Shenjat që Kyle Viljoen do të jetë problem këtë sezon

Klea

Vizitorët më të këqij poshtë kuvertës

Poshtë kuvertës ekskluziviteti ka parë disa anëtarë interesantë të kastit përgjatë sezoneve të ndryshme dhe spin-off-eve gjatë viteve. Ndërsa shumë prej tyre kanë qenë kënaqësi për t’u parë, të tjerët kanë qenë më shqetësues. Below Deck ka parë dhjetëra “të këqij” që nga debutimi i tij. Megjithatë, këta pesë anëtarë të ekuipazhit dallohen si më të këqijtë absolut!

Kyle Viljoen

Kyle Viljoen u shfaq në Sezonet 7 dhe 8 të Below Deck Mediterranean, ku ai bëri më shumë sesa thjesht të trazonte tenxheren. Ndërsa Kyle ishte problematik në sezonin 7, ngjyrat e tij të vërteta shkëlqenin vërtet në sezonin 8.

Kyle bëri më shumë armiq se sa miq në bord dhe ishte i rremë edhe ndaj njerëzve me të cilët e konsideronte veten të afërt. Që nga momenti kur ai hipi në bord, dukej sikur Kyle ishte në një mision për të shkaktuar kaos dhe për të ndarë ekuipazhin. Për shembull, Kyle u shtir si shok me shokun Stew Natalya Scudder, ndërsa fliste pas shpine me pjesën tjetër të ekuipazhit.

Gjërat me Kyle dolën aq jashtë kontrollit, sa kapiteni Sandy Yawn iu desh të ndërhynte për një ndërhyrje serioze. Kapiteni Sandy i tha Kyle se ai ishte emëruesi i përbashkët i të gjithë negativitetit në bord dhe se ajo nuk donte dikë si ai në bord. Sidoqoftë, Kyle vazhdoi të fillonte zënka me anëtarët e tjerë të ekuipazhit sa herë që i jepej rasti.

Kyle Dickard

Burrat e quajtur Kyle thjesht nuk duket se lulëzojnë në ekskluzivitetin Below Deck! Kyle Dickard ishte shumë më keq se Kyle Viljoen, dhe iu kërkua të jepte dorëheqjen vetëm në tre episode në Sezonin 1 të Aventurës Below Deck. Ndërsa Kyle V ishte i çrregullt, Kyle D ishte një person i tmerrshëm.

Kyle kaloi shumë linja që Below Deck Deckhands thjesht nuk duhet t’i kalonte kurrë. Gabimi i parë i madh i Kyle ishte flirtimi me një nga Stews para të ftuarve, gjë që është krejtësisht joprofesionale. Sjellja më e keqe e Kyle u tregua kur ai i bëri një vërejtje raciste shokut të tij Deckhand Nathan Morley, madje e kërcënoi atë se nuk do ta linte tualetin. Kush e bën këtë?!

Ashton Pienaar

Ashton Pienaar shërbeu si Deckhand dhe Bosun mes sezoneve 6 dhe 7 të Below Deck. Ndërsa Ashton pati disa momente të mira, ato u balancuan nga shumë fatkeqësi fatkeqe. Ashton u përfshi në një incident kërcënues për jetën në bord kur këmba e tij u mbërthye në një linjë rimorkimi dhe një kameraman erdhi në shpëtim. Sigurisht që kjo nuk mjaftoi për ta etiketuar atë si një horr, por disa nga sjelljet e tij të tjera sigurisht që ishin.

Gjatë sezonit 7, Ashton filloi të festonte më shumë se normalisht dhe përfundimisht vuri në dukje se kishte një problem me pijen. Ndërsa Ashton është aktualisht i matur, alkoolizmi i tij kontribuoi në disa nga sjelljet e tij negative në ekran. Ashton e bëri shef Stew Kate Chastain veçanërisht të pakëndshme dhe madje goditi murin e një furgon një natë në një sulm të zemëruar.

Gary King

Ku të filloj me Gary King? Gary është padyshim lojtari më i madh që ka parë ndonjëherë Below Deck. Oficeri i Parë flirtoi me pothuajse çdo femër anëtare të ekuipazhit, gjatë tre sezoneve të tij në jahtin e lundrimit Below Deck. Jo vetëm që Gary flirtonte në mënyrë obsesive, por ai bëri që shumë gra të ndiheshin jo rehat, veçanërisht kur i ndiqte gjatë kohës që punonin.

Për t’i bërë gjërat më keq, Gary u akuzua për sjellje të pahijshme seksuale nga një prej artistëve të grimit të shfaqjes pas transmetimit të sezonit 4 të Sailing Yacht. Kjo krijoi paqartësi rreth kthimit të Gary për Sezonin 5, dhe ai u hoq nga formacioni BravoCon 2023 si rezultat.

Shefi i kuzhinës Mila Kolomeitseva

Poshtë Deck ka parë disa kuzhinierë mjaft të këqij, por askush nuk ishte aq i keq sa Mila Kolomeitseva. Mila shërbeu si kuzhiniere në fillim të Sezonit 4 të Below Deck Med. Megjithatë, më vonë ajo u pushua nga puna pasi me sa duket ishte shtrirë në CV.

Shef Mila arriti nivele të ulëta të kuzhinës që nuk ishin parë më parë në ekskluzivitet. Një nga momentet më të këqija të saj ishte servirja e petullave të tezes Jemima për të ftuarit, pasi ajo nuk dinte të bënte as brumin e saj. Mila ishte gjithashtu goxha johigjienike dhe u kap duke lëpirë biftekët që kishte planifikuar t’u shërbente të ftuarve. Gjëja më e keqe për Milën ishte qëndrimi i saj, pasi ajo nuk dukej se e kuptonte se sa problem po shkaktonte si për të ftuarit ashtu edhe për anëtarët e tjerë të ekuipazhit.