Vanderpump rregullon skandalet që ishin më të këqija se skandalet

Klea

Vanderpump rregullon skandalet që ishin më të këqija se skandalet

Kasti i Rregullat e Vanderpompës janë mjeshtër të sjelljes së keqe. Në dekadën e fundit, fansat e kanë parë aktorin të gënjejë, të mashtrojë dhe të vjedhë rrugën e tyre në 10 sezone. Ndërsa është e vështirë të imagjinohet një skandal më i madh se Scandoval, ka pasur disa bomba gjatë gjithë viteve që rivalizojnë lidhjen famëkeqe të Tom Sandoval dhe Rachel Leviss. Këtu janë katër skandale të Vanderpump Rules që ishin më të këqija se Scandoval.

Jax & Kristen Hookup

(Foto nga Chris Weeks/Getty Images për LACOSTE)

Kur u publikua lajmi për #Scandoval për herë të parë, publiku u trondit që dy njerëz mund të ulen kaq poshtë, por fansat e Vanderpump Rules i kishin parë të gjitha më parë.

Në sezonin 2, pati një skandal që pasqyronte nga afër aferën Sandoval dhe Rachel. Po, ne po flasim për lidhjen e Jax Taylor dhe Kristen Doute. Ja si u rrëzua. Jax kohët e fundit ishte ndarë me të dashurën e tij prej shumë vitesh, Stassi Schroeder, e cila ishte mike e ngushtë me Kristen. Një natë, Jax vendosi të thyente kodin dhe fjeti me të dashurën e Sandoval, Kristen. Jo mirë. Për t’i bërë gjërat më keq, nuk ishte një ngjarje e izoluar. Ata u lidhën dy herë. Një herë, ndërsa Sandoval ishte në dhomën tjetër duke fjetur.

Disa mund të argumentojnë se Scandoval ishte më keq për shkak të kohëzgjatjes së lidhjes. Megjithatë, le të kujtojmë disa fakte kryesore. Kristen e gënjeu fytyrën e Stassit kur ajo u përball me të për lidhjen, ndërsa Rasheli nuk u pyet kurrë për lidhjen përpara se të dilte lajmi. Kush e di, ndoshta ajo do të ishte pastruar. Kishte edhe ndjenja të përfshira në aferën Skandoval, gjë që nuk e bën atë në rregull, por e bën më të komplikuar.

Jax duke bërë një vajzë shtatzënë

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Në sezonin 1, Jax pranoi se ai mashtroi Stassin gjatë një udhëtimi në Vegas, por prisni, përkeqësohet. Jax e la vajzën shtatzënë. Dudeeeee. Shikuesit u tronditën, Stassi qau dhe Jax… u ndje keq? Ne shpresojme?

Disa njerëz do të thonë se për shkak se Vegas Girl ishte një incident i njëhershëm, Scandoval është shumë më keq, por hajde, nuk ka mundësi që kjo të jetë e vetmja herë që Jax i tregoi Stassi-t. Ne mendojmë se aspekti i shtatzënisë i lidhjes e bën atë edhe më tronditës se skandali i sezonit 10.

Jax duke fjetur me besim

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Në sezonin 6, Jax provoi se nuk kishte mbaruar me sjelljen e djalit të keq kur tradhtoi të dashurën e tij, Brittany Cartwright, me punonjësin e SUR, Faith Stowers. Tani, ju mund të jeni duke menduar, “Si është më keq se Scandoval?” Epo, Faith ishte kujdestare e një gruaje 95-vjeçare në atë kohë dhe po, të dy u lidhën përpara një gruaje të moshuar që flinte. Kaq i çmendur.

Por kjo nuk është e gjitha. Jax tha gjithashtu një mori gjërash të këqija për Brittany gjatë lidhjes, të cilën Faith e regjistroi. Lala Kent mori në dorë audion dhe e luajti për Brittany në një festë. Shikuesit nuk arritën të dëgjonin audion, por sipas Lalës, Jax tha se ai kurrë nuk donte të martohej me Brittany ose të kishte fëmijë. Kjo erdhi si një tronditje totale për Brittany. Ajo ishte plotësisht e shkatërruar dhe filloi t’i bërtiste Jax-it “kalb në ferr”. Të dy tani janë të martuar me një fëmijë, kështu që mendoj se funksionoi? Po.

Vajza nga Miami

(Foto nga Amanda Edwards/Getty Images)

Në sezonin 3 të VPR, Kristen u përpoq t’i zërë pritë Sandovalit në punë me një vajzë me të cilën ai supozohej se kishte fjetur në Miami. Vajza, e njohur zakonisht si “Vajza e Miami” u shfaq në SUR dhe u përpoq ta bënte Sandoval të pranonte se ishin lidhur.

Sandoval e mohoi dhe u largua nga restoranti. Ariana Madix mbrojti Sandoval për vite me radhë, duke thënë publikisht se beson se të dy nuk kanë fjetur kurrë bashkë. Epo, me mend çfarë? Ajo e dinte gjatë gjithë kohës që ata, në fakt, flinin bashkë. Pas Scandoval, Ariana konfirmoi se Sandoval kishte fjetur me Miami Girl në fillim të lidhjes së tyre. Ylli i Bravo tha se ajo dhe Sandoval nuk ishin ekskluzive në atë kohë dhe ajo ndjeu nevojën për të mbrojtur njeriun me të cilin mendonte se do të kalonte pjesën tjetër të jetës së saj.

Ne mendojmë se ky skandal i Vanderpump Rules rivalizon Scandoval sepse niveli i gënjeshtrës është thjesht tronditës. Sandoval ka fjetur me këtë vajzë dhe më pas e ka ndezur me gaz, duke e bërë të duket si gënjeshtare në TV.