Bravo po kërkon të shtojë "Rregullat e reja" të Vanderpump anëtarët e Cast

Klea

Vanderpump Rregullon Anëtarët e Cast me më shumë ndjekës të IG

Disi, Tom Sandoval duke tradhtuar Ariana Madix-in me shoqen e saj të supozuar më të mirë Rachel “Raquel” Leviss ishte gjëja më e mirë që i ndodhi. Rregullat e Vanderpompës. Fama e kastit ka hyrë në një tjetër stratosferë pasi Scandoval u bë lajm ndërkombëtar. Përveç shitjeve të mallrave dhe shikuesve të rinj, anëtarët e kastit përfituan edhe nga një rritje e ndjekësve në Instagram. Megjithatë, ylli më i ndjekur i VPR në Instagram mund të mos jetë ai që presin shikuesit.

Jax Taylor – 1.2 milionë

Duket se Jax Taylor është me të vërtetë djali numër një në grup, të paktën kur bëhet fjalë për ndjekësit në Instagram. Nga anëtarët aktualë të kastit meshkuj, Tom Schwartz ka më shumë, me 1 milion.

Ndërsa Jax u pushua nga puna pas sezonit 8, ai ishte me sa duket personazhi kryesor i shfaqjes për vitet e para. Gruaja e tij, Brittany Cartwright, ka 1.7 milionë ndjekës. Ndoshta kjo është arsyeja pse flitet për një spin-off, edhe nëse reagimi i fansave ishte jashtëzakonisht negativ.

Scheana Shay – 1.7 milionë

Scheana Shay është, si Jax, një anëtar i kastit të OG VPR. Miku (aktual) më i mirë i Arianës dhe (ish-motra) surrogate i Raquel-it ishte gjithashtu një pjesë e madhe e Scandoval. Lidhja e saj një dekadë më parë, me burrin e Brandi Glanville, ishte arsyeja që VPR ndodhi në radhë të parë. Ditën e parë fansat nuk do ta harrojnë kurrë kur ajo ulet me Brandi në Real Housewives të Beverly Hills u shndërrua pa probleme në një pilot të derës së pasme të Pump Rules.

Ajo është gjithashtu shumë aktive në rrjetet sociale, dhe rregullisht bën vlog në kanalin e saj në YouTube. Por Scheana gjithashtu dëshmon se më shumë ndjekës mund të nënkuptojnë më shumë urrejtës. Ajo ka folur më parë për “mamitë e turpshme” që kritikojnë prindërimin e saj ndaj vajzës së vogël Summer Moon. Dhe pasi ajo postoi kastin duke u filmuar së bashku në Liqenin Tahoe, asaj iu desh të luftonte me shikuesit që e akuzonin se e kishte falur Tom Sandoval.

Ariana Madix – 2.1 milionë

Pasi Scandoval u ekspozua, fama e Arianës u ngrit në qiell. Kjo përfshin mbi gjysmë milioni ndjekës të rinj në Instagram. Ndërsa ajo ishte tashmë një anëtare e preferuar e kastit të fansave në shfaqje dhe kishte një mbresëlënës prej 1.4 milionë ndjekësve, popullariteti i saj aktual është në një nivel shumë të ndryshëm. Falë mijërave spon, një roli në filmin Lifetime dhe kopertinave të revistave, ajo është kudo. Dancing With The Stars duhet t’i sjellë asaj më shumë fansa dhe ndjekës.

Ndjekja e saj sigurisht që i bën Sandoval dhe Raquel-it jashtë ujit, por kur bëhet fjalë për yjet më të njohur të Pump Rules në Instagram, ajo është ende në mes të grupit.

Lala Kent – ​​2.2 milionë

Fansat dyshojnë për një tension mes Lala Kentit dhe Arianës për reagimet shumë të ndryshme ndaj ndarjeve të tyre publike. Në një podcast, nëna beqare pyeti veten nëse Ariana kishte më shumë mundësi sepse i përshtatej formës së “viktimës së përsosur”.

Megjithatë, Lala ende e kalon Arianën në ndjekësit në Instagram. Dhe ajo ishte në gjendje të përfitonte shumë nga Scandoval. Pasi një histori në Instagram u bë virale, “Send It To Darrell” e saj u shit si ëmbëlsira. Ajo madje bleu një shtëpi me fitimet. Fatkeqësisht, ashtu si Scheana, ndjekja e saj më e madhe do të thotë gjithashtu një rritje e urrejtësve dhe mamave shamers.

Lisa Vanderpump – 3.1 milionë

Disa shikues janë lodhur nga statusi i mbretëreshës së bletës së Lisa Vanderpump në VPR. Por shifrat nuk gënjejnë – ajo ende ka një avantazh ndaj ish-punonjësve të saj. Falë RHOBH, Lisa ishte tashmë një personalitet i njohur Bravo, prandaj shfaqja quhet Vanderpump Rules në vend të, të themi, Sexy Unique Restaurant.

Edhe dalja e saj dramatike nga ai emision dhe mbyllja e fundit e restorantit, Pump, nuk e ndaluan vrullin e saj. Ajo ka fansat më të famshëm të të famshëmve, duke përfshirë Lady Gaga, Jennifer Lawerence, Lindsey Lohan dhe Steve-O.

Stassi Schroeder – 3.1 milionë

Stassi Schroeder mund të ketë shkruar një libër të tërë rreth anulimit, por ndjekja e saj në Instagram nuk tregon se karriera e saj ishte ndonjëherë në rrezik. Në komentet e saj, do të gjeni ndjekës të famshëm duke përfshirë Kardashians, Lea Michele dhe Darcey Silva. Ashtu si Jax, ndjekësi i saj i madh mund të jetë sepse ajo ishte një pjesë e madhe e popullaritetit fillestar të shfaqjes. Edhe shikuesit jo-VPR kanë parë klipet e zemërimit të ditëlindjes së saj.

Ajo ka folur për Scandoval, dhe është ende e lidhur me kastin e VPR për shkak të miqësisë së saj super të ngushtë me Katie Maloney. Ndryshe, Instagram tregon se bota e Stassit është shumë e ndryshme nga veprimet e egra të anëtarëve aktualë të kastit. Shumica e postimeve të saj kanë të bëjnë me prindërimin e vajzës së saj dyvjeçare Hartford dhe përgatitjen për ardhjen e djalit të saj. Ajo gjithashtu duket se nuk ka interes për t’u rikthyer në spektakël. Është e qartë se ajo po bën mjaft mirë pa të.

NA THONI- A JU BEDINI NGA ANËTARËT E KASTIT TË RREGULLAVE MË TË NDJEKUR TË VANDERPUMP? CILAT NDIQNI NE INSTAGRAM? KUSH MENDONI SE MERITON MË SHUMË NDJEKËS?