Vanderpump Rules Sezoni 11 Ribashkimi, Pjesa 1 Përmbledhje

Klea

Vanderpump Rules Sezoni 11 Ribashkimi, Pjesa 1 Përmbledhje

Ngrini syzet lart ndërsa ne mirëpresim në Rregullat e Vanderpompës Ribashkimi i sezonit 11, përmbledhja e pjesës 1. Në finale, zhgënjimet e Scheana-s dhe Lala-s me kufijtë e Arianës ishin të qarta, por Ariana refuzoi të ishte shtylla e fundit në historinë e shëlbimit të Sandoval, kështu që ajo u largua herët me burrin e saj të ri Daniel Wai. Tani, gati ose jo, të gjithë po zhyten përsëri, sepse duhet. Por sigurisht, asgjë nuk vjen lehtë, siç sapo dëshmoi Ribashkimi i Sezonit 11 të VPR, Pjesa 1.

Gjithçka po ndodh

Ndërsa aktori mbërrin, Schwartz bën shaka me James, duke thënë se ai “po ka rikthime të PTSD” nga ribashkimi i sezonit 10. Ndërkohë, Sandoval i thotë Lizës se është “nervoz” të shohë Arianën.

Sa për Arianën, ajo është gati, por Lala kthehet nga ajo dhe i shtrëngon duart duke i thënë:[when] Ne dalim atje…” Me këtë, fytyrat e Katie dhe Ariana janë të buzëqeshura, por gjithashtu, disi jo.

Më në fund, të gjithë janë ulur dhe numërimi mbrapsht fillon.

Për shokët e dhomës, apo jo për shokët e dhomës

Për të nisur prezantimin para marrjes në pyetje, Andy Cohen bën shaka se “Ann [Maddox] nuk ishte i disponueshëm” për të ndërmjetësuar, kështu që ai do ta bëjë në vend të kësaj. E dua këtë për të. Ai gjithashtu uron të gjithë për të gjitha lëvizjet e tyre të fundit në jetë.

Më pas, dorezat hiqen dhe Andi zhytet brenda, duke sjellë në fillim çështjen e shtëpisë së Arianës dhe Tomit. Për këtë, Ariana duhet të mbajë mamin. Por, ajo jeton kryesisht në NYC, dhe kur është në LA, ajo merr me qira një Airbnb. Aka, ata tani po jetojnë nën çati të ndara.

Duke folur për çatitë e përbashkëta, premtimi i hapësirave të sezonit 11 të Schwartz me Sandoval është i radhës. Ai tani ka “disa rezerva” për këtë çështje. Lisa as nuk mund ta kuptojë pse ai do të ishte mirë me këtë, por Sandoval hidhet brenda, duke vënë në dukje se është mirë, pasi “babai im është në të gjashtëdhjetat dhe ka shokë dhome”.

Futni këtu shumë fytyra të gërvishtura, të cilat thellohen vetëm pasi Schwartz shpjegon se ata ndoshta po blejnë diçka të re, si një. “Çfarë mund të shkojë keq?” Andi bën shaka.

Gjithçka Rachel

Është e qartë se Rachel Leviss nuk u kthye për sezonin 11. Përsa i përket ish aktorëve të saj, Lala qëndron pas fjalëve të saj të folura në ribashkimin e sezonit 10, ashtu si edhe Ariana. Sidoqoftë, Lala i dha meritën Rachel që kishte edhe topat për t'u shfaqur. Sandoval nuk pajtohet, duke thënë “duke parë prapa, mendoj se ajo është frikacake”.

Ai e thotë këtë sepse Rakela është ende duke folur për të, pasi dëshiron që ne të gjithë të vazhdojmë. tenxhere. Kazan.

Një nga titujt e Rachel foli për mënyrën se si Sandoval “e kishte rregulluar atë”. Sandoval e urren këtë, sepse ai mendon se fjala “i rregulluar” nënkupton Pedofili. Lala argumenton këtu se “jo, nuk ka. Duhet të marrësh dikë që është më i ri se ti dhe më mbresëlënës se ti, dhe dikë që është në një nivel më të lartë pushteti se personi tjetër.”

“Epo me mend çfarë? Më bëri shumë përshtypje kur ajo hoqi të gjitha rrobat e saj dhe u hodh në pishinën time,” argumenton Sandoval. Uh.

Sa i përket padisë për hakmarrjen e Rachel për porno, Scheana u përgjigj shpejt se edhe këtyre pyetjeve nuk mund t'u përgjigjet, por se e gjitha është qesharake, pasi Ariana nuk meriton asgjë nga këto. Sandoval pranon që Ariana të lihet jashtë kësaj.

Duke ardhur për lehtësimin komik, James kërkon falje për futjen e Rachel në këtë grup.

Shëndeti mendor dhe fjalë të zgjedhura keq

Kur afera e Sandoval goditi universin, popullariteti i tij ra. Nga ana tjetër, po ashtu edhe shëndeti i tij mendor. Në rastin më të keq, dolën mendime për vetëvrasje. Deri më sot, ai ka ende ulje-ngritjet e tij.

Lala dhe Scheana ndjehen të penduar për këtë, por Ariana i kujton Andit se ish-i i saj kishte armatosur fillimisht mendimet e saj për vetëvrasje. Sandoval e pyeti se si, por Scheana përgjigjet në vend të kësaj, duke i thënë se ai i nxori publikisht betejat e Arianës, kështu që kështu. Ai kundërpërgjigjet, por Lala e mbyll. “Duhet të ndaloni së fiksuari në gjërat që janë të ndryshme me të gjithë të tjerët, në mënyrë që të mos vlejë për ju,” thotë ajo.

Më pas, Andy sjell përpjekjet e Sandoval për të krahasuar reagimin e tij mediatik me vrasjen e George Floyd. Për këtë, Sandoval nuk mund të mbrojë fjalët e tij, fatmirësisht, por Andy ende mendon se duhet të shkarkojë ekipin e tij të PR.

Le të flasim për fëmijët

Fatkeqësisht, beteja për kujdestarinë e Lalës është ende në vazhdim. Sa i përket Scheana-s, ajo është ende duke punuar me mendimet e saj të shqetësuara për prindërimin, duke përfshirë mundësinë që Brock dhe Lala të bëhen ndoshta një ditë Sandoval dhe Rachel. Lala e kupton këtë, por bën shaka se pavarësisht miqësisë së tyre si trouple, Scheana do të jetë e vetmja që do të bëjë ngritje të rënda (fut një lëvizje me dorën e BJ këtu).

Sa për fëmijët më të mëdhenj të Brock, ai ende nuk i ka parë, por është i përditësuar për pagesat e tij. Duke ecur përpara, u takon fëmijëve të tij se kur do t'i shohë më pas. Katie lavdëron Brock këtu për prindërimin e tij të mrekullueshëm të Summer Moon, duke pranuar se ajo kishte gabuar për karakterin e tij.

Faleminderit, Katie.

Anijet

Gjithçka përfundon në temën e marrëdhënieve dhe miqësive. Fatmirësisht, të gjitha çiftet janë ende të mira si ari. Miqësitë, megjithatë, nuk janë.

Pasi shikon rikthimin e këtij sezoni, Andi pyet Arianën se si ndihet kur sheh Lalën dhe Sandovalin që shkojnë mirë. Në mënyrë tronditëse, Ariana përgjigjet se as nuk e ka parë fare këtë sezon.

Më në fund, arrijmë te Lala dhe Katie, të cilët patën një sezon të vështirë të 11-të si miq. Lala shpjegon se ishte ndjerë e braktisur nga Katie. Katie pyet pse, ishte “sepse nuk u hodha në trenin Tom?”

Lala e mbylli këtë, duke ndjekur fjalët e Ketit në prapaskenë, të cilat me sa duket nuk ishin të njëjta me ato që transmetoheshin. Ajo pretendon se Katie ishte e frustruar me Arianën, kështu që e shtyu atë të fliste për këtë në transmetim. Në përgjigje, Katie dyshohet se i tha asaj: “Nëse ti do të ndeshesh me biznesin tim Lala, atëherë unë do të zihem me tëndin.”

Katie e mohon këtë dhe përfundon Ribashkimi i Sezonit 11 të VPR, Pjesa 1.

Ribashkimi i Sezonit 11 të Vanderpump Rules vazhdon të martën, më 21 maj në orën 8/7c në Bravo.