kontrollon ‘urrejtësit’ pasi pozoi me ish-yllin racist të ‘RHOSLC’ Jennie Nguyen!

Whitney Rose kontrollon ‘urrejtësit’ pasi pozoi me ish-yllin racist të ‘RHOSLC’ Jennie Nguyen!

Amvisat e vërteta të Solt Lake City yll Whitney Rose është gjetur në qendër të fansave të Bravo-s pas një fotografie të fundit në Instagram, së bashku me ish-bashkëjetën e turpëruar, Jennie Nguyen.

Jennie Nguyen

Për një rifreskim, Jennie Nguyen bëri valë në sezonin 2 të Amvisat e vërteta të Solt Lake City. Sidoqoftë, mandati i saj u ndërpre në janar 2022 kur dolën në dritë postimet raciste në Facebook nga e kaluara e saj.

Xheni Nguyen

Gjatë protestave 2020 Black Lives Matter, vietnamez amerikan Jennie Nguyen postoi imazhe dhe tekste që i etiketonin protestuesit si “Bandantët e BLM” dhe “bandat e dhunshme”. Ajo ndau gjithashtu meme dhe përmbajtje kundër vaksinimit “Jetët e Bardha kanë rëndësi”.

Jennie Nguyen

Ajo ndau një karikaturë ku një grua e bardhë e moshuar i shfaq biçikleta me figura në makinën e saj një burri të bardhë në moshë të mesme.

“Jo, kjo nuk është familja ime, kaq shumë rebelë kam goditur!” thotë gruaja në imazh.

Xheni Nguyen

Duke pasur parasysh thellësinë e polemikave përreth e Xheni Është e kuptueshme që fansat dhe anëtarët e tjerë të kastit do të shqetësoheshin nga deklaratat e saj. Komentet dhe postimet e tilla janë thellësisht fyese dhe përjetësojnë stereotipe dhe besime të dëmshme.

Xheni Nguyen

Në përgjigje të zhurmës së justifikuar nga fansat, Bravo mori vendimin për të shkëputur lidhjet me Xheni.

“Ne e kuptojmë se dështuam të ndërmarrim veprimet e duhura pasi postimet e saj fyese në mediat sociale u sollën në vëmendjen tonë”, tha rrjeti në një deklaratë për shtyp. “Duke ecur përpara, ne do të punojmë për të përmirësuar proceset tona për të siguruar që të marrim vendime më të mirë të informuara dhe më të zhytura në mendime.”

Xheni Nguyen

Pas shfaqjes së e Xheni vërejtje të papërshtatshme në lidhje me lëvizjen Black Lives Matter dhe George Floyd në internet, disa RHOSLC bashkë-yjet denoncuan publikisht komentet e saj. Whitneyduke i bërë jehonë ndjenjave të tyre, shprehu mosmiratimin e saj në një postim tashmë të hequr në Instagram, duke theksuar rëndësinë e unitetit në luftën kundër paragjykimeve të tilla.

“Unë besoj se të gjithë – pavarësisht nga përkatësia etnike, bindjet, seksualiteti apo identiteti gjinor – duhet të trajtohen dhe t’i ofrohet i njëjti nivel dashurie, mirësie dhe respekti,” tha ajo.

Xheni Nguyen

Pothuajse dy vjet pas e Xheni dalje, duket se Whitney mund të rishqyrtojë qëndrimin e saj të mëparshëm.

Në një ngjarje të fundit për të festuar Whitney’s partneriteti më i ri, dyshja u pa duke ndarë një moment të gëzuar para kamerës.

Whitney Rose

Kur Xheni postuar imazhin në rrjetet e saj sociale, fansat shprehën shpejt mosmiratimin e tyre, duke drejtuar zemërimin e tyre Whitney. Megjithatë, ajo nuk ka qëndruar gjatë në heshtje përballë reagimeve.

“Të gjithë [shut the f*ck up] rreth Xheni,” Whitney postoi në Twitter. “Ajo nuk është shoqja ime. Unë nuk e ftova në këtë ngjarje publike. Ajo u shfaq e tronditur nga unë, por tregoi pendim.”

“Unë nuk i qëndroj bindjeve të saj apo asaj që ajo ka bërë; Bëra një foto dhe vazhdova. Ju duhet të bëni të njëjtën gjë.”

Justin Rose

Saga vazhdoi. Whitney shkoi në Twitter, duke shpërndarë një video ku ajo iu drejtua “urrenjve” të saj, duke sugjeruar se ata nuk duhet të shqetësohen nga shoqërimi i saj me dikë që e kishte kritikuar hapur pa arsye yllin e saj Black. Whitney’s mesazhi themelor? Ndoshta është koha që njerëzit të ecin përpara.

Whitney Rose

RHOSLC Tifozët ishin të shpejtë për të kritikuar Whitney për shoqërim me Xheni, veçanërisht duke pasur parasysh veprimet e saj të diskutueshme në të kaluarën. Një person shkroi: “Nuk mund ta besoj Whitney madje do të konsideronte të pozonte me Xheni pas gjithë asaj që shkoi. Kaq zhgënjyese.”

Një tjetër komentoi, “Whitney, vërtet? Shoqërohesh me Xheni pas gjithçkaje që ka thënë dhe bërë? Ka humbur respektin atje.”

Jennie Nguyen

Dikush tjetër ndau: “Mendoi Whitney qëndronte për më shumë se kaq. Pozimi me Xheni është një gabim i madh. # Jo mirë”

Një tjetër fans shtoi, “Kjo nuk është Whitney menduam se e dinim. A jeni në përputhje me dikë me historinë e Jennie-t?”

Amvisat e vërteta të Solt Lake City transmetohet të martën, në orën 21:00 EDT, në Bravo.