Vanderpump rregullon gratë që vendosen në marrëdhëniet e tyre

Klea

Vanderpump rregullon gratë që vendosen në marrëdhëniet e tyre

Gratë e Rregullat e Vanderpompës keni instinkt të mirë kur bëhet fjalë për biznesin. Ata kanë lançuar marka të suksesshme bukurie, podkaste dhe shumë më tepër. Por kur bëhet fjalë për instinktet e tyre romantike, ata shpesh na kanë lënë të bërtasim në televizor. Këtu janë gjashtë rregullat e Vanderpump-it për gratë që ne mendojmë se janë të vendosura për më pak se sa meritojnë në marrëdhënie.

Stassi Schroeder dhe Patrick Meagher

Fansat u takuan me të dashurin e Stassi Schroeder, Patrick Meagher në sezonin 6 të Vanderpump Rules. Prezantuesi i Radios nuk ishte saktësisht i preferuari i fansave dhe mori shumë nxehtësi nga shikuesit për mënyrën se si e trajtoi yllin Bravo. Nga keqpërdorimet e deri tek komentet për Lisa Vanderpump’sa** përpara Stassi-t, ai nuk ishte tamam një i dashur i shkëlqyeshëm.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, Patrick u nda me Stassin në përvjetorin e tyre katërvjeçar. Jo i lezetshëm, mik. The Next Level Basic autor ndau lajmin në një gusht 2017 cicëroj, duke shkruar, “U ndamë në përvjetorin tonë pasi planifikova një udhëtim për ne në Meksikë. Më quani Carrie Bradshaw.”

Fatmirësisht, Stassi e gjeti atë të lumtur me Beau Clark, dashuria e saj e parë e miratuar nga fansat.

Lala Kent dhe Randall Emmett

(Fotografia duhet të lexohet CHRIS DELMAS/AFP nëpërmjet Getty Images)

Fansat fillimisht e njohën Randall Emmett si “të dashurin e fshehtë” të Lala Kent. Moderatorja Give Them Lala hezitoi të fliste për marrëdhënien e saj në emision, duke përmendur karrierën e Randall si arsye. Megjithatë, kishte shumë spekulime rreth martesës së Randall në atë kohë.

Ndërsa marrëdhënia e tyre përparoi, Randall filloi të shfaqej në shfaqje. Lala dukej krejtësisht e mahnitur nga Randall, kështu që nuk ishte surprizë për fansat kur çifti u fejua në shtator 2018.

Megjithatë, ata nuk ia dolën asnjëherë në korridor. Në tetor 2021 shpërtheu lajmi se çifti kishte dhënë dorëheqjen. Në muajt që pasuan ndarjen, Lala zbuloi rrjetën e gënjeshtrave të të fejuarit të saj. Përveç zbulimit të mashtrimit, ajo zbuloi se unaza e saj e fejesës nuk ishte aq e shtrenjtë sa kishte pretenduar ish i fejuari i saj. Vetëkuptohet që Lala meritonte shumë më mirë se Randall.

Scheana Shay dhe Rob Valletta

Rob Valletta nuk ishte djali i Scheana Shay. Scheana filloi të takohej me Robin në sezonin 6, pas divorcit të saj nga Michael Shay. Dinamika e Rob dhe Scheana ishte e vështirë për t’u parë, kryesisht sepse ajo dukej e dashuruar kokë e këmbë dhe ai dukej…pak i painteresuar. Këngëtarja e The Good as Gold më vonë pranoi se marrëdhënia nuk ishte ndërtuar për të zgjatur në një intervistë të nëntorit 2018 me Us Weekly.

“Me Robin, kishte kaq shumë raste që gjërat nuk ndodhnin vërtet [seem] drejtë, por unë e injorova”, tha ajo. “I kam injoruar shenjat, kam injoruar opinionet e tjera. Nuk mund ta pranoja që hyrja në një lidhje një muaj pas divorcit ishte një ide e keqe,” vazhdoi ajo. “Nuk mund ta pranoja që gjërat nuk ishin perfekte.”

Rachel Leviss dhe James Kennedy

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Mirë, e di që ky është një opinion jopopullor në vazhdën e Scandoval, por le të jemi të sinqertë, James Kennedy nuk ishte një partner i shkëlqyeshëm për Rachel Leviss. Djaloshi e mashtroi atë si gjatë gjithë kohës…në kamera. Gjithashtu, nuk mund të mos kujtojmë skenën e sezonit të 10-të, kur Rachel pretendoi se James e quajti mamin e saj një b***h të trashë. Le të shpresojmë se ai po e trajton Ally Lewber me më shumë respekt. Ne e duam atë!

Ariana Madix dhe Tom Sandoval

(Foto nga Rich Polk/Getty Images për MTV)

Fatmirësisht, Ariana Madix nuk humbi kohë duke e quajtur dorëheqjen me Tom Sandoval pas shpërbërjes së Scandoval, por ne ende dëshirojmë që ajo ta kishte bërë më shpejt. 38-vjeçarja ishte verbërisht besnike ndaj ish të dashurit të saj dhe e mbërthyer pas tij.

Nga ndihma e tij për të mbuluar vajzën e Miami-it deri tek përfitimi i dyshimit kur u ngritën spekulimet për marrëdhënien e tij me Rachel-in, Ariana gjithmonë e kishte shpinën. Psherëtimë.

Ndërsa do të kishim dashur ta shihnim Arianën beqare më herët, ne jemi të lumtur që ajo është jashtë asaj marrëdhënieje dhe po lulëzon.

Katie Maloney dhe Tom Schwartz

Këto gra meritonin më shumë!
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Kjo na bën të trishtuar. Ndërsa është e qartë se Tom Schwartz e donte Katie Maloney, ai thjesht nuk ishte i gatshëm t’i jepte asaj atë që i duhej. Zemrat tona u thyen duke parë Katie-n duke thënë se ndjehej sikur Tom mund ta kishte dashur atë, por ai nuk e donte atë.

Askush nuk duhet të ndihet kështu në një marrëdhënie. Ne jemi krenarë për Katie që i ka dhënë përparësi lumturisë së saj dhe e pranon se ajo meriton më shumë.