Wendell Holland detajon eliminimin e tij në dhinë

Klea

Wendell Holland detajon eliminimin e tij në dhinë

Kur Wendell Holland hyri në Goat Manor në serialin e ri të Prime Video, CIDI, ai u përcaktua të bëhej Ylli më i madh televiziv i realitetit të të gjitha kohërave. Për fat të keq për të, megjithatë, fizika e tij, aftësia strategjike dhe loja epike sociale vendosën një objektiv në kurrizin e tij që herët. Këtë javë, konkurrentët e tij më në fund morën goditjen e tyre, duke e dërguar fituesin e Survivor vetëm disa ditë përpara finales.

Gjatë një bisede ekskluzive me Reality Tea, Wendell diskutoi lojën e tij, duke thënë se të qenit “lojtari më i mirë në shtëpi” erdhi me shumë stres. “Pikërisht, e dija që gjuajtjen e parë të qartë që do të merrnin ndaj meje, do ta merrnin”, na tha ai. “E dija.”

GOAT filloi me 14 garues, të gjithë nga shfaqje të ndryshme realiteti, duke përfshirë The Bachelor, Real Housewives, Vanderpump Rules dhe Big Brother. Natyrisht, gratë u bashkuan me njëra-tjetrën, duke i lënë burrat të kujdeseshin për veten e tyre. Në krye të aleancës së femrave është Da'Vonne Rogers, e cila e bëri Wendell (dhe djemtë e tjerë) objektivin e saj nr. 1 pas një blindside që nuk dyshonte më herët në lojë. Megjithëse Wendell shpresonte të punonte një pjesë të magjisë së tij të menaxhimit të jurisë, ai pa shkrimin në mur pasi aleati i tij më i ngushtë, Reza Farahan, u vra me sëpatë një javë më parë. “Kisha parë aleatët e mi të zgjidheshin një nga një,” shpjegoi ai përpara se të thoshte se numrat e tij “po pakësoheshin javë pas jave”.

Wendell nuk e priste që të shënjestrohej nga Da'Vonne

Meqenëse Da'Vonne dhe Wendell e njihnin njëri-tjetrin jashtë Goat Manor, aleanca e tyre CBS dukej e mbyllur në vend. Sidoqoftë, gjërat ndryshuan në Episodin 3, kur Wendell hodhi një pikëllim në planet e Day, duke e dërguar përfundimisht Lauren Speed-Hamilton në shtëpi në vend të objektivit të saj, Justin Johnson. Sipas Wendell, ai nuk priste që të verbërit e tij të shkatërronin plotësisht aleancën e tyre.

“Pra, nëse je Dita dhe i ke numrat… [and] ti je në një pozicion pushteti duke më folur dhe duke më thënë: 'Dua të largohet aleati yt' dhe unë po them: 'Ky është njeriu im. Si, le të gjejmë një objektiv të përbashkët dhe do t'i nxjerrim jashtë.' Dhe i gjithë qëndrimi juaj është, 'Jo, kjo është ajo që do të bëj' … në rregull, dëgjoj se nga vini. Do të përpiqem të bëj lëvizjen time më të mirë [and] ju bëni lëvizjen tuaj më të mirë”, tha ai.

“Nesër, ne do të mblidhemi dhe do të vazhdojmë të punojmë së bashku, pavarësisht se çfarë ndodh. Pra, ky është qëndrimi im. Dhe ne [the] Bota e të mbijetuarve, ju mund të punoni ndryshe, jo kundër njëri-tjetrit, por thjesht të punoni ndryshe dhe të ktheheni bashkë të nesërmen.”

Më vonë, ylli i realitetit tha se do të vazhdonte bisedat e lojës me Day gjatë gjithë lojës, por nuk e kishte idenë se ajo ishte “në rrëfim … [talking] mbeturina për mua.”

“Nuk e kam parë kurrë lojën e Da'Vonne [Big Brother or The Challenge]”, tha ai. “Unë thjesht e di që ajo vjen nga [those shows]. Pra, standardi im është një nivel i lartë respekti për atë lojtar. Pra, sa herë që isha në një rrëfim, po them se si ajo është një lojtare. Nuk e dija që ajo luante kaq fort me emocionet e saj. Nëse i largoni emocionet tuaja dhe dikush bëri një lojë më të mirë se ju, duhet të jeni ende në gjendje të punoni me ta.”

Çfarë do të ndodhë më pas për Wendell pas GOAT?

Megjithatë, në përgjithësi, Wendell pranoi se ai ka “respekt të çmendur” për Da'Vonne, pavarësisht se ajo “më shpërndau në TV”.

“Ende kam respekt për të. Nuk do të ndikojë në këtë”, tha ai. “Pavarësisht se ajo më votoi, unë ende kisha dashuri për të; Unë kam ende dashuri për të edhe sot e kësaj dite. Thjesht mendoj se ajo thotë disa gjëra për mua dhe këta rrëfimtarë, si për shembull, nuk mendoj se është e nevojshme, dhe dëshiroj [she] thjesht do ta kisha mbajtur të shokuar me mua në lojë.”

“Kur njerëzit janë në fytyrën tuaj dhe ju kërkoni një nivel të caktuar respekti. Ata nuk do t'i thonë këto gjëra, por pastaj do të shkojnë në rrëfime dhe do t'i thonë. e kuptoj. Ju po mobilizoni postimet tuaja në Twitter, sido që të jetë, por si, po, ju më njihni në jetën reale dhe unë kurrë nuk ju kam shpërfillur në jetën reale.”

Edhe pse nuk fitoi 200 mijë dollarë, babai i një fëmije ka ende shumë për të pritur. Përveç ndërtimit të një hoteli butik (The Gas Lamp) në Filadelfia, ai është duke filmuar një tjetër shfaqje të fokusuar në shtëpi në vjeshtë. “Është një shfaqje ndërtimi që unë do ta xhiroj këtë gusht, shtator dhe tetor në Hjuston, Orlando, Phoenix dhe Los Angeles,” tha ai. “Pra, edhe kjo do të jetë e mrekullueshme.”

Transmetoni GOAT në Prime Video çdo të enjte.