Vanderpump më të pamundur rregullon miqësitë

Klea

Vanderpump më të pamundur rregullon miqësitë

Miqësia ka qenë një pjesë kryesore e Rregullat e Vanderpompës që nga piloti. Në fund të fundit, filloi si një shfaqje për një grup miqsh shumë të vërtetë. Ne kurrë nuk kemi dëgjuar kaq shumë të rritur të grinden nëse ishin apo jo miqtë më të mirë. Përgjatë 10 sezoneve, dinamika e miqësisë ka ndryshuar shumë. Dhe ka më shumë se disa armiq të betuar që u bënë miq të ngushtë. Disa nga miqësitë e mëposhtme të Rregullave të Vanderpump janë kaq të pamundura, kush e di. Ndoshta Rachel Leviss do t’i bashkohet grupit një ditë në fund të fundit.

Ariana Madix dhe Scheana Shay

(Foto nga Matt Thomas/San Diego Padres/Getty Images)

Në letër, Ariana Madix dhe Scheana Shay nuk mund të ishin më ndryshe. Ariana është me këmbë në tokë dhe modeste. Scheana është aq ekstra sa të bëhet, dhe mund të jetë pak deluzive. Por miqësia e tyre është një nga marrëdhëniet më të sinqerta në shfaqje. Dhe i ka qëndruar provës së kohës, ndryshe nga shumë të tjerë.

Ariana u prezantua si e dashura e Scheana-s kur ajo iu bashkua zyrtarisht kastit në sezonin 2. Sezonin e parë, ajo u shfaq si një kërcimtare rezervë për vitrinën e këngëtares “Good As Gold”. Ariana ka qenë gjithashtu shoqëruese e nuses në të dyja dasmat e Scheana-s në kamera.

Ariana dhe Kristen Doute

(Foto nga Jesse Grant/Getty Images për James Mae)

Në skenën e saj të parë si anëtare zyrtare e kastit të VPR, Ariana i tha Scheana-s se ishte më e zgjuar, më e bukur dhe më e lezetshme se Kristen Doute. Dhe kështu filloi rivaliteti i tyre mbi Tom Sandoval. Edhe pasi Kristen dhe Sandoval u ndanë, ajo kaloi sezonin 3 duke u përpjekur të rrëzonte Arianën.

Në njëfarë mënyre, pas sagës së Miami Girl dhe Arianës që akuzuan Kristen se nuk e merrte seriozisht komedinë skeçe, ata u bënë miq. Vetëm në sezonin 7 shikuesit e panë miqësinë e tyre në kamera, por me sa duket kjo ka ndodhur vite më parë.

Gjërat filluan të qarkullojnë kur Kristen u kthye në Pump Rules për të ngushëlluar Arianën në mes të Skandovalit. Kristen gjithashtu mbylli vazhdimisht komentet se ishte karma për mënyrën se si filloi marrëdhënia e Arianës dhe Sandoval.

Katie Maloney dhe Lala Kent

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Katie Maloney nuk e pëlqeu Lala Kent në momentin që ajo mbërriti në SUR dhe ndjenja ishte e ndërsjellë. Për vite me radhë, ata shkonin e vinin duke bërë komente të neveritshme dhe gjykuese. Katie zuskë e turpëroi Lalën, ndërsa trupi i Lalës e turpëroi Katin. Sa herë që ata u përpoqën të krijonin një armëpushim, ai kaloi vetëm në më shumë thirrje.

Më në fund u shpall një armëpushim në sezonin e 6-të, por vetëm pasi Katie u tërhoq nga turpërimi i zuskës, gjë që bëri që Lala të zbulonte se Tom Schwartz ishte bërë me shoqen e saj. Nga sezonet 7 deri në 9, ata u afruan më shumë. Pas ndarjeve të tyre përkatëse, ata u argëtuan shumë si të dashura beqare në qytet.

Në mes të finales fillestare të sezonit 10 dhe zbulimit të Scandoval, ata goditën një gungë në rrugë. Katie tha se dridhjet ishin jashtë, për shkak të miqësisë së rindezur të Lalës me Scheanën (më shumë për këtë më vonë). Por kur ata u shfaqën së bashku në Watch What Happens Live, të dy zbuluan se i kishin marrë gjërat në aeroplan dhe dridhjet u ndezën përsëri. Jemi të sigurt që na ndihmon që Katie dhe Scheana janë të përzemërta këto ditë.

Katie dhe James Kennedy

(Foto nga: Todd Williamson/Bravo)

James Kennedy iu bashkua trupit të Lala-s duke turpëruar Katie-n dhe nuk u dorëzua edhe pasi gratë ndreqën gardhet. Katie u përgjigj në mënyrë të madhe, duke u përpjekur ta ndalonte atë nga koncertet e DJ në SUR. Vetëm në sezonin 8 ai kërkoi një falje që dukej e vërtetë. Dhe në fakt ngeci.

Në ribashkimin e sezonit 10, James madje mbrojti Katie me ish-burrin e saj Schwartz. Jemi të sigurt që ndihmon që e dashura aktuale e James, Ally Lewber, të jetë mirë me të gjithë në grup.

Lala dhe Brock Davies

(Foto nga: Noam Galai/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kur bashkëshorti i Scheana-s, Brock Davies, u shfaq në sezonin 9, Lala zbuloi publikisht akuzat kundër tij. Lala më pas e krahasoi negativisht Brock-un me të fejuarin e saj të atëhershëm, Randall Emmett, për të cilin ajo këmbënguli me zë të lartë se ishte një “djalë në këmbë”.

Pas skandalit Randall, Lala ndryshoi melodinë e saj. Ajo pranoi se zemërimi ndaj Brock ishte me shumë gjasa projeksion. Siç tha ajo në ribashkimin e sezonit 10, një pjesë e madhe e miqësisë restauruese ishte për shkak të vajzave të tyre të vogla. Lala u afrua aq shumë me Scheanën, saqë u bë shoqëruese e nuses nderi në dasmën e Davies, duke bërë fotoshop në fytyrën e Rachel.

Duke folur për Rashelin, Lala kohët e fundit mbylli pretendimet e ish-bashkëjetorit të saj se ajo vodhi një shtëpi nga Brock. Scheana bashkë-nënshkruan mohimin, duke këmbëngulur se të gjithë po jetojnë të lumtur si fqinjë në Palm Springs.