Vicki Gunvalson

Klea

Vicki Gunvalson, Alexis Bellino dhe Gina Kirschenheiter përdorën vullnetin e tyre në fushatën e shpifjeve politike

Vicki Gunvalson, Alexis Bellino dhe Gina Kirschenheiter përdorën vullnetin e tyre në fushatën e shpifjeve politike

Amvise të vërteta të Orange County personalitete, Vicki Gunvalson, Alexis Bellino, dhe Gina Kirschenheiter u shfaq në një reklamë sulmi politik të nisur nga demokratët e Wisconsin kundër një kandidati republikan – pa dijeninë e tyre.

Vicki Gunvalson, Alexis Bellino

Spote filmike të filmuara nga yjet e realitetit të kaluar dhe të tanishëm u përfshinë në një sulm ndaj biznesmenit të GOP, Eric Hovde, i cili nisi ofertën e tij për Senatin e SHBA në Wisconsin, javën e kaluar.

Radar Online konfirmoi se të dyja Vicki dhe Aleksis nuk dha leje për të përdorur mesazhet e tyre Cameo për të shkuar pas Hovdes.

Vicki Gunvalson

Aleksis i tha mediumit se nuk dinte për reklamën dhe shtoi se menaxheri i saj do të “kontaktonte” me ata që janë përgjegjës për konfuzionin.

Alexis Bellino

Vicki deklaroi – “Jo. Unë nuk dhashë leje,” kur u pyet për strategjinë e heqjes.

Pamjet qarkulluan brenda qarqeve politike dhe argëtuese javën e kaluar. Klipi shfaqi tre “Shtëpiaqet” e kaluara/të tashme OC në Cameos që dukej se financoheshin nga demokratët e Wisconsin. Shtypni luaj më poshtë për të parë.

Kritikët e kanë kritikuar Hovde-n për lidhjen e tij me Kaliforninë, ku ai zotëron një bankë dhe dyshohet se jeton në një shtëpi në Laguna Beach me vlerë 7 milionë dollarë.

Demokratët e Wisconsin shkruan mbi videon në X – “Gëzuar Ditën Kombëtare të Kalifornisë, @EricHovde! Nëse ju vjen pak malli sot, mos u shqetësoni – ne kemi një mesazh të veçantë nga disa nga fqinjët tuaj në Orange County. “Kalifornia ju mungon tashmë, por ata e dinë që do të ktheheni shumë shpejt. Shtepi e embla shtepi!”

Vicki Gunvalson

Gina tha në klipin Cameo – “Unë e di që ju jeni nga Orange County, kështu që ju jeni fqinji im,” përpara se pamjet të hidheshin në Vicki.

“Dhe ju po largoheni për një aventurë pune për një vit,” Vicki tha më parë Aleksis u hodh brenda për të thënë: “Të gjithë miqtë tuaj në OC po ju urojnë kaq mirë. E di që keni një përpjekje të re që po ndodh në Wisconsin.”

Gina krahasoi Wisconsin me Kaliforninë, duke thënë – “Ky është si një ndryshim vërtet i madh nga Orange County 100%.

Vicki Gunvalson, Alexis Bellino

Vicki thirri me disa fjalë këshillash – “Të duash Wisconsin, por po largohesh tani. Atje do të jetë shumë ftohtë.”

Bravo OG e përfundoi videon me akuzën e saj klasike për ta “mbushur”.

Hovde, i cili pritet të derdhë 20 milionë dollarë fonde personale në fushatën e tij, do të kandidojë për Senat kundër Senatorit Tammy Baldwin.

Vicki Gunvalson

Historia vjen mes thashethemeve që sugjerojnë këtë Aleksis po planifikon një rikthim në RHOC mes romancës së saj me anëtarin e kastit, Shannon Beador’s ish, John Janssen. Ne dhjetor, Vicki sqaroi se ajo nuk e dinte nëse Aleksis ishte kërkuar të kthehej në emision. Ajo iu referua çiftit të ri si “qesharak dhe të etur” në Instagram, në atë kohë.

Fansat mund të presin të shohin rikthimin e anëtarëve të kastit, Heather Dubrow, Shannon Beador, Emily Simpson, Gina Kirschenheiter, Jennifer Pedranti dhe Gjyqtari Tamra.