Vjedhja e shtëpisë së vajzës së Kyle Richards, Farrah Aldjufrie

Klea

Vjedhja e shtëpisë së vajzës së Kyle Richards, Farrah Aldjufrie

Vala e vërtetë e krimit në Beverly Hills vazhdon. Këtë herë, ishte Kyle Richards' vajza, Farrah Aldjufrie i cili ra viktimë e kriminelëve. Pjesa më e frikshme? Gjithçka ndodhi në mes të ditës. Shtëpia e saj u grabit në mes të ditës.

TMZ mori të gjitha detajet rreth grabitjes dhe i vendosi çizmet në tokë. Përplasja ndodhi rreth orës 13:00 pasdite. Fatmirësisht, Farrah nuk ishte në shtëpi, por sprova padyshim që ka tronditur yllin e Buying Beverly Hills.

Një vjedhje në mes të ditës

Grabitësit thuhet se u larguan me një ton çanta dore dhe bizhuteri të stilistit Farrah. Burime pranë Farrah thanë se nuk ka një vlerësim zyrtar në dollarë se sa pasuri ka humbur, por duket se ka qenë shumë. Plus, grabitësit ishin mjaft të sofistikuar me kabinën e tyre.

Thuhet se grabitësit hapën me forcë një derë në shtëpinë e Farrah-së dhe më pas ia ndërprenë Wi-Fi-n Farrah-së në një përpjekje për të hequr kamerat e saj të vëzhgimit. Për fat, kjo nuk funksionoi. Një burim tha se Farrah e kapi krimin në disa kamera sigurie, kështu që ata kanë kënde të shumta të gjithçkaje që ndodhi. Kjo duhet, me shpresë, t'i bëjë gjërat më të lehta për Departamentin e Sherifit të Los Anxhelosit, i cili po drejton hetimin.

Pas vjedhjes, Kyle nxitoi në shtëpinë e Farrah-ut ndërsa po punonin me policinë për të mbledhur atë që ndodhi. Ylli i Real Housewives of Beverly Hills konfirmoi për TMZ se Farrah ishte “mirë”. Ata janë të gjithë pak të mërzitur nga përvoja e tmerrshme.

Sigurisht, ajo ka pasur përvojën e saj me hajdutët. Në vitin 2017, hajdutët grabitën shtëpinë e saj në Encino dhe shpëtuan me mbi 1 milion dollarë në bizhuteri dhe çanta dizajni. Fatmirësisht, këto gjëra mund të zëvendësohen dhe ne jemi të kënaqur që të gjithë janë të sigurt. Tani, le të shpresojmë që policët të kapin këdo që e ka bërë këtë.