Vanderpump Villa Episodi 9 Përmbledhje: MILFs dhe një pranim i madh

Klea

Vanderpump Villa Episodi 9 Përmbledhje: MILFs dhe një pranim i madh

Mirë se vini përsëri në Vilë Vanderpump Përmbledhje e episodit 9. Javën e kaluar, Lisa bëri çmos për t'i kujtuar Hannah-s vlerën e saj, në mënyrë që ajo të mos sillej si “një e vogël e zemëruar” rreth Nikit. Episodi i kësaj jave, “Reunited and It Feels So Good”, paraqet Erikun që kthehet në pozicionin e kreut të shtëpisë së tij, pikërisht në kohën e ardhjeve të fundit të Château. Këtu është gjithçka që ndodhi në Vanderpump Villa, Episodi 9.

Problemet e zonjës së Eric kundër stresorëve të punës së Stephen

Frustrimet e Caroline me Erikun janë ende në qendër, pasi Nikki vazhdon të dëgjojë nga dritarja lart. Megjithatë, për çiftet e ardhshme të Eric, Hannah nuk mendon se ai do të zgjedhë ndonjë nga pushtimet e tij nga ky sezon. Të gjitha zonjat e mira. Do të gjeni më mirë.

Ndërkohë, Stephen po rehatohet me këpucët e mëparshme të Erikut. Ai është i etur për t'i bërë përshtypje Lizës, veçanërisht pasi goditja e tij e vogël me Telly-n u rrëzua. Fatmirësisht, të ftuarit e lavdëruan atë në kartat e tyre të komenteve, kështu që vërtetimi i tij ka mbërritur.

Në të njëjtat letra, të ftuarit gjithashtu u siguruan të vinin në dukje se Eriku nuk u kishte bërë kurrë serenata. Lisa as që e dinte që Eriku mund të këndonte, kështu që nuk ka ndonjë gjë të madhe atje. Pas kësaj, të ftuarit largohen dhe ekuipazhi fillon të punojë duke e kthyer Château Rosabelle.

Lisa zgjedh Erikun

Me vetëm orë të mbetura para kontrollit të radhës, Lisa duhet të vendosë se kush do të menaxhojë të ecë përpara. A do të jetë Stephen, apo do të jetë Eriku?

Duke e vendosur, ajo thërret Erikun në zyrën e saj për t'i dhënë lajmin e mirë. Ai po kthehet si kreu i shtëpisë.

Por atij nuk i lejohet të shtrëngojë delet. Dhe ai po menaxhon vetëm Château, jo stafin.

MILF-të mbërrijnë dhe Teli zbret

Duke mbledhur sërish stafin e saj, Lisa vëren se të gjithë “u vranë”. Më pas ajo prezanton grupin e tyre të radhës, të cilët vijnë nga një “skuadër profesioniste futbolli”. Kjo është pritur me brohoritje, derisa Lisa shton, “të tifozëve”, nga “vitet 1980”. Natyrisht, Eriku i etiketon këta të ftuar si MILF.

Ndërsa mbërrijnë, Teli sëmuret, kështu që ajo ngrihet për t'u shtrirë. Emily hyn për të marrë vendin e saj në bar, ku Andre po lufton pa ndihmën e Telly-t. Megjithatë, Emily është e mirë në punën e saj dhe ajo shpejt ndihmon për të marrë gjërat nën kontroll.

Nga shtrati i saj, Telly dyshon se Emily është pas punës së saj, por tani për tani, ajo është shumë e sëmurë për të bërë asgjë për këtë.

Një darkë e gëzuar

Vanderpump Villa Episodi 9

Ndërsa nxitësit e tifozëve rikrijojnë një fotosesion të vjetër jashtë, Stephen bën thirrjen për t'i surprizuar me tre burra pa këmishë. Ndërkohë, Lisa qëndron poshtë pemëve, e ndarë mes të qeshurit dhe psherëtimës.

Atë natë, Marciano planifikon një darkë private surprizë me Hanën. Hannah është e tronditur nga përpjekjet e Marcianos, por kur shtypet se ku mund të qëndrojnë, Hannah i kujton atij se është e frikësuar. Ajo është 28 vjeç dhe nuk dëshiron të humbasë kohën e saj me dikë që mund ta tradhtojë përsëri. Vetëm koha dhe veprimet e ndryshuara mund t'i përgjigjen kësaj pyetjeje tani.

Telly tubohet, pikërisht në kohën e duhur për të ndihmuar Emily-n të luftojë

Fatmirësisht, Telly është kthyer në këmbë të nesërmen në mëngjes. Ajo ka qenë një nxitëse e tifozëve, kështu që është e emocionuar, pasi ky grup përputhet me atmosferën e saj.

Për mbrëmjen e tyre të fundit është planifikuar një darkë speciale, kështu që Hannah dhe Grace i ndihmojnë mysafirët e tyre me flokët dhe grimin. Kur këto zonja më në fund ulen rreth tryezës, djemtë ndihmojnë gjithashtu, duke hequr këmisha për shërbimin e darkës. Eriku dërgon gjithashtu krem ​​pana dhe shampanjë duke fluturuar nëpër dhomë, ndërsa disa nga të ftuarit shkojnë me sy hapur, ndërsa të tjerët qeshin. I inkurajuar, ai ikën për të rrëmbyer një shishe tjetër shampanjë.

Grace nuk është e emocionuar. Ajo dëshiron që Eriku të “lexojë dhomën”. Doli, ajo kishte të drejtë. Të ftuarit refuzojnë shishen e tij të hyrjes.

Telly gjithashtu dëshiron që burrat “të veprojnë në moshën e tyre”. Eriku dhe Marciano dëgjojnë dhe inatosen. Megjithatë, Emily refuzon të tërhiqet, duke u mbajtur me kolegët e saj.

Largimi dhe check-in

Përmbledhje e Episodit 9 të Vanderpump Villa

Të nesërmen në mëngjes, Eriku u jep të ftuarve kartat e komenteve. Ai shpreson të marrë shumë dashuri këtu. Ndërsa të ftuarit përgatiten të largohen, ata nxirren jashtë, ku ekuipazhi është i veshur me ngjyrat e tyre të mëparshme uniforme. Stafi më pas brohorit për mysafirët e tyre, ndërsa zonjat zvarriten në furgonat e tyre dhe largohen.

Kthehu në Château, Lisa thërret Grace në zyrën e saj për një kontroll të shpejtë. Këtu, ajo i thotë shërbëtores së saj se të ftuarit i dhanë 12/10 në kartat e tyre të komenteve. Lisa është mirënjohëse dhe Grace është e lehtësuar.

Të ftuarit e fundit

Vanderpump Villa Episodi 9

Duke qenë se ky sezon po përfundon, ka mbetur vetëm një grup final. Kjo, vëren Lisa, është një festë nusërie, e mbushur me gra të mrekullueshme. Kërcimtarët e Bollywood-it gjithashtu do të performojnë, gjatë një darke me temë “të mbushur me dashuri”. Megjithatë, sytë e Lizës do të jenë te punonjësit e saj, pasi ajo po përpiqet të vendosë se kush duhet dhe kush nuk duhet të kthehet për një sezon të dytë.

Kur vjen kjo festë e nusërisë, Andre është si yasss. Sepse janë të gjithë të nxehtë. Megjithatë, Lisa nuk është e shqetësuar, e cila pranon të bëjë një fotografi me ardhjet e saj të fundit.

Për këtë, të gjithë janë të emocionuar, veçanërisht stafi, i cili gjithashtu bën një goditje. Pasi lubrifikohet, Nehal, e ftuara e nderit, do që zonjat të derdhin pak çaj. Ata pajtohen, por kur pyetet se kush duhet të pritet, Telly thotë “unë, sepse e kam kaluar”.

Emily dëgjon dhe ajo ikën për të gjetur Lizën. Pas një përmbledhjeje të shpejtë të asaj që dëgjoi, ajo i kërkon Lizës që ta konsiderojë atë për një pozicion bartendi sezonin e ardhshëm, si një zëvendësim për Telly-n. Duke u kthyer brenda në vilë, Lisa i kërkon Telly-t një bisedë të shpejtë, pasi Episodi 9 po përfundon.

Episodet 1-9 të Vanderpump Villa janë të disponueshme për t'u transmetuar tani në Hulu. Episodi 10 do të jetë i disponueshëm të hënën, më 20 maj në Hulu.