Vë bast se gjithçka në bjonde ende nuk i fitoi fansat (por u afrua)

Klea

Vë bast se gjithçka në bjonde ende nuk i fitoi fansat (por u afrua)

Erika Jayne shpresonte që dokumentari i saj me dy pjesë, Bet It All on Blonde, do t’u tregonte shikuesve një anë tjetër të vetes. Por në realitet, fansat sapo e panë të njëjtën amvise 90210 si goxha të pathyeshme. Guxoj të them, ftohtë? Në The Real Housewives of Beverly Hills, Erika është vlerësuar si fashionistja e grupit. Dreqin, gjysma e arsyes që e pashë serialin në fillim ishte për skuadrën glam të Erikës. Ajo ishte e mahnitshme. Por pasi u publikuan lajmet për paditë e Tom Girardit, asaj dhe fansave iu hoq era nga velat dhe ajo që filluam të merrnim ishte Erika e keqe që shumë e njohin si sot.

Treni për keqardhje

Për pak u ndjeva keq për Erikën, pasi dokumentari i saj filloi të tregonte historinë e martesës së saj me Tomin dhe fëmijërinë e saj. Ajo dukej si një flutur e shtypur, falë peshës së jetës. Të gjithë e dimë që Erika Jayne është një personazh, por sa është shndërruar në Pretty Mess dhe sa është ende Erika, bukuroshja e jugut.

E kuptova se çfarë po përpiqej të bënte Bet It All on Blonde, e cila ishte të mblidhte sa më shumë simpati që të ishte e mundur për të rindërtuar karakterin e brutalizuar të Erikës. Ajo në fakt bëri një punë mjaft të mirë për këtë vetë gjatë sezonit 13 të RHOBH.

Dokumentari tregoi Erika duke luftuar, duke humbur qenin e saj të dashur dhe duke luftuar me konfliktet për shkak të jetës së saj të vjetër dhe demonëve të brendshëm. Por, finalja e shfaqjes thjesht dukej si një grua e moshuar që po përpiqej të rikthejë zakonin e saj. Si mund të më vjen keq për dikë që thotë se ka humbur gjithçka, por në një farë mënyre ka ende një shtëpi të bukur dhe sende luksoze? Për të mos përmendur skuadrën e saj glam me 10,000 dollarë në muaj.

Finalja

Më lejoni të filloj duke thënë se nuk mund të kërceja në skenë në Las Vegas, ndaj i jap Erikës një A+ për përpjekjen. Por pasi pashë tërësinë e Bet It All on Blonde, nuk u largova duke menduar se edhe Erika mund të bënte një punë kaq të mirë. Ndihesha për të kur tha se nuk mund të lidhej me sirenën e saj elegante, seksi dhe se si rrotullimi në një shtrat dikur ishte kaq i lehtë për të.

e kuptoj; jeta e ka rrahur dhe ajo po e hamendëson veten. Por edhe pjesët e vallëzimit që nuk ishin në shtrat më ranë. Kishte raste kur Erika dukej në moshën e saj dhe e rraskapitur teksa rrihte flokët në skenë.

Dhe thjesht vazhdova të mendoja, a paguanin njerëzit para të vërteta për atë që ndihej si një orë amatore? Erika vuri në dukje hapur gjatë dokumentarit se ajo nuk ishte në rezidencën e Las Vegasit sepse ishte e hutuar nga të gjitha pengesat ligjore të Tomit. Dhe më lejoni t’ju them, audienca mund ta shihte këtë.

Historia u ndje

Eras Tour nuk ka asgjë në Bet It All on Blonde. Ndërkohë që po shikoja, nuk mund të mos ndihesha sikur rregullat e spinoff-it ishin që Erika duhej të bënte çdo numër ndërsa ishte në provë derisa papritmas pati një zbulim dhe e gozhdoi atë gjatë xhiros së fundit të ditës. .

Natyrisht, e gjeta veten duke u rrënjosur për Erika vetëm pak gjatë këtyre segmenteve; por unë mendoj se ata dinin të luanin me temën e dobët. Megjithatë, më shpesh sesa jo, ajo jepte gjallëri të peshkut të ftohtë gjatë muajit të provave.

Mikey vodhi flakën e Erikës

Më duhej Mikey Minden për të ulur dramatikën e tij duke parë Bet It All on Blonde. Burri pati disa avari dhe kurrë nuk dukej i kënaqur me vështirësinë e tij para-treni shoku ishte duke punuar. Për të qenë plotësisht i sinqertë, ai ma prishi disi shfaqjen, pasi gjithnjë merrte gëzimin e Erikës. Por pyetja ime kryesore është, kush e kërkoi saktësisht këtë? Përtej karakterit të dyshimtë të Erikës, nuk e kuptoj se si një e veçantë për përgatitjen e saj për një shfaqje me biletë 7 dollarë është e barabartë me argëtimin televiziv.

Pse Bravo ishte i bindur ndonjëherë që EJ do të kishte një rikthim të madh të mrekullueshëm? Producentët vepruan sikur ajo të ishte ardhja e dytë e Britney Spears. Erika Jayne nuk është reale pasi kujdestari i saj financohej nga vetë dhe ajo që unë do ta quaja një hobi. Kjo është një zgjedhje e çuditshme, edhe për Bravo. Personalisht, më mirë do të shihja një sezon tjetër të Karmës Familjare, Dinastive meksikane ose Mbretëreshave të Dancing. Sinqerisht, më mirë do të shikoja tetë orë leximin e Kim Fields sesa të duroj një histori të rreme rikthimi për Erika.

Bet It All on Blonde ofrohet për t’u transmetuar tani në Peacock.