Vanderpump më të mashtruar rregullon anëtarët e aktorëve

Klea

Vanderpump më të mashtruar rregullon anëtarët e aktorëve

Të kesh një ego të fryrë dhe një zotërim shumë të lirë të realitetit janë standarde për yjet e televizionit të realitetit, duke përfshirë kastin e Rregullat e Vanderpompës. Kur filloi shfaqja, ata ishin serverë të rinj që ëndërronin për famë dhe pasuri. Por mosha dhe përvoja e jetës nuk i kanë kthyer në tokë. Ndërsa çdo anëtar i kastit është ndoshta pak i mashtruar, këtu janë yjet e Pump Rules me zotërimin më të dobët të realitetit.

Tom Sandoval

(Foto nga Andrew J Cunningham/Getty Images)

Le të fillojmë me njeriun që mund të jetë ylli më i mashtruar i Pump Rules nga të gjithë, gjë që nuk është e lehtë. Tom Sandoval beson se ai është një ikonë mode, një banakier i klasit botëror, një trumpetist i talentuar dhe një restorant ekspert.

Ai gjithashtu beson se grupi i tij kopertinë e bën atë një yll rock. Duke gjykuar nga veshjet e tij, thonjtë e lyer dhe veprimet e tij në skenë, Sandoval mendon se është Harry Styles. Mos harroni realitetin se ai nuk mund të këndojë, paguan muzikantë të vërtetë për të realizuar fantazinë e tij, lufton për të shitur bileta dhe publikoi një këngë që dështoi edhe me vëmendjen e dhënë nga Scandoval.

James Kennedy

James Kennedy nga Vanderpump Rules on Watch What Happens Live
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ne e urrejmë të pajtohemi me Jax Taylor, por ai kishte të drejtë që i kujtoi James Kennedy-t: “Ti nuk je Kanye West i bardhë”. Kjo nuk e largoi James nga iluzioni se ai është një DJ me famë botërore, por ne dyshojmë se do të ndodhë diçka.

Të paktën redaktorët e emisionit përpiqen ta mbajnë atë të përulur. Në një nga momentet më qesharake të VPR, një klip i James që mburrej për suksesin e tij u ndërpre me koncertin e tij në Vanderpump Dogs, ku ai gjithashtu duhej t’u kujtonte njerëzve që të merrnin jashtëqitjen e qenve të tyre.

Jax Taylor

(Foto nga: Noam Galai/Bravo)

Jax është një gënjeshtar patologjik, i cili gjithashtu beson shumë nga gënjeshtrat e tij. Egoja e tij delirante u shfaq plotësisht në një nga momentet e rralla kur VPR theu murin e katërt. Në finalen e Sezonit 8, Jax iu referua si “shfaqja ime” përballë Lisa Vanderpump…e dini, gruaja pas së cilës është emëruar emisioni. Ajo shpejt i kujtoi atij emisioni i kujt ishte. Duke provuar se në fund të fundit nuk ishte shfaqja e tij, Jax u pushua nga puna pas përfundimit të sezonit për sjellje të pahijshme racore. Por kjo ende nuk e zbriti në tokë.

Në vend të kësaj, ai mohoi në çdo hap që ai dhe Brittany Cartwright ishin shkarkuar. Pastaj Jax e mori Scandovalin si një mundësi për ta shpallur veten i vetmi i mençur mjaftueshëm për të parë ngjyrat e vërteta të Sandoval. Por me sa duket, ka një audiencë për veprimet mashtruese të Jax-it, pasi ai po kthehet për një spin-off të VPR dhe shfaqjen e re House of Villains. Ai dhe Brittany aktualisht organizojnë një podcast të quajtur When Reality Hits. Jemi të sigurt që ironia e këtij emri ka humbur në çiftin deluzional.

Scheana Shay

Scheana Shay
(Foto nga Paul Archuleta/Getty Images)

Ne pamë anën delirante të Scheana Shay që në fillim. Në fillim të sezonit 1, ajo pretendoi se, si adoleshente, të gjithë i thanë asaj se dukej si Britney Spears. Deri në atë pikë sa i kërkuan autografe…të cilat ajo i firmosi. Ne kemi parë foto të Scheana-s në shkollën e mesme, dhe ndërsa ka një ngjashmëri të vogël, ne jemi duke e parë këtë histori.

Iluzionet e Scheana-s për famën janë veçanërisht të orientuara në ëndrrat e saj për yll pop. Nuk do ta harrojmë kurrë kur ajo pretendoi se Good As Gold ishte “i madh në komunitetin gay”.

Qoftë iluzion i pastër apo mohim intensiv, ajo ka sjellë energji të ngjashme në marrëdhënie. Ndërsa ishte e martuar me Mike Shay, ajo pretendoi se ata shkuan në një seancë terapie dhe kuptuan se nuk kishin nevojë për të.

Dhe ishte marrëdhënia e saj e rindezur me Rob Valletta pas divorcit. Scheana i tha kujtdo që do të dëgjonte – në të vërtetë, kujtdo fare – se ata ishin çifti perfekt. Në rrëfimtarët e shumtë, ajo pretendoi se ata tashmë kishin zgjedhur emra për fëmijët e ardhshëm. Kontrasti midis besimit të Scheana-s se ata kishin një histori të madhe dashurie dhe mosinteresimit të dukshëm të Robit për të, ishte pothuajse i dhimbshëm për t’u parë.

Lala Kent

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo)

Shprehja kryesore “jepu atyre Lala” i thotë të gjitha, apo jo? Në mendjen e Lala Kent, ajo është super e famshme dhe nuk gabon kurrë. Ky qëndrim është i përsosur për realitetin televiziv dhe i çon në shumë momente të paharrueshme.

Kur filmi Gotti i partnerit të atëhershëm Randall Emmett u shkatërrua nga kritikët, Lala doli me një mbrojtje vërtet deluzive. Ajo i tha Lisa Vanderpump se, qartazi, kritikët ishin të ashpër ndaj filmave mafioz, sepse ata lavdëronin krimin. Prerë në një rrëfimtar të Lizës duke renditur serialet The Godfather dhe Goodfellas, disa nga filmat më të vlerësuar nga kritikët e të gjitha kohërave.

Kohët e fundit, mungesa e kontaktit të Lalës me realitetin u bë e dukshme në podkastet e saj për pasojat e Scandoval. Ajo qartazi nuk e kupton ndryshimin midis situatës së saj dhe Ariana Madix. Në vend të kësaj, ajo është deklaruar se arsyeja pse nuk mori trajtimin e Arianës është vetëm për shkak të standardeve të dyfishta, ose se ajo është më e ashpër.

Gjithashtu, Lala dikur tha se ajo ishte rimishërimi i Tupac Shakur. Kjo mund ta marrë tortën si gjënë më mashtruese që ka thënë ndonjëherë një anëtar i kastit.

Rachel “Raquel” Leviss

Rachel Raquel Leviss
(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images)

Një pjesë e madhe e historisë së Sezonit 10 të Rachel “Raquel” Leviss ishte zhgënjimi i saj nga plakja jashtë konkurseve. Ajo madje qau për këtë në një takim të vështirë me Peter Madrigal. Por Charli Burnett e tha më së miri. Nëse Rachel mendonte seriozisht se mund të fitonte Miss USA në moshën 28-vjeçare, pasi nuk fitoi asnjë konkurs në të gjithë karrierën e saj, ajo po jetonte në një botë ëndrrash.

Shpresojmë, duke kaluar muaj jashtë vëmendjes dhe duke u larguar nga Rregullat e Pompës, do ta ndihmojë Rachelin të vendosë këmbët e saj fort në tokë. Sidoqoftë, intervista e saj me Bethenny Frankel nuk ishte plotësisht premtuese.