Video muzikore Candiace Dillard Bassett Drops Fine Whine

Klea

Video muzikore Candiace Dillard Bassett Drops Fine Whine

Çdo amvise e vërtetë ka nevojë për një nxitim të qëndrueshëm anësor, nëse koha e tyre në TV realitet përfundon. Shumë prej tyre kanë hedhur në treg produkte bukurie, kanë prodhuar linja veshjesh ose kanë ndjekur kurse aktrimi.

Sa për Candiace Dillard Bassett, ylli i Real Housewives of Potomac ka marrë rrugën e muzikës. Ajo nuk do të ishte amvisa e parë që do ta bënte këtë, por ka parë disa suksese në këtë fushë. Thuhet se Candiace arriti numrin 24 në Billboard R&B Charts dhe numrin 4 në iTunes.

Megjithatë, ylli ka marrë pjesën e saj të drejtë të kritikave. Kur dolën etiketat e RHOP ku shfaqeshin Candiace duke kënduar një pjesë të saj, shikuesit ishin të pamëshirshëm. Por Candiace e ka vazhduar këtë, së fundmi ka publikuar një video muzikore për këngën Fine Whine për të rindezur albumin e saj të parë.

Videoja “Fine Whine” e Candiace frymëzon fansat

Më 9 nëntor, Candiace publikoi një video muzikore për të shoqëruar këngën e saj më të fundit. Videoja muzikore shërbeu për të riforcuar ripublikimin e këngës. Videoja pa Candiace duke u përgatitur dhe duke performuar një shfaqje live ndërsa performonte në një studio. Përgatitja përfshinte flokë dhe grim si dhe provë kërcimi.

Videoja muzikore mori shumë mbështetje në YouTube, me fansat që vërshuan komentet për të shprehur gëzimin e tyre për suksesin e Candiace. Një komentues shkroi, “Unë jam fjalë për fjalë në lot, vajza ime po bën atë që e bën, thuaj çfarë të duash për të, ajo është e talentuar dreqin.” Një tjetër tifoz tha: “Kështu [an] frymëzim duke parë Candace nga sezoni i saj i parë e deri tani!”

Në të vërtetë, Candiace ka arritur shumë me karrierën e saj muzikore. Megjithatë, ka pasur dhe do të ketë ende shumë kundërshtarë. Siç raportoi Decider në 2021, Nicki Minaj ishte skeptike se sa albume kishte shitur vërtet Candiace, me një shitje albumi që llogaritet vetëm kur një person shkarkon çdo këngë nga albumi. Megjithatë, Candiace duket se po i bën mirë vetes.

Real Housewives of Potomac vazhdon të dielave në 8/7c në Bravo.