Vanessa Rider

Klea

Vanessa Rider-i i ri i ‘Basketball Wives’ SEKIPOHET me “OG” të preferuar të Ochocinco kundër Evelyn Lozada!

‘Gratë e basketbollit’ I ri Vanessa Rider Skuadrohet me “OG” të preferuar të Ochocinco kundër Evelyn Lozada!

Në sezonin 11 premierën e VH1 Gratë e basketbollit LA më 9 tetor, anëtar i kastit veteran Evelyn Lozada e gjeti veten në konflikt me të sapoardhurin, Vanessa Rider.

Vanessa Rider

Siç e dinë fansat, Vanessa i akuzuar Evelyn i përfshirë me ish-lojtarin e MLB, Carl Crawfordndërsa ai ishte në një lidhje me shoqen e saj, Amy Freeman. Vanessa pretendoi se e Evelyn marrëdhënie me Karl mbivendosur me e Amyi cili kishte qenë me Karl për 12 vjet dhe në atë kohë priste fëmijën e tij. Evelynnë përgjigje, u mbrojt me forcë kundër këtyre akuzave gjatë shkëmbimit të tyre të nxehtë.

Vanessa Rider

Pas një sherri të egër në ekran, Evelyn dhe Vanessajanë angazhuar në një shkëmbim të diskutueshëm në rrjetet sociale së fundmi. Vanessa i akuzuar Evelyn e të qenit një “mbytëse shtëpie”, duke pretenduar se ajo ishte e përfshirë me Carl Crawford gjatë marrëdhënies së tij me Amy Freeman. Evelyn ka hedhur poshtë këto pretendime, duke pohuar se Karl ishte mashtruese për të dyja gratë.

Vanessa Rider

Evelyn theksoi se pavarësisht të kaluarës, ajo dhe Amy aktualisht mbajnë një marrëdhënie pozitive bashkëprindërore. Evelyn shprehur habinë në e Vanessa-s vazhdoi problemin me situatën, duke marrë parasysh mirëkuptimin e saj aktual me Amy. Amy ka komunikuar se ka çështje të pazgjidhura që duhet të adresohen nëse Evelyn do të jetë pjesë e jetës së saj.

Evelyn Lozada

Në një përballje të ashpër mes Gratë e basketbollit yjet, tensionet u përshkallëzuan për marrëdhëniet e kaluara. Evelyn u përpoq të sqaronte se ajo, Karldhe Amy ishin viktima të e Karlit pabesi, duke theksuar se të gjitha palët kanë lëvizur përtej së kaluarës dhe kanë krijuar një marrëdhënie harmonike bashkëprindërore. Vanessamegjithatë, mbeti i pabindur, duke etiketuar Evelyn një “mbytëse shtëpie” dhe duke vënë në pikëpyetje legjitimitetin e marrëveshjes së saj bashkëprindërore.

Evelyn Lozada

Përplasja u intensifikua, me Evelyn duke akuzuar Vanessa të ridrejtimit të frustrimeve nga jeta e saj te të tjerët. Argumenti fitoi vëmendjen dhe komentin e kolegut të kastit Brooke Bailey dhe disa fansave, të cilët e gjetën e Vanessa-s zemërimi i vazhdueshëm i çuditshëm duke pasur parasysh se Amy dhe Evelyn duket se janë pajtuar dhe po bashkëpunojnë mirë në jetën e tyre aktuale, madje ndajnë edhe përgjegjësitë e kujdesit për fëmijët.

Evelyn Lozada

Vanessa e justifikoi pozicionin e saj, duke përmendur besnikërinë si bazë për të mbajtur mëri, pavarësisht rrethanave në dukje të zgjidhura midis palëve të përfshira.

Vanessa Rider ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të reagimit të saj pas tradhtisë së bashkëshortit të saj Isaiah Rider gjatë kulmit të pandemisë. Masat e saj, të cilat përfshijnë instalimin e kamerave të sigurisë dhe gjurmimin e makinës së tij për të shmangur mosmarrëveshjet e mëtejshme, janë pritur me kritika. Për më tepër, Vanessa i zbuloi Jackie-t një qasje mjaft personale të kontrolleve të përditshme si masë parandaluese.

Vanessa Rider

Në mes të polemikave, duket se ka një mbështetje që po vjen e Vanessa-s rrugë nga OG (Ogom “Og” Chijindu). Indikacionet e komunikimit dhe aleancës së tyre të mundshme u lanë të kuptohet në mediat sociale. Vanessa i zbuloi një përdoruesi të Instagramit për një bisedë të fundit me OGnjë deklaratë të cilën OG më pas e ndau në historinë e saj në Instagram.

Evelyn Lozada

Një shikues shkroi në një postim në rrjetet sociale, “Gjithçka që vajza e re duhet të thotë … Mos më bëni të telefonoj OG për të vënë bishtin tuaj në shkurre a55 përsëri me fytyrë poshtë 😂😂😂😂”, për të cilën Vanessa u përgjigj: “Sapo mora telefonin me @iheartog të saj”

Gratë e basketbollit LA transmetohet të hënën, në orën 21:00 ET, në VH1.