Vanderpump Rregullon Marrëdhëniet e renditura më së paku deri tek ato më toksike

Klea

Vanderpump Rregullon Marrëdhëniet e renditura më së paku deri tek ato më toksike

Si një nga shfaqjet më dramatike në Bravo, Rregullat e Vanderpompës gjithashtu ka disa nga çiftet më toksike. Shumë prej dysheve kanë gënjyer dhe tradhtuar partnerët e tyre afatgjatë, me fansat që nuk kërkojnë shumë prej tyre për qëllime #relationship. Me këtë u tha, ka disa që janë më pak fajtorë se shkelësit më të këqij. Tani ne po i renditim marrëdhëniet e Vanderpump Rules nga më të paktat në ato më toksike – le të shohim se kush e bëri prerjen!

Scheana dhe Mike Shay

(Foto nga: Christopher Polk/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Scheana Shay ishte ylli i parë i Vanderpump Rules që vendosi të qetësohej dhe ta gjente veten një burrë në Mike Shay. Mjerisht, bashkimi i tyre nuk ishte aq “i mirë sa ari”, pasi marrëdhënia e çiftit filloi të njolloset menjëherë pas “I dos”. Scheana ishte padyshim ylli i bashkimit, me Shay shpeshherë pas gruas së tij karizmatike. Asgjë nuk binte në sy si jashtëzakonisht toksike, dhe disa u habitën kur njoftuan divorcin e tyre.

Rezulton se Shay kishte një varësi ndaj substancave që Scheana thjesht nuk mund ta largonte. Në një kthesë të çuditshme të ngjarjeve, Scheana tregoi se nuk mund të martohej me dikë që ishte esëll dhe këmbënguli se Shay duhej të gjente ekuilibrin e duhur midis të mërzitshmes dhe një jete të matur. Tani Scheana ka gjetur një dashuri të re të jetës së saj në Brock Davies.

James dhe Rachel

(Foto nga Presley Ann/Getty Images për MTV)

James Kennedy nuk do të njihet kurrë si i dashuri më i kujdesshëm në botë, gjë që e tregoi kur u takua me Rachel ‘Raquel’ Leviss. Ish-modelja shpesh dukej si një dre në fenerët, i cili pa mendje i mbështeti mashtrimet e dehura të James. DJ shpesh e quajti Rachel “memece” dhe “budallaqe”, gjë që natyrisht e mërziti atë. Fansat nuk e panë kurrë Rachelin të përpiqej me të vërtetë të mbrohej pasi ajo shpesh e merrte abuzimin verbal si uji nga shpina e rosës.

Të dy u bënë të pandarë, gjë që ndoshta i izoloi të dy dhe i ndaloi të bënin miq të tjerë. Nuk ndihmoi që James gjithashtu pranoi se kishte tradhtuar Rachel me Lala Kent herët gjatë marrëdhënies së tyre. Marrëdhënia e James dhe Rachel ishte e trazuar dhe nuk ndihmoi që prindërit e Rachel nuk e miratuan ndeshjen. Ishte e qartë se historia e tyre e dashurisë nuk do të kishte një fund të lumtur.

Stassi dhe Jax

Rregullat e Vanderpompës
(Foto nga: Evans Vestal Ward/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Baristi zuzar i WeHo, Jax Taylor, nuk ishte kurrë një i dashur i mrekullueshëm për askënd. Megjithatë, ai ishte jashtëzakonisht i tmerrshëm për Stassi Schroeder, pasi gjatë gjithë marrëdhënies së tyre, ai e mashtroi dhe e përdori atë. Stassi shpesh ndihej sikur po çmendej dhe ndjenjat e saj ishin të pajustifikuara. Jax jo vetëm që hyri gjarpër në zemrën e saj, por gjithashtu la një vajzë shtatzënë ndërsa ishte në Las Vegas, të cilën ai me lehtësi harroi t’ia thoshte bjondes.

Pasi Stassi më në fund mblodhi mendjen dhe hoqi peshën e tepërt, Jax zgjodhi të flinte me një nga mikeshat e saj më të mira, Kristen Doute. Edhe pse Stassi nuk ishte personi më i lehtë deri më sot, Jax ishte një kurorëshkelës serial që ndjente të drejtën për veprimet e tij djallëzore.

Ariana dhe Tom

Tom Sandoval (L) dhe Ariana Madix
(Foto nga David Livingston/Getty Images)

Kjo listë nuk do të ishte e plotë pa përmendur lidhjen e dështuar të Tom Sandoval dhe Ariana Madix. Ndërsa fansat shikuan gjatë sezonit 10, Tom zbuloi se kishte tradhtuar partneren e tij prej gati dhjetë vjetësh. Jo vetëm që ai flinte me shoqen e saj të ngushtë, por Tomi e nxori gazin edhe Arianën, duke u përpjekur ta fajësonte për dashurinë e tyre të dështuar.

Ariana gjithmonë ka qëndruar në mbrojtje të Tomit, ndoshta duke injoruar disa flamuj të kuq. Ishte padyshim një nga marrëdhëniet më të këqija të Vanderpump Rules. Tani që ata janë ndarë, fansat shpresojnë që të dy mund të mësojnë nga gjithë toksiciteti.

Kristen dhe James

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Ishte e qartë që në fillim të kësaj marrëdhënieje se James Kennedy dhe Kristen Doute kishin një jetë të përshtatshme takimesh. Kristen ishte e freskët nga marrëdhënia e saj me Tom Sandoval dhe James donte një rrugë për në serial. Këta të dy vërtet donin vetëm kohë para ekranit dhe dukej sikur plani i tyre funksionoi për një kohë. Edhe pse vendasja angleze dukej se kujdesej për Kristen në fillim, melodia e tij ndryshoi kur filloi të pinte, pasi shpesh vepronte me fjalë abuzive.

Ndërsa fillimi i fundit filloi të transmetohej në episodet, një përleshje u bë jashtëzakonisht toksike kur Kristen përfundoi duke goditur me shuplakë James sepse ai nuk do të dilte nga flluska e saj personale. Xhejms u zemërua aq shumë, saqë edhe pështyu në derën e saj. Ishte mirë që e përfunduan përpara se të ishte pa kontroll.