Vanderpump rregullon yjet që shtypnin viçin

Klea

Vanderpump rregullon yjet që shtypnin viçin

Rregullat e Vanderpompës Sezoni 10 e la kastin e tij të ndarë. Këtu, lidhja e Tom Sandoval dhe Rachel Leviss doli në dritë, duke i lënë të gjithë në anën e ish-ish-it të Sandoval, Ariana Madix. Përveç kësaj, të gjithë (minus Tom Schwartz) sulmuan ashpër të dashuruarit e ekspozuar, gjë që nuk e ndihmoi gjendjen mendore të Rachel. Duke folur për Schwartz-in, mbulimi i tij për Sandoval, së bashku me divorcin e tij nga Katie Maloney, shpeshherë me gaz, e pa veten të rëndonte nga hiri…më në fund.

Ishte shumë. Por nëse ka një gjë që ka treguar ky serial i suksesshëm Bravo, është se asgjë nuk zgjat përgjithmonë. Në fakt, imazhet e rrjedhura nga sezoni 11 janë shfaqur, duke treguar anëtarë të shumtë të kastit duke u shoqëruar edhe një herë me Sandoval dhe Schwartz. Thënë kështu, Rachel ka zgjedhur të shmangë xhirimet, duke mbrojtur më tej shëndetin e saj mendor pas reagimit që shkoi shumë larg, nëse na pyesni.

Në thelb, ky grup miqsh është një rrëmujë e nxehtë. Ata ndahen, grimohen, dalin me ish-et e njëri-tjetrit dhe ndonjëherë grinden pa këmisha në parkingje të rastësishme. Megjithatë, me kalimin e kohës, ata zakonisht kthehen së bashku, duke e varrosur kapelën sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Për shembull, këtu janë disa nga yjet tanë të preferuar të Vanderpump Rules, të cilët shtrydhën mish viçi siç është parë deri tani, dhe po, ka… shumë.

Lala Kent dhe Katie Maloney

Miqësia e Lala Kent dhe Katie ka qenë një udhëtim i egër. Kur Lala iu bashkua kastit për herë të parë, ishte urrejtje në shikim të parë për këtë çift. Sa herë që shpërthenin nervat, Katie mund të gjendej duke turpëruar Lala-n, ndërsa Lala shihej duke turpëruar trupin Katie-n në këmbim. Ishte bruto.

Në sezonin e 6-të, Lala e vuri në zjarr njeriun e atëhershëm të Katie, Schwartz, duke pretenduar se Schwartz e kishte mashtruar Katie-n duke u tallur me një nga miqtë e Lalës. Kur Katie njoftoi divorcin e tyre në sezonin e 10-të, ajo dhe Lala, po ashtu beqare, bashkuan forcat, duke e jetuar atë si dy zonja beqare në ecjen e WeHo. Këto skena ishin argëtuese. Shpresojmë që Lala dhe Katie të vazhdojnë t’i mbajnë mishin e tyre të shtypur duke ecur përpara, pasi bëjnë një çift argëtues dhe të fortë kur janë miq.

Katie Maloney dhe James Kennedy

(Foto nga: Todd Williamson/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Në të kaluarën, James Kennedy iu bashkua Lalës në sharjen e trupit të saj ndaj Katie. Si hakmarrje, Katie shkoi te shefi i tyre i përbashkët (dhe producentja ekzekutive) Lisa Vanderpump, duke u përpjekur që James të pushonte nga koncertet e tij DJ në SUR. Për fat të mirë, James e reduktoi pijen e tij dhe në sezonin 8, ai i kërkoi sinqerisht falje Katie-t në ndeshjet e një loje softball SUR-Tom Tom. Në të njëjtin sezon, James e kishte kthyer Katie-n kur ajo ishte duke u ndezur me gaz nga Schwartz, thjesht sepse ajo e gjeti me saktësi një shaka të rreme arrestimi të tmerrshme.

James vazhdoi të mbrojë më tej Katie kundër Schwartz në ribashkimin e sezonit 10. Ky rast i mishit të kungullit na bën të lumtur dhe shpresojmë se miqësia e tyre do të vazhdojë edhe në sezonin 11.

Lala Kent dhe Scheana Shay

Nuk do ta dinit kurrë duke i parë sot, por Lala dhe Scheana Shay nuk kanë qenë gjithmonë të ngushta. Kur Scheana pësoi një abort, ajo sulmoi Lalën për “falsifikimin” e saj, pasi Lala zgjodhi të rrinte me të famshëm në vend që të ngushëllonte shoqen e saj. Lala u kundërpërgjigj, duke pretenduar se Scheana po përpiqej të fitonte para një vite më parë duke u përplasur me John Mayer.

Fatmirësisht, zonjat u rilidhën pasi u bënë nëna. Me shtëpitë fqinje në Palm Springs dhe vajzat që janë më të mira, këto të dyja patjetër kanë bërë një rrugë të gjatë, duke shtypur shumë mish viçi në proces.

Kristen Doute dhe Ariana Madix

Kristen Doute u kthye shkurtimisht në xhirime gjatë sezonit 10, vetëm për të mbështetur Arianën pas ndarjes së saj me Sandoval. Në të kaluarën, Kristen ishte gjithashtu në lidhje me Sandoval. Çiftimi i tyre ishte toksik dhe të dy humbën. Kur u ngritën thashethemet për humbjen e Sandovalit me Arianën, Kristen pa të kuqe, e cila u thellua sapo Ariana dhe Sandoval filluan të takoheshin.

Në një kthesë të papritur, Kristen dhe Ariana shkuan përpara. Kur shpërtheu Scandoval, Kristen ishte në krah të Arianës. Ariana kishte nevojë për dikë që të kuptonte plotësisht mënyrat e Sandovalit, kështu që ky viç i shtypur ishte një moment i mrekullueshëm me rreth të plotë në Rregullat e Vanderpump.

James Kennedy dhe Jax Taylor

Jax Taylor është një OG i cili u pushua nga puna disa sezone më parë. Megjithatë, thashethemet po qarkullojnë se Jax ka filmuar pak për sezonin 11, kështu që ja që. Kur Jax ishte në transmetim, miqësia e tij me James ishte një rrëmujë. Jax e goditi James për mosrespektimin e tij ndaj grave, gjë që ishte ironike, ndërsa James u kundërpërgjigj në mënyrë histerike me fjalë të tilla si “bëhu një djalë i mirë, plak”.

Megjithatë, sa herë që ata luftonin, Jax mund të shihej duke u përpjekur maksimalisht të mos qeshte. Është e qartë se atij i dukej qesharak partnerin e tij sparring. Aktualisht, dyshja janë në një vend të mrekullueshëm, të cilin ne e duam. Kur këta të dy kanë zero mish viçi mes tyre, ata prodhojnë skena argëtuese, të cilat shpresojmë t’i shohim më shumë në sezonin 11.

Katie Maloney dhe Scheana Shay

Katie dhe Scheana kanë pasur 10 sezone të gjata me ulje-ngritje. Katie shpesh mendonte se Scheana nuk ishte një vajzë. Ndërkohë, Scheana u ndje e izoluar nga Katie. Kur divorci i Katie u bë publik, Scheana nuk po e kuptonte dhe kjo e la Katie-n.

Scheana e inkurajoi Schwartz-in të dilte me Rachel, edhe pse ai dhe Katie kishin rënë dakord që asnjëri prej tyre të mos dilte me askënd në këtë grup. Pra, po, kjo nuk ishte e mrekullueshme. Megjithatë, kur Ariana kishte nevojë për vajzat e saj pas dhimbjes, Katie dhe Scheana lanë mënjanë mishin e tyre. Shpresojmë se sezoni 11 do t’i tregojë këta të dy ende në të njëjtën faqe, pasi gratë janë vërtet më të mira së bashku.

Lala Kent dhe Brock Davies

(Foto nga: Noam Galai/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kur bashkëshorti i tanishëm i Scheana, Brock Davies, u prezantua gjatë sezonit 9, Lala ndjeu sikur diçka nuk ishte në rregull. Pasi mësoi për të kaluarën e Brock, e cila përfshinte dështimin për të paguar mbështetjen e fëmijëve dhe një akuzë për abuzim në familje, ajo goditi burrin e Scheana. Megjithatë, fjalët e saj goditën një shenjë, dhe në sezonin 10, ne pamë Brock duke falënderuar Lalën për thirrjen e tij. Brock tani ka paguar mbështetjen e fëmijëve të tij dhe miqësia e tij me Lalën është e paprekur, me të gjitha viçit të shtypur.

Sic thashe. Asgjë në këtë grup nuk zgjat përgjithmonë.