Wendy Osefo

Klea

Wendy Osefo ndez bojkotin 'RHOP' mbi pretendimet për ngjyrosje

Wendy Osefo ndez bojkotin 'RHOP' mbi pretendimet për ngjyrosje

Përfundimi i një sezoni tjetër të Amvisat e vërteta të Potomac është këtu dhe pjesa e tretë e ribashkimit nuk ishte aspak dramatike. Tensioni i episodit të së dielës mes anëtarëve të kastit, Candiace Dillard Bassett dhe Gizelle Bryantpërshkallëzohet në një konfrontim të ashpër.

Gjatë pjesës së tretë, Andy Cohen sondat Gizelle Bryant për sherrin brutale në ngjarjen e lansimit të linjës së saj të veshjeve. Kur u pyet për caktimin e fajit për incidentin që përfshinte Ashley Darby's mik Deborah WilliamsGizelle implikon Candiace, Uendi Osefo, Deboradhe Keiana Stewartnjë mik i ngushtë i Uendi.

Gizelle Bryant

“Uau. Dëshironi të jem miq me këtë? A do që unë ta përballoj këtë?” Candiace vë në pikëpyetje pritjen e pajtimit me individët e përfshirë në sherr, duke iu drejtuar me sa duket prodhuesve jashtë ekranit.

Në vijim Mia Thornton's pohimi se Uendi nuk ishte i përfshirë, Gizelle tërheq deklaratën e saj në lidhje me Wendy's rol. “Unë do të marr Uendi jashtë saj,” pranon ajo. “Por incidenti që njollosi fillimin e biznesit tonë dhe bëri tituj në TMZ është thellësisht shqetësues.”

Candiace Dillard

Kur u pyet nga bashkë-ylli Karen Huger për zgjedhjen e fjalëve të saj ndaj Debora Candiace shpjegon se ajo e quajti atë si një “varmint”, pasi Debora iu afrua në mënyrë agresive, duke kërkuar të dinte nëse kishte diçka për të thënë. Andi pastaj pyet nëse Candiace do të kishte përdorur shishen e shampanjës që mbante në një përleshje fizike me të Deboratek e cila Candiace pranon pasigurinë.

Uendi Osefo

“Nuk e di se çfarë do të kisha bërë. E di që u ktheva dhe pashë këtë person që më vriste. Nuk pres që të gjithë të luftoni për mua, OK? Kështu që unë jam vetëm”, Candiace u deklaron bashkë-yjeve të saj.

Shikoni klipin më poshtë.

Përpara transmetimit të ribashkimit, shumë fansa filluan kritikat kundër Gizelle — duke e akuzuar atë për shfaqjen e sjelljes koloriste duke ia ngarkuar fajin Uendi dhe Candiace për sherrin. Disa fansa që përqafuan narrativën e kolorizmit u zemëruan nga Gizelle's atribuimin e përleshjes dhe më pas bëri thirrje për bojkot të Amvisat e vërteta të Potomac.

Uendi Osefo

Uendi Osefo dhe Candiace Dillard prezantoi narrativën e kolorizmit në Amvise të vërteta të Potomac audienca — duke përdorur narrativën si justifikim për veprimet e tyre dhe një përpjekje për të hedhur fajin te Gizelle dhe Robin. Një person shkroi, “Gizelle's komentet për ribashkimin ishin krejtësisht të papranueshme. Fajësimi i Candiace dhe Wendy për luftën ka erë kolorizmi. Bravo duhet të marrë masa dhe ta trajtojë këtë çështje menjëherë ose nuk po e shikoj më.”

Keiana Stewart dhe Deborah Williams

Një tjetër kritik komentoi: “Bojkoto Bravo! Unë jam i tmerruar nga Gizelle's sjellje në ribashkim. Është e qartë se ajo po përjetëson kolorizmin duke fajësuar Uendi dhe Candiace për sherrin. Bravo, kërkojmë llogari!”

Candiace Dillard

Dikush tjetër tha, “Gizelle's komentet ishin të dëmshme dhe fyese. Bravo, nëse vazhdoni t'i jepni asaj një platformë pa adresuar sjelljen e saj koloriste, unë po u bëj thirrje të gjithëve të bojkotojnë.”

Siç është raportuar, Candiace u shkarkua nga Amvisat e vërteta të Potomac pas përfundimit të sezonit 8. Candiace lëshoi ​​deklaratën e mëposhtme pas daljes së saj.

Candiace Dillard

“Ndërsa nis një kapitull të ri pas gjashtë vitesh të jashtëzakonshme me The Real Housewives of Potomac, jam e mbushur me mirënjohje për miqësitë pasuruese, rritjen personale dhe momentet e introspeksionit që kanë përcaktuar këtë udhëtim,” tha ajo për gazetën, duke lënë të kuptohet se largimi i saj mund të jetë vetëm i përkohshëm. “Kjo nuk është një lamtumirë, por një “shihemi më vonë”.

Duke njohur mbështetjen e palëkundur të fansave të saj, Candiace shprehu entuziazmin për aventurat që e presin, duke u zotuar t'i ndajë ato me ndjekësit e saj të përkushtuar.

Amvise të vërteta të Potomac transmetohet të dielave në mbrëmje, në Bravo, në orën 20:00 ET.