Vjedhja e 10 mijë dollarëve të Dorit Kemsley ngre pyetje

Klea

Vjedhja e 10 mijë dollarëve të Dorit Kemsley ngre pyetje

Kur mendoni për Dorit Kemsley, në modë korrekte, montazh selfie dhe nuk më vjen në mendje asnjë buxhet. Nuk po them Amvise të vërteta të Beverly Hills ylli është memece, por ka raste që pyes nëse ajo ka ndonjë inteligjencë të vërtetë në rrugë. Të jesh i zgjuar në rrugë do të thotë të dish rrugën tënde dhe si ta trajtosh veten në situata të vështira. Në thelb, ju jeni në gjendje të lexoni njerëzit. Kjo veçori i bie pak Dorit, e cila me të vërtetë mendoi se mbajtja e 10 mijë dollarëve në çantën e saj ishte masa e duhur.

Kush e dinte që Beverly Hills ishte një lagje kaq e ashpër? Mungesa e ndërgjegjësimit social të Dorit ka habitur vërtet shikuesit. Shumë nuk mund të mos mendojnë se diçka e keqe po ndodh kur bëhet fjalë për historinë e saj për humbjen e një ngarkese të keqe parash.

Në RHOBH, Dorit tregoi se ajo ishte vënë sërish në shënjestër gjatë blerjeve të Krishtlindjeve për fëmijët e saj. Fashionistja tha: “Krishtlindja e kaluar ishte rreth 14 muaj pas pushtimit të shtëpisë dhe unë shkova në bankë. Mora 10,000 dollarë që të kisha para për dhuratat e Krishtlindjeve. E kisha çantën time në karrocën e blerjeve. Kur arrita te regjistri, kuptova që çanta ime ishte zhdukur.”

Dorit u tha shikuesve se policia shqyrtoi kasetat e vëzhgimit pasi i vodhën paratë dhe zbuloi se ajo ishte ndjekur nga tre burra. Në këtë pikë u ngritën shumë pyetje, ku më kryesorja ishte pse ajo e la çantën e saj pa mbikëqyrje. Qoftë e pasur apo e varfër, çdo grua di të mos e bëjë këtë. Nëse do të kisha 10 mijë dollarë në para, më mirë të besoni se do të më fusnin në sytjena, pantallona, ​​çorape dhe këpucë… askush nuk do të ma hiqte.

Cila është historia, Dorit?

Ndërsa fliste për Variety, Dorit filloi të këndonte një melodi tjetër. Ylli i Real Housewives of Beverly Hills pohoi, “Paratë e gatshme ishin në fakt për bonuse. Ishte shpërblim për stafin në shtëpi.”

Pra, Dorit po u thotë shikuesve se ajo hyri në mënyrë aktive në bankë për të tërhequr fondet dhe më pas shkoi ende në një dyqan me pakicë me shumën e madhe në çantë? A është ajo e çmendur? Dorit vazhdoi të shpjegonte, duke thënë: “Kur i përgjigjeni kësaj pyetjeje disa herë në rrëfim, ata nxjerrin përgjigjen më të thjeshtë.”

Dorit duket se është duke u kthyer pas historisë së saj, gjë që mund të jetë për faktin e thjeshtë se ajo u turpërua nga momenti i saj memece bionde.

Paratë e humbura është flamuri i kuq gjigant

Dorit dhe PK Kemsley tashmë kanë probleme financiare, të cilat kanë qenë shumë publike. PK aktualisht i detyrohet 986,887 dollarë qeverisë së Shteteve të Bashkuara. Dorit i detyrohet gjithashtu 90,269 dollarë IRS-së. Gjatë pushtimit të shtëpisë së saj, ku ajo u mbajt nën kërcënimin e armëve, Dorit iu tha të linte celularin e saj nga porta e përparme. Por disa teoricienë konspiracioni besonin se PK e vendosi të gjithë çështjen për të kërkuar sigurimin e tyre.

Përdoruesi i TikTok @entylawyer shikuesit ecnin kornizë për kornizë gjatë pamjeve të sigurisë së policisë. Avokati dukej se po hapte vrima në historinë e çiftit dhe pretendoi se çifti kishte aq shumë borxhe sa mund të kishin planifikuar vjedhjen. Përdoruesi i TikTok vuri në dukje se shpejtësia është çelësi në një grabitje dhe dy të dyshuarit morën kohën e tyre të ëmbël. A mund të jetë gjithashtu një komplot humbja e 10 mijë dollarëve të tjerë?

Detajet e të dy tregimeve kanë ngjashmëri

Dorit është e njohur për shfaqjen e stilistëve të saj, kështu që nuk është shumë e largët të besohet se ajo mund të jetë një objektiv i një sipërmarrjeje kriminale. Megjithatë, ka ende disa mospërputhje që ngrenë vetullat. Dorit zbuloi se tre burrat e ndoqën nga bankomati në dyqan, ku i morën 10 mijë dollarë. Por unë ju pyes, për cilin ATM dini që i lejon dikujt të marrë 10 mijë dollarë? Shumica e tregtarëve të automatizuar lejojnë 300 deri në 5000 dollarë në ditë, me kufirin që rivendoset ditën tjetër.

Një shënim tjetër i rëndësishëm për detaje është se Dorit pothuajse me siguri do të mbante një çantë të shtrenjtë, kështu që si nuk e vuri re se çanta mungonte para se të shkonte në sportelin e arkës? Siç shihet në televizor, çanta e saj do të kishte qenë pjesë e pamjes së saj dhe nuk ka mundësi që ajo të mos e kuptonte se i mungonte shumë kohë përpara blerjes.

Sinqerisht, kredia e çiftit nuk është e mirë, që do të thotë se paratë janë mbret. Matematika thjesht nuk ka të bëjë me këtë histori.