Savanah Brown

Klea

Vëllezërit dhe motrat e Garrison Brown të ​​’Sister Wives’ të shkatërruar nga vdekja e tij: “Zemrat tona u thyen”

Vëllezërit dhe motrat e Garrison Brown të ​​’Sister Wives’ të shkatërruar nga vdekja e tij: “Zemrat tona u thyen”

Garrison Brown’s vëllezërit e motrat po flasin për vdekjen tragjike të vëllait të tyre, i cili fatkeqësisht mori jetën javën e kaluar në moshën 25-vjeçare. Garnizoni, djali i Gratë Motra ish, Janelle dhe Kody Brownishte një nga gjashtë fëmijët.

Kody Brown - Garrison Brown

Te dielen, Garnizonit motra, Maddie Brownshkoi në Instagram për të postuar një homazhe prekëse që përfshinte një foto të vëllait të saj me fëmijët e saj.

“Fjalët e mia duket se nuk mungojnë”, shkroi ajo. “Zemrat tona janë të thyera dhe tani jemi të gëlltitur nga dashuria e lënë pas për këtë vëlla të bukur. Zoti qoftë me ju derisa të takohemi përsëri. Do t’ju shoh në portat e Valhallës, duke festuar me paraardhësit tanë që luftuan para jush. Deri atëherë, ne duhet të jetojmë në një botë më gri pa dritën që sollët ju.”

Garrison Brown

28-vjeçari përfshiu një citim ku shkruhej: “Mësova se pikëllimi është me të vërtetë vetëm dashuri. Është e gjithë dashuria që dëshironi të jepni, por nuk mundeni. E gjithë dashuria e pashpenzuar mblidhet në cepat e syve tuaj, një gungë në fyt dhe në atë vend të gjoksit tuaj. Hidhërimi është thjesht dashuri pa vend ku të shkosh.”

Christine Brown

Gwendlyn Brown, vajza e Kodi dhe Christine Brownripostuar Maddie’s ndjenja në Story-n e saj në Instagram, duke shtuar: “Xhaxhai Bob në elementin e tij natyror ❤️,” duke i dhënë një dremitje Garnizonit emri i lindjes Robert.

Robert Garrison Brown u gjet i vdekur të martën, më 5 mars në shtëpinë e tij në Flagstaff, Arizona. Garnizonit vëlla, Gabriel Brownthuhet se gjeti vëllanë e tij dhe policia e Flagstaff më vonë përcaktoi se ai kishte vdekur nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri.

Janelle Brown

Gabe u tha oficerëve se Garnizoni “kishte luftuar me shqetësimet e shëndetit mendor dhe abuzimin me alkoolin.”

Kodi dhe Janelle Lajmin tronditës e bëri të ditur përmes një deklarate të përbashkët në Instagram, të martën.

Janelle dhe jam thellësisht i pikëlluar të njoftoj humbjen e djalit tonë të bukur Robert Garrison Brown”, thuhet në deklaratë. “Ai ishte një pikë e ndritshme në jetën e të gjithë atyre që e njihnin. Humbja jonë do të lërë një vrimë kaq të madhe në jetën tonë, saqë na merr frymën. Ju lutemi të respektoni privatësinë tonë dhe të bashkoheni me ne në nderimin e kujtimit të tij.”

Savanah Brown

Garnizoni dhe MaddieVëllezërit e motrat e tij përfshijnë Logan, 29, Hunter, 27, Gabrieli22 dhe Savanah, 19.

Mykelti Brownvajza e Kodi dhe Kristinandau deklaratën e familjes dhe shtoi “Të dua vëlla”, në Story të së martës në Instagram.

Kodi dhe Janelle shpallën vendimin e tyre për t’u ndarë në vitin 2022, pas një martese shpirtërore 30-vjeçare. Ndarja, e cila erdhi më pas e Kristinës ndarja nga poligamisti i famshëm, ishte pjesërisht për shkak të e Kodit prishi marrëdhëniet me disa nga fëmijët e tij, veçanërisht Garnizoni dhe Gabrieli.

Janelle Brown

Në nëntor 2023, Janelle ndau shpresën e saj për paqen përfundimtare mes fëmijëve të saj dhe babait të tyre, në një intervistë për Us Weekly.

“Ndjehem sikur kur marrëdhëniet janë statike, veçanërisht në marrëdhëniet prindërore, kjo ndikon në jetën tuaj”, tha ajo për gazetën. “I prek ata kur nuk kanë një të mirë [relationship] me babin e tyre. Kështu që, unë shpresoj që në të ardhmen, gjërat mund të përmirësohen.”

Janelle Brown dhe Garrison Brown

Muajin në vijim, Janelle zbuloi se ishte bërë përparim dhe se ish-i i saj “ka disi një marrëdhënie me Garnizoni tani.”

Garrison Brown

Garnizoni dukej optimist nga jashtë deri në fund të shkurtit, kur tha se kishte adoptuar një mace të re.

“Edicioni më i ri në shtëpinë time, zonja Buttons,” Garnizoni shkroi në Instagram muajin e kaluar, krahas fotove të kafshës së tij të re duke u përzier me macet e tjera. “Ajo është 9 vjeç dhe ishte në linjë për eutanazi, por kompleksi im shpëtimtar nuk mund të mjaftohej. #maca e çmendur.”