Vanderpump Villa: Data e Premierës, Cast, Trailer, Ku të Shiheni

Klea

Vanderpump Villa: Data e Premierës, Cast, Trailer, Ku të Shiheni

The Valley nuk është i vetmi spin-off i Vanderpump Rules në doket. Lisa Vanderpump gjithashtu ka një seri të re, Vilë Vanderpump, e cila premierë së shpejti. Sigurisht, shikuesit e vjetër e dinë se sa shumë i do Vilat Lisa. Pasuria e saj në Beverly Hills, Villa Rosa, është një nga më ikonat në historinë e Real Housewives.

Vanderpump Villa është vendosur në pronën franceze të fshatit Chateau Rosabelle. Në shfaqje, ai shërben si një vend pop-up. Shfaqja ndjek një grup punonjësish ndërsa ata punojnë për të krijuar ngjarje që ndodhin një herë në jetë për të ftuarit e pasurisë. Natyrisht, pason drama. Ndërkohë, Lisa mendon të zgjerojë perandorinë e saj dhe ta kthejë kështjellën në një hotel të përhershëm. A i bën kjo veshët të ngopen si një nga qentë e Lizës? Këtu është gjithçka që dimë për Vanderpump Villa deri më tani.

Kur është premiera e Vanderpump Villa?

Sezoni 1 i Vanderpump Villa jep premierë të hënën, 1 prill. Ne premtojmë se kjo nuk është një shaka e 1 prillit. Episodet e reja dalin çdo javë.

Ku mund të shikoni Vanderpump Villa?

Lisa nuk po zgjeron vetëm horizontet e saj në një vend tjetër. Ajo po ndërron gjithashtu rrjetet. Në vend që të transmetohet në Bravo, Vanderpump Villa do të transmetojë në Hulu. Episodet e kaluara të shfaqjeve të mëparshme të Lizës, Vanderpump Rules dhe Real Housewives of Beverly Hills, janë të disponueshme në Peacock.

Kasti i Vanderpump Villa

Ju mungonin ditët kur Vanderpump Rules ishte në të vërtetë një shfaqje për të rinjtë që punonin në një restorant? Atëherë Vanderpump Villa mund të jetë pikërisht ajo që urdhëroi mjeku.

Ndërsa vila titullare është në Francë, Lisa sjell një duzinë punonjësish nga Shtetet e Bashkuara. Shumë prej tyre vijnë nga Los Angeles dhe Las Vegas. Për shembull, koordinatori i ngjarjeve Stephen Alsvig ka një histori të gjatë me Lizën nga koha e tij në Vanderpump Cocktail Garden.

Ashtu si VPR, kasti i Vanderpump Villa përfshin serverë. Përfshirë ish-et Marciano Brunette dhe Hannah Fouch, të cilët ishin në lidhje për tre vjet! Duke gjykuar nga trailerat e shumtë, duket se Hannah, e cila e quan veten një vajzë të hapur partie dhe bërtet për “b-tches të rreme”, mund të jetë shpërthimi.

Pjesa tjetër e stafit përfshin serverin Priscilla Ferrari, kuzhinierin ekzekutiv Anthony Bar, sous chef Caroline Byl, mikologët Andre Mitchell dhe Telly Hall, koordinatoren e ngjarjeve Gabriella Sanon, kujdestaret Emily Kovacs dhe Grace Cottrell dhe menaxherin e vilës Eric Funderwhite. Në një video të fundit në Instagram, Lisa e paralajmëron Erikun që të shfaqet si “batsh-t f-cking i çmendur”.

Jax Taylor ose Stassi Schroeder tjetër mund të jenë në këtë grup. A do të ketë ndonjë nga anëtarët e kastit të Vanderpump Villa të njëjtin nivel fame si yjet e VPR? Do të duhet të presim dhe të shohim.

Çfarë drame shohim në trailerin e Vanderpump Villa?

Traileri zyrtar tregon një grup punonjësish të rinj dhe të nxehtë që luftojnë dhe lidhen. Sigurisht që duket si VPR-ja klasike që kaq shumë shikuesve (përfshirë këtë autor) i mungon! Madje ka edhe disa paraqitje në takimet emocionale të stafit të urgjencës, një gur prove i sezoneve të hershme të Rregullave të Pompës.

Ndryshe nga VPR, këtë herë ka një kthesë tjetër që duhet të çojë në edhe më shumë dramë. Punonjësit nuk punojnë vetëm në hotel, por edhe atje jetojnë. “Më duket sikur jam kthyer në kolegj…jo se kam shkuar në kolegj,” thotë Hannah.

Çifti qendror (a la Stassi dhe Jax) duket se janë Hannah dhe Marciano. Pasi ajo pranon se ata u lidhën, serverët duket se rindezin marrëdhënien e tyre. Ajo madje lëshon bombën l (në frëngjisht, natyrisht). Megjithatë, gjithçka prishet kur Marciano kapet duke u puthur me një të ftuar. Flisni për joprofesionalizëm! Sillni përleshjet e egra para të ftuarve. Përveç dramës së Hannah dhe Marciano, traileri tregon mikologun Telly duke u përplasur me disa bashkëpunëtorë. Ajo gjithashtu nuk i bindet urdhrave të Lizës për të mos pirë në punë.

Lisa deklaron se ka punuar shumë për këta “grykësit” për të riparuar përvojën me mashtrimet e tyre. Por le të jemi të vërtetë, asaj padyshim që e pëlqen.

Çfarë dimë tjetër?

Lisa Vanderpump

Keni nevojë për më shumë arsye për t'u emocionuar? Lisa nuk është e vetmja veterinere televizive e realitetit që prodhon Vanderpump Villa. Asaj i është bashkuar Bunim/Murray, kompania kryesore që qëndron pas shfaqjeve legjendare të realitetit si The Real World, The Challenge dhe Bad Girls Club. Është interesante që kompania e prodhimit të Vanderpump Rules Evolution nuk është e përfshirë. Duke marrë parasysh se sa zhgënjyes ka qenë sezoni 11 i VPR, kjo mund të jetë më e mira.