Vizitorët e mbivlerësuar të amvisave të vërteta

Klea

Vizitorët e mbivlerësuar të amvisave të vërteta

Nuk ka asgjë si një histori e mirë e origjinës zuzar kur bëhet fjalë për Amvise të vërteta ekskluzivitet, por ndonjëherë, disa nga gratë që kanë zgjedhur jetën e së keqes nuk arrijnë në mendjet e fansave. Disa yje të Bravo janë thjesht shumë të etur për rolin skandaloz dhe e kanë të vështirë të vazhdojnë të sillen keq. Jo të gjithë mund të jenë një Cruella de Vil ose Ai nuk duhet të emërohet; ndonjëherë, është mirë të varni kapelën e shtrigës tuaj dhe ta quani atë një ditë.

Danielle Staub

Tani, përpara se të ngrihemi të gjithë në krahë për zuzarin e OG Real Housewives të Nju Xhersit, më dëgjoni. Po, Danielle Staub ishte epike për t’i thënë Teresa Giudice të dëgjonte “puh-lease” dhe për tërheqjen e bishtave të Margaret Josephs. Por nuk mendoj se nëna e dy fëmijëve do të kishte menduar të bënte shumë nga planet e saj djallëzore pa një shtytje të vogël siç pamë Terezën të bënte brenda butikut të veshjeve. Imagjinoni djallin e vogël në shpatullën e Danielës duke e shtyrë atë – kjo është ajo që dukej se i ndodhi ish-balerinës.

Danielle është shumë leh pa pickim. Ajo shpesh mburrej se kishte ish-të pafajshëm si truproje dhe sillte Hells Angels në ngjarje bamirësie për fëmijët e sëmurë, por ajo gjithmonë kishte një atmosferë mbrojtjeje. Ajo kurrë nuk shkoi askund pa siguri dhe kurrë nuk rrezikoi të hidhej siç kishte bërë me shumë të tjerë. Gjatë kohës së saj në serial, Danielle u ndoq më shumë sesa ajo ishte ndjekëse. Sinqerisht, fansat duan një pitbull, jo një chihuahua.

Kelly Dodd

(Foto nga Arturo Holmes/WireImage)

Falë zemërimit të saj, Kelly Dodd shpesh humbi titullin e saj si një zuzar i Real Housewives. Disa interpretues të nivelit më të lartë, si Lisa Vanderpump dhe Erika Jayne, dinë të vazhdojnë historinë e tyre. Por Kelly ishte më i njohur për thirrjen e Shannon Beador me fjalën C, duke i thënë Tamra Judge se ajo ishte fajtore që vajza e saj Sidney Barney nuk i foli asaj dhe që hodhi akuza lënduese në një lak të pafund.

Në fakt, Kelly është më shumë një ngacmues sesa një zuzar, duke përdorur taktika të ulëta që përfshijnë grumbullimin e ndjekësve të saj dhe thirrjen e atyre në mediat sociale që ajo mendon se i kanë bërë keq. Kjo listë mund të përfshijë ish-anëtarë të kastit deri te gazetarët – ajo nuk diskriminon kur bëhet fjalë për breshërinë e saj të fyerjeve. Kelly nuk është aq një ujk i madh i keq, sa është thjesht një vajzë e keqe, dhe le të mos harrojmë, AI ËSHTË OPINIONI IIM!

Brandi Glanville

Shumë do të pajtoheshin se Brandi Glanville ishte shumë e poshtër dhe e vrazhdë, e cila zakonisht kthehej në goditjet poshtë rripit për t’i trokitur bashkë-yjet e saj për një lak. Po, Brandi e trembi ferrin e gjallë nga Scheana Shay, por unë nuk do ta quaja atë një zuzar. Ajo ishte një grua e përbuzur që përpiqej të tregonte një pikë në televizionin kombëtar.

Brandi shpejt e kuptoi se qëndrimi i saj i pacipë i dha kohën e duhur, por ajo shpesh e ka çuar shumë larg veprimin e saj të mbrapshtë të njerkës, duke kapërcyer kufij të shumtë. Brandi u bë më shumë një detyrim për rrjetin sesa një aktiv, duke dëshmuar se ajo nuk e kishte idenë se si të trajtonte fuqinë e së keqes.

Ramona Singer

Këngëtarja Stinger që është Ramona Singer ka qenë gjithmonë një yll i Real Housewives që na pëlqente ta urrenim falë pikëpamjes së saj të pafalshme për jetën. Mjerisht, momentet memece bionde të Ramonës shpesh merrnin një kthesë, duke treguar një anë të saj që ishte e keqe dhe e neveritshme. Ajo është zhgënjyese për të parë dhe jo në një mënyrë argëtuese për shkak të aftësisë së saj për të hequr qafe ndjenjat ose shqetësimet e njerëzve. Që kur Mario Singer e hoqi atë, ajo nuk kishte pasur një histori prej vitesh dhe shpesh dukej se bënte patina gjatë gjithë kohës.

Kohët e fundit, Bravo e hoqi atë nga lista e BravoCon 2023 pasi Page Six raportoi se ajo kishte përdorur përsëri një fyerje racore. Gjatë sezonit 13, një bashkë-yll akuzoi Ramonën për përdorimin e një fyerje racore, dhe kjo u bë një ankesë brenda Shed Media, Warner Bros. Discovery, Bravo dhe NBCUniversal. Ramona është thjesht e keqe për biznesin.