Voodoo, demonët, divorcet dhe paditë: Traileri i sezonit 8 të "Shtëpiake të vërteta të Potomac" është këtu!

Klea

Voodoo, demonët, divorcet dhe paditë: Traileri i sezonit 8 të “Shtëpiake të vërteta të Potomac” është këtu!

Voodoo, demonët, divorcet dhe paditë: Traileri i sezonit 8 të “Shtëpiake të vërteta të Potomac” është këtu!

E çrregullt dhe gjithnjë dramatike Amvise të vërteta të Potomac po kthehen në Bravo. Rretho 5 Nëntorin në kalendarin tënd, sepse ky do të jetë debutimi madhështor i sezonit të tetë të shfaqjes, duke fshirë të gjithë luksin dhe luksin e elitës së Uashingtonit, DC. Nxitni kokoshkat dhe derdhni pak me flluska – do të jetë një udhëtim i shkëlqyeshëm.

Traileri po pikon me ngacmues të asaj që do të shpaloset dhe, oh zemër, ka një kthesë! Një amvise e freskët është gati të trazojë tenxheren dhe ajo nuk është këtu për të luajtur; ajo është këtu për të vrarë.

Amvise të vërteta të Potomac ngacmimi më poshtë po i shërben nostalgjisë së madhe duke pasqyruar hyrjet ikonike të sitcom-eve të dashura të viteve ’90. Mendoni për Çështjet Familjare, Living Single dhe The Cosby Show. Kinematografia dhe skenari na kthejnë në epokën e artë të TV, dhe ne jemi këtu për të! Sitcom-i i rremë quhet “Potomac Proper” dhe ne mezi presim të shohim se si i jep tonin një sezoni të spërkatur me hijeshi rikthimi.

Traileri hapet me Ashley Darby duke thënë dolli për fillimin e një sezoni të ri, “Ne jemi të gjitha gra të zeza dhe të gjithë po kalojmë gjëra të ndryshme në jetën tonë dhe ne do ta përqafojmë atë,” Ashley thotë. “Ne do ta mbajmë Potomac të çuditshëm, në rregull?”

Klipet e shfaqin grupin në një shfaqje zvarritëse, duke pushuar pranë një pishinë në çati, duke organizuar festa luksoze në oborrin e shtëpisë dhe duke u përfshirë në biseda pikante. Të gjitha fytyrat nga sezoni 7 kthehen, duke përfshirë: Gizelle Bryant, Karen Huger, Candiace Dillard, Robyn Dixon, Wendy Osefo, Mia Thorntondhe Ashley Darby.

Bazuar në ngacmimin, RHOP fansat janë në një xhiro me slitë me shumë lot, konfrontime të zjarrta, tensione thumbuese, drama të marrëdhënieve dhe modë përrallore nga çdo amvise.

Prezantimi i të sapoardhurit, Nneka Ihim. Ajo është “Grande Dame e re e Potomac”. Me origjinë nga Wisconsin dhe me origjinë nigeriane amerikane, Nneka tani jeton në Potomac me burrin e saj, Dr.Ikenna Ihim. Përtej magjepsjes, ajo është edhe një avokate praktike.

Sipas profilit të saj në Bravo, ajo jo vetëm që është këshilltare për një kompani teknologjie, por gjithashtu ka themeluar një biznes pijesh dhe aktualisht po zhvillon një aplikacion takimesh. Dhe duket se ajo nuk është e panjohur për luksin. Nneka shpall me krenari në ngacmues, “Babai im është një b-h i pasur dhe ai u sigurua që vajza e tij të ishte gjithashtu një b-h i pasur.”

Nneka dhe Uendi përplasje pas Nneka akuzon Wendy’s mami i bëri “vudu” asaj.

“Nëna ime adhuron Zotin dhe Shpëtimtarin tonë, Jezu Krishtin,” Uendi replikon, të cilës Nneka i përgjigjet: “Në ditë. Natën, ajo u dërgon emra faltoreve.”

Pas një zjarri të papritur, Candiace tingëllon me një shaka, “Këta janë demonët që vijnë të na marrin”.

Drama nuk ndalet me Uendi dhe Nneka. Traileri gjithashtu ngacmon tensionin midis Karen dhe Mia. Mia ka disa fjalë të zgjedhura për Karen60-vjeçarja nga Spring Grove, Virxhinia, duke iu referuar asaj si, “një qen i vjetër që duhet të gjejë truket e reja”. Karennga ana e saj, përgjigjet: “Ti je truku”.

Duket si një rrugë e stuhishme përpara në sezonin 8 për Mia. Traileri zbulon një bombë: Mia Dikur kishte kërkuar një avokat divorci gjatë një periudhe të trazuar me burrin e saj, Gordon Thornton. Tendosja mes dyshes intensifikohet, veçanërisht pas një pengese në biznesin e tyre. Atyre iu hoqën titujt e tyre të CEO-ve në The Joint Chiropractic, një zinxhir mbarëkombëtar kiropraktik, pas asaj që Mia e përshkruan si një tradhti nga kunetërit e saj, duke çuar në ngrirjen e llogarisë së kompanisë së tyre. Ndërsa lundrojnë në këto sfida, çifti i drejtohet terapisë për përgjigje. Por drama nuk mbaron me kaq, Mia me sa duket sugjeron se ajo mund të jetë martuar Gordon në radhë të parë për pasurinë e tij.

Robin është gjithashtu në mes të stuhisë së saj këtë sezon. Ajo përballet me pasgoditjet e zbulimit të sezonit 7 të burrit të saj, ku ai rrëfeu se i dërgoi mesazhe një gruaje tjetër pak para dasmës së tyre të dytë në gusht 2022. Për ata që e kapin hapin, Robin dhe bashkëshortin e saj, Juan Dixon, të cilët kanë dy fëmijë së bashku, fillimisht thanë “I dos” e tyre në 2005. Ata më vonë u divorcuan në 2012, vetëm për të gjetur rrugën e tyre për t’u kthyer me njëri-tjetrin, duke rindezur dashurinë e tyre një dekadë më pas. Çfarë slitë emocionesh për këtë dyshe.

“Unë po kthehem në af-mbret horr,” Robin thotë duke qarë, pasi me sa duket është përballur me gruan tjetër. “Unë nuk ju kam bërë asgjë të gjithëve!”

Vetëm pak më shumë se një vit në martesën e tyre të rindezur, gjërat duket se marrin një kthesë të vështirë. Traileri tregon yllin e NBA, Juan Dixonduke pasur disa shkëmbime të ashpra me Robin. Është e qartë se jo gjithçka po shkon mirë për çiftin këtë sezon.

“Njerëzit kanë gjithmonë diçka për të thënë,” Juan tregon Robin në një moment tjetër, duke përplasur dorën e tij mbi tavolinë ndërsa shpalli: “Nuk më intereson!”

Zhyt më thellë në të Nnekës botë dhe të arrijë me kthimin RHOP hedhur në ngacmimin e mëposhtëm.

Sezoni 8 i Amvisat e vërteta të Potomac premierë më 5 nëntor, në orën 20:00 ET, në Bravo.