Vicki Gunvalson nuk i dha leje reklamës së sulmit politik

Klea

Vicki Gunvalson nuk i dha leje reklamës së sulmit politik

Një vit zgjedhor është në prag dhe The Real Housewives of Orange County janë përfshirë pavarësisht nëse duan apo jo. Vicki Gunvalson, Alexis Bellino, dhe Gina Kirschenheiter sapo u shfaqën në një reklamë sulmi politik të sponsorizuar nga demokratët e Wisconsin. Problemi i vetëm? Ata nuk e kishin idenë se do të ishin pjesë e saj.

Grupi politik shpërndau një video që tregonte zonjat e RHOC duke trotuar biznesmenin republikan Eric Hovde. Ai sapo nisi një ofertë për senatin në Wisconsin, pavarësisht se ishte nga Kalifornia. Në një përpjekje për të tallur fushatën, Dems nga Wisconsin blenë Cameos nga kasti i RHOC dhe i lidhën ato së bashku për të bërë një reklamë gazmore sulmi. Tani, sipas Radar Online, zonjat po përpiqen të distancohen nga videoja.

Trolling përmes Cameo

“Gëzuar Ditën Kombëtare të Kalifornisë, @EricHovde!” Grupi Demokratik i Wisconsin shkroi së bashku me videot e kastit të RHOC. “Nëse po ndiheni pak të mallkuar sot, mos u shqetësoni – ne kemi një mesazh të veçantë nga disa nga fqinjët tuaj në Orange County.”

Në video, secila prej zonjave i uroi Erikut fat të mirë me koncertin e tij të ri në Wisconsin. Gina madje e quajti atë “fqinjën” e saj, duke vënë në dukje faktin se ata të dy janë nga OC.

“Do të më mungosh shumë këtu në Kaliforni dhe mezi presin që të kthehesh. Kështu që kthehu i sigurt”, tha Vicki në video. “Gëzojeni udhëtimin tuaj! Tani nxitoni! Dhe mos harroni të fshiheni ndërsa jeni në Wisconsin. Merrni pak gjizë djathi.”

Radar Online konfirmoi se Vicki dhe Alexis nuk kishin ide për natyrën e vërtetë të mesazheve të Cameo. Ata nuk e dinin që videot do të ishin të bashkuara për një reklamë politike, e lëre më për një reklamë demokratike.

“Jo. Unë nuk dhashë leje”, tha Vicki për median.

Ata e pyetën Gina nëse ishte në dijeni, por përfaqësuesit e saj nuk iu përgjigjën atyre. Ndoshta është e sigurt të thuhet se as ajo nuk e dinte. Ndërkohë, Alexis tha se ajo do të kontaktojë me menaxhmentin e saj Cameo. Nuk është e qartë se çfarë saktësisht dëshiron Alexis të bëjë Cameo. Ajo thjesht të jetë e lumtur që dikush pagoi 99 dollarë për të marrë një mesazh prej saj.

Ndërsa po flasim për çmimet, le të gërmojmë në faktin se Gina tarifon 100 dollarë për një Cameo. Për një video nga Vicki, kushton 125 dollarë. Kjo do të thotë që demokratët e Wisconsin shpenzuan rreth 325 dollarë për këtë video virale. Janë para të shpenzuara mirë.