Vanderpump Rules Sezoni 11: Momentet më të mira të Katie Maloney

Klea

Vanderpump Rules Sezoni 11: Momentet më të mira të Katie Maloney

Katie Maloney është bërë i preferuari i fansave pas sezonit 11 të Rregullat e Vanderpompës. Shikuesve u pëlqen që ajo qëndroi e palëkundur në mbështetjen e saj për Ariana Madix dhe nuk mori pjesë në harkun e shpengimit të Tom Sandoval. Ajo nuk mbeti e impresionuar nga kolegët e saj meshkuj dhe ne po jetonim për këtë. Ditët kur Katie bënte justifikime për burrat në jetën e saj kanë ikur prej kohësh. Tani që sezoni 11 i VPR po përfundon, le të hedhim një vështrim prapa në momentet më të mira të Katie këtë sezon.

Kur ajo rrëzoi përparimet e Schwartz-it

Gjatë një udhëtimi të aktorëve në San Francisko, Tom Schwartz i propozoi një qëndrim për një natë ish-gruas së tij. Fusha, e cila nuk mund të ishte më pak romantike, përfshinte porositjen e ushqimeve të padëshiruara dhe injorimin e njëri-tjetrit ndërsa lëviznin në telefonat e tyre. Po, nuk tingëllon e nxehtë.

Katie e hodhi poshtë sugjerimin, duke i thënë ish-it të saj, “Unë nuk e dua këtë.” Sjellja e mbretëreshës!

Kur ajo mbronte Arianën në drekë

Është një gjë që një mik të të mbrojë kur je i pranishëm, por është tjetër gjë që ai të qëndrojë besnik në mungesën tënde. Në Episodin 7, Katie, Lala Kent, Scheana Shay dhe Kristina Kelly hëngrën drekën dhe ripërsëritën atë që ndodhi në udhëtimin në Liqenin Tahoe. Scheana u shpreh se i mungonte miqësia me Sandoval dhe Katie nuk po e kishte. Ajo pyeti pse Scheana do të dëshironte të mbante një miqësi me dikë që ka lënduar shumë njerëz në grup, duke përfshirë edhe veten.

“Do të doja që Scheana thjesht ta zgjonte rrahjen,” tha ajo në një rrëfim. “Shikoni situatën se çfarë është në të vërtetë. Sandoval kurrë nuk u shpreh vërtet për miqësinë tuaj. Prisni lidhjet, vazhdoni, jini një mik i mirë për Arianën.”

Kur ajo i dha disa këshilla Sandovalit

Në Episodin 8, Sandoval u përpoq t'i kërkonte falje Katie-t pas një përplasjeje të papritur në shtëpinë e përbashkët që ai ndan me Arianën.

“Nëse po kërkoni falje, kjo është shumë mirë, por për mua, falja janë njësoj si fjalët”, tha ajo në përgjigje. “Në fund të ditës, Tom, je gënjyer. Kohë e madhe… Është e pakuptimtë të vazhdosh në një aferë të tillë.”

Sandoval u përpoq të zvogëlonte lidhjen, por Katie nuk u dorëzua. Në vend të kësaj, ajo e përdori veten si shembull se si ai duhet të kishte trajtuar përfundimin e marrëdhënies së tij me shoqen e saj.

“E dini çfarë bëra, u largova nga një 12-vjeçar [relationship] kur ende e doja personin…sepse doja të isha i lumtur. Nuk fillova ta përqafoj mikun e tij pas shpine.”

Ajo po pështynte hekurat me atë.

Kur ajo kundërshtoi stilin e Schwartz-it

Katie mori një goditje me xhaketë leshi të gjelbër të Schwartz-it, me zinxhir në festën e Lalës për shijimin e ujit. Ajo i tha ish-it të saj se ndoshta ata do të mund të ishin përsëri miq nëse ai do të fillonte të bënte zgjedhje më të mira të modës. E dua atë. Ajo ka të drejtë. Ai pulovër po i jepte kukudhin e Santa.

Kur ajo mbrojti njeriun e Arianës

Lala kaloi në modalitetin e plotë të marrjes në pyetje kundër të dashurit të Arianës, Daniel Wai, gjatë udhëtimit të aktorëve në San Francisko. Ajo vuri në dyshim motivet e tij për t'u takuar me Arianën dhe i bëri atij një sërë pyetjesh hetuese. Geez Lala, jepi djalit një pushim.

Fiksimi i saj ndaj Danit vazhdoi në një bisedë me Katie, ku ajo e quajti atë “një katror”. Katie e bëri të qartë se nuk ishte e prirur të bënte thashetheme për burrin e shoqes së saj. Ajo nuk u pajtua me qëndrimin e Lalës dhe tha: “Unë mendoj se ai është si personi më i ëmbël”.

Kur ajo mori vajzën e Schwartz-it

Katie mund të mos kishte dashur që Schwartz të dilte me dikë në grupin e miqve, por rezulton se ajo është shumë mirë duke u takuar me të njëjtin person si ai. Këtë sezon, Katie bëri një lëvizje ndaj dados së Scheana-s, Tori Keeth, për të cilën Schwartz ishte gjithashtu i interesuar. Ishte ikonë të shihje dy ish-et që diskutonin se kush i pëlqente më shumë Tori.

Kur ajo tha 'nuk dua paqe'

Në finalen e sezonit, Jo Wenberg bëri gabimin fatal duke u përpjekur të korrigjohej me Katie.

Katie nuk ishte e impresionuar me përpjekjet e Jo dhe hodhi poshtë kërkimin e faljes së saj. Schwartz u përpoq të ndërmjetësonte situatën midis ish-gruas së tij dhe shokut të tij të lidhur, gjë që nuk shkoi mirë. Pasi Schwartz tha se Jo “erdhi për të bërë paqe”, Katie u përgjigj me fjalën e saj ikonike, “Unë nuk dua paqe”.

Pjesa III e finales së Vanderpump Rules transmetohet të martën, 28 maj në orën 20:00 EST në Bravo.