Vanderpump Rules Sezoni 11 Ribashkimi, Pjesa 2 Përmbledhje

Klea

Vanderpump Rules Sezoni 11 Ribashkimi, Pjesa 2 Përmbledhje

Hidhni vetes një gotë tjetër Pinot Grigio ndërsa ne mirëpresim në Rregullat e Vanderpompës Ribashkimi i sezonit 11, përmbledhja e pjesës 2. Në pjesën e parë, Lala erdhi për Katie, por Katie qëndroi e fortë. Këtë javë, Jo Wenberg dhe Ally na bashkohen dhe pasojnë edhe më shumë konfrontime. Është e qartë se ky grup miqsh po lufton, siç sapo dëshmoi Ribashkimi i Sezonit 11 të VPR, Pjesa 2.

Jepini Katie Lala, përsëri

Pjesa 2 fillon aty ku përfundon pjesa 1, me Lala në epokën e saj të butë, duke duartrokitur me Katie. Fjalë për fjalë. Duart e saj e ndihmuan atë të transmetonte mesazhin e saj, duke i kërkuar Katie të fliste. Sidoqoftë, qëndrimi i Katie për këtë mbetet i vendosur. Frustrimet e saj me Arianën nuk janë një histori.

Ariana shpjegon se Katie ka qenë gjithmonë autentike, por “ajo është e urryer për këtë”, gjë që është e neveritshme. Këtu Lala ngrihet për të hequr fustanin duke thënë se nuk është dakord me qëndrimin e Arianës. Andy Cohen hyn për të pyetur Arianën nëse ajo është e frustruar me Katie. Natyrisht, ajo nuk është.

Gjithçka, Schwartz është në sfond, duke futur fjali që nuk përputhen me atmosferën. Duke folur për dridhjet, Brock i drejtohet Schwartz-it, duke thënë se ai është “gjithashtu katalizatori” për bezdisjet e Katie-t, sepse ai “i hoqi të gjithë besimin që gruaja kishte pasur ndonjëherë tek vetja”. Scheana ndihmon, duke shtuar se ai ishte “një burrë sh*t”. Natyrisht, Schwartz i mohon këto pretendime.

Rrjetat e ngatërruara

Puthja e Schwartz dhe Scheana shoqërohet me një montazh të çdo skandali të mashtrimit në 11 vitet e fundit. Megjithatë, puthja e tyre mbeti sekret, sepse ata zgjodhën të varrosnin momentin e tyre të vetëm. Cue Sandoval duke ndihmuar me pjesët që mungojnë, duke pyetur “A ishte një konkurs nxitës i tifozëve?” Për këtë, Scheana përgjigjet “po, e motrës sime të vogël”.

Në këtë event morën pjesë edhe Ariana, Sandoval dhe Schwartz, të cilët pas shumë pijeve, Ariana dhe Scheana u puthën. Më pas, Schwartz u përpoq të puthte Scheanën, por ajo e ndaloi. Duke qeshur, Schwartz më në fund u kërkon falje të gjithëve që “ka qenë një budalla i ngathët për kaq shumë kohë”.

Duke folur për të ngadaltë, Scheana tregon gjithashtu se çdo djalë në kast e ka goditur atë. Ndiq një James qeshur, duke pyetur “Çfarë? Kur? Hë?” Sa i përket Sandovalit, përpara se Scheana të mund të shpjegojë, ai po thotë “Nuk ka asnjë mënyrë për t'u rrahur”. Por më pas, Lisa me shaka i pyeti se si ishte seksi, dhe ai me shaka u përgjigj: “U zgjova me nofullën dhe nxora një prezervativ dy javë më vonë”.

Ligji.

Lidhje hakmarrjeje

Në sezonin 11, Katie u lidh me mikun më të mirë të Schwartz, Max Boyens. Kur Andi pyet nëse ka përfunduar një provë e dytë, fytyra e Katie-t i thotë të gjitha, ndërsa zëri i vërtetë i James-it lulëzon: “AI U KTHYE PËR SEKONDA!” Nga e gjithë skena, Schwartz më pas i thotë Katie se ata janë të njëjtë.

“Jo, nuk jemi,” qesh Katie.

Liqeni Tahoe

Më pas në bllokun e bisedës është Liqeni Tahoe. Në këtë udhëtim, Scheana u përpoq të ecë përpara me Sandoval, por ishte vërtet e vështirë për të. Natyrisht, Andi dëshiron të dijë nëse Ariana ndjen ndonjë simpati për problemet e miqve të saj.

“Ndjenjat tuaja janë plotësisht të vlefshme. Natyrisht, nuk jam domosdoshmërisht personi tek i cili duhet të shkoj me ato ndjenja,” përgjigjet Ariana. Scheana e kupton. Vajzat janë të mira. Për tani.

Kufijtë për ty, por jo për mua

Kur Lala i ndërpreu lidhjet me Randall Emmett, kushdo që fliste me të u shfaq verbalisht. Megjithatë, ajo hodhi poshtë kufijtë e Arianës këtë sezon. E pyetur pse, Lala thotë “ka një ndryshim gjigant. Unë kam një fëmijë të përfshirë që kam hyrë në një betejë për kujdestarinë [with].”

Scheana përpiqet të ndihmojë, duke thënë se Randall është më shumë se thjesht një mashtrues. Megjithatë, Katie ndërhyn me të drejtë, duke shpjeguar se Ariana duhet të jetë në gjendje të vendosë edhe kufij. Lala vëren se Ariana fjalë për fjalë po ndan një shtëpi me ish-in e saj, kështu që situatat e tyre janë të ndryshme.

“Gjithmonë e kam ditur se situata jote është e ndryshme dhe gjithmonë e kam mbështetur këtë gjë,” thotë Ariana. Me këtë Lala i përgjigjet se po i përgjigjej pyetjes së Andit dhe se Ariana duhet ta dijë si funksionon kjo. “Po, ti flet më shumë se kushdo, kështu që ke të drejtë,” përgjigjet Ariana.

Zonja që rrjedhin (epo, më fal)

Ariana sapo na mahniti në Dancing with the Stars, por kjo ishte ëndrra e Scheanës. Scheanën e lëndoi që Ariana nuk i kishte thënë kurrë për këtë koncert të rezervuar. Përse, Ariana shpjegon se “ndodhi një rrjedhje, ku të gjithë këta artikuj dolën se unë do të isha në të”. Prandaj, Ariana mbylli njoftimin e saj.

Deri më sot, seriali ende nuk e ka quajtur Scheana. Por “ndoshta vitin e ardhshëm”, qesh ajo.

Ally dhe Jo

Ally dhe Jo dalin në skenë, ku përplasja e Jo-së me Schwartz-in shpërndahet. Shokuese Jo, Katie pranon se Schwartz kishte “thërrmuar bukën” interesin e tij të dashurisë gjatë gjithë sezonit. Gjithashtu në këndin e Jo ishte Lala dhe Lisa, të cilët të dy u përpoqën t'i shpjegonin Schwartz-it se veprimet e tij ishin të dobëta. “Nuk duket mirë,” pajtohet James.

Duke parë prapa, Katie shpjegon se fjalët e saj kundër Jo ishin për traumat e saj. “Nuk është justifikim,” përgjigjet Jo, ndërsa Katie përsërit se nuk i pëlqejnë shumë njerëz, sepse ata do të kthehen… “dhe ta qijnë njeriun tënd,” e ndërpret Ariana. Merr të qeshurën time.

Sa i përket Ally-t, ajo thotë se djali i tyre i mirë i rikthyer Hippie po shkon mirë. Por ajo ende nuk është gati për martesë apo fëmijë. Megjithatë, për Ally, James do të presë “përgjithmonë”.

“Tentativa për vrasjen e qenit”

Pasi prek të madhen Ann Maddox, del qeni i sëmurë i Arianës. Pasi Ariana vëren se këto kafshë shtëpiake janë vetëm të sajat, Sandoval rrotullon sytë. Kjo e zemëron Jamesin, i cili thotë: “Ti rrotullon sytë ashtu, por ishe plotësisht mirë kur Raquel [Leviss] ma mori Grahamin dhe ti u bëre babi i ri i tij sekret, duke e lagur karin për 7 muaj, babi djalë.”

I nxitur, Sandoval përgjigjet: “Unë po e mbaj gojën mbyllur për gjërat që kam dëgjuar dhe ato shtohen, James.”

“Ha një kar,” përgjigjet James.

Dhe skena.

Ribashkimi i Sezonit 11 të Vanderpump Rules vazhdon të martën, 28 maj në orën 8/7c në Bravo.