Vanderpump rregullon momentet më të kota të yjeve

Klea

Vanderpump rregullon momentet më të kota të yjeve

Cfare e ben Rregullat e Vanderpompës yjet janë kaq argëtues janë veprimet e tyre të pabesueshme të çrregullta dhe vendimet jashtëzakonisht memecë. Pyetni çdo fans të Pump Rules për citat e tyre të preferuar dhe ka të ngjarë të jetë një përzierje e gabuar qesharake ose një moment bjonde që të befasojë. Drama mund të jetë buka dhe gjalpi i shfaqjes. Por këto momente na kujtojnë se VPR në rastin më të mirë është një komedi gazmore e ngjashme me Dumb and Dumber.

Gandi i Jax Taylor Mix Up

E duam ose e urrejmë atë, Jax Taylor na ka dhënë kaq shumë momente qesharake, të citueshme dhe shumë memecë VPR. Kush tjetër do të mburrej se ata janë tamam si Mahatma Gandhi dhe më pas do të zbulonte se mendonte se Gandi ishte i famshëm për parashikimin e së ardhmes? Jax, nëse po e lexon këtë, ai ishte Nostradamus. Vetëm një anëtar i kastit të Vanderpump Rules mund të ishte kaq i sigurt për një përzierje kaq të trashë.

Rant “Kist Mashkull” i Tom Sandoval

Shpërthimi viral i Tom Sandoval për Sezonin 9 tashmë do të bënte një listë të momenteve më budallaqe të Rregullave të Vanderpump për sa e gabuar ishte jashtëzakonisht e keqe. Por ajo që e bën atë edhe më të mirë është se Sandoval mendon se termi për “cis mashkull” është “mashkull cist”. Ai gjithashtu ngatërron të qenit cisgjinor me të qenit i drejtë, kështu që mbase ndalo në fjalimet për gjininë dhe seksualitetin, mik. Ariana Madix kishte të drejtë që rrotulloi sytë dhe e quajti atë fjalë të një aktivisteje për të drejtat e burrave.

Rachel Leviss, Dreri me sy Bambi Në Fenerët

Qoftë nëse po porosiste “çizburgerin me djathë” ose duke mos ditur se kush ishte Charles Manson, Rachel Leviss pati shumë momente marramendëse. E mbani mend se si Katie Maloney iu desh ta mësonte atë të mos vendoste alumin në mikrovalë? Rachel duke akuzuar Andy Cohen për shkeljen e HIPAA tregon se ajo ka ende shumë për të mësuar.

Momenti ynë i preferuar personal ishte ky shkëmbim qesharak i dhimbshëm me Lisa Vanderpump. Nuk mund të mos pyesim veten nëse dikush i ka thënë ndonjëherë Rachelit se çfarë do të thoshte Lisa. Apo ajo ende mendon se Papa pi roze në balonen e tij?

Thënë kjo, ende nuk është në rregull se sa herë yjet e Rachel, përfshirë ish-in e saj James Kennedy, bërtitën se ajo ishte budallaqe. Siç mund ta shihni nga kjo listë, kasti i VPR nuk është i mbushur me anëtarë të MENSA-s.

Gabimi i Podcast-it të Stassi Schroeder

Në ditët e para të podcast-it të saj, Stassi Schroeder mori reagime për komentet injorante rreth #OscarsSoWhite. Por momenti më budalla i ish-yllit të Vanderpump Rules ishte paraqitja e saj e ftuar në një tjetër emision. Stassi u mburr hapur se kishte thirrur policët në Faith Stowers. Sigurisht, kjo lëvizje memece përfundimisht u kthye për ta kafshuar atë.

Tom Schwartz duke u larë në një lumë para dasmës së tij

Shumicën e kohës, Tom Schwartz vetëm luan memec për të shmangur marrjen e përgjegjësisë për veprimet e tij. Por kjo nuk do të thotë se ai nuk ka disa nga momentet më budallaqe të VPR. Larja në një lumë të ndotur nuk ishte e vetmja gjë që mallkoi martesën e Schwartz dhe Katie Maloney. Për shembull, Schwartz duke i dhënë Katie-t unazën famëkeqe në një varg, gjithashtu mund të hyjë lehtësisht në këtë listë. Por me siguri nuk ndihmoi.

Brittany Cartwright mëson fjalë të mëdha

Brittany Cartwright

Përpara Rachel, Brittany Cartwright ishte foshnja rezidente e SUR në pyll (apo duhet të themi në luginë?). Kur Ariana tha për prirjet mizogjene të Jax-it, një Brittany i hutuar pyeti nëse mizogjeni do të thoshte që ai të bënte masazh.

Brittany gjithashtu buzëqeshi dhe tundi kokën kur Stassi i tha asaj për testin e sociopatit të Jax-it. Vendasja nga Kentaki më vonë pranoi se nuk e dinte se çfarë do të thoshte sociopate, duke e shqiptuar gabim fjalën për një masë të mirë. Ndoshta Brittany dhe Jax janë perfekte për njëri-tjetrin në fund të fundit.

Jax “Hashtag edhe mua”

Ne mund të bëjmë një listë të tërë të Jax-it që keqpërdor ose ngatërron frazat e famshme. Por kjo qëndron me ne për arsye të dukshme.

Historia e Filmit e Flubbed e Lala Kent

E kemi parë më parë – kur një film, si Gotti, pranohet në mënyrë katastrofike, justifikimet fillojnë të fluturojnë. Por Lala Kent duhet të kishte shqyrtuar historinë e filmit përpara se të përpiqej të mbronte filmin e Randall Emmett. Pohimi i Lalës se kritikët e përdorin për filma rreth mafies u mbyll në mënyrë qesharake nga Lisa. Scarface, The Godfather, Goodfellas, Kazino, Të Paprekshmit, një shfaqje e vogël e quajtur The Sopranos… ne mund të vazhdojmë pa pushim.

Schwartz & Sandy’s dhe vendimet më budallaqe

Rregullat e Greg Morris Vanderpump

Emri Schwartz & Sandy’s nuk ishte një fillim i shkëlqyeshëm. Megjithëse, për të qenë të drejtë, të gjitha këto institucione kanë emra memecë – mos harroni se SUR do të thotë “Sexy Unique Restaurant”. Emri ishte vetëm një nga vendimet e pamenda të Sandoval dhe Schwartz-it, ndërsa hapën vendin e tyre të dytë. Menaxheri Greg ishte të gjithë ne me reagimet e tij të shtangur.