Valerie Bertinelli

Klea

Valerie Bertinelli gjen mashkull të ri përmes rrjeteve sociale!

Valerie Bertinelli gjen një burrë të ri në rrjetet sociale!

Valerie Bertinelli ka gjetur sërish dashurinë me një mashkull që ka njohur në rrjetet sociale.

  Valerie Bertinelli

Ish-personaliteti i Food Network i tha People në një intervistë të publikuar të hënën se ajo u lidh me të dashurin e saj të ri në Instagram disa vite më parë.

“Ishte rreptësisht platonike, por kishte diçka në lidhje me të me të cilën e lidha, që ndihesha e njohur.” Valeria tha për median.

  Valerie Bertinelli

Aktorja e “One Day at a Time” tregoi se dyshja kishin kaluar “kohët e fundit” nga zona e miqve pasi filluan të flisnin në telefon në fillim të këtij viti.

  Valerie Bertinelli

Ish-prezantuesja ka folur ngushtë për emrin e të dashurës së saj të re, por zbuloi se burri misterioz është një shkrimtar që jeton në bregun lindor.

“Jam e dashuruar”, deklaroi 63-vjeçari në kopertinën e revistës. “Është një shami emocionesh sepse isha i bindur se nuk do të dashurohesha më kurrë.”

“Duhej të vdisja me gjashtë macet dhe qenin tim,” tha ajo, duke shtuar, “dhe me shumë lumturi do të jetoja pjesën tjetër të viteve të mia vetëm – jam mirë vetëm”.

  Valerie Bertinelli

Valeria, i cili kaloi një divorc të diskutueshëm nga Tom Vitale në vitin 2022, tha me tallje: “Barku im po rrokulliset. Kjo nuk duhej të ndodhte.”

Ajo shpjegoi se u desh shumë kohë për t'u shëruar nga divorci i saj i trazuar dhe vdekja e burrit të saj të parë, Eddie Van Halen, i cili vdiq nga kanceri në fyt në vitin 2020.

“Unë u bëra më e qëllimshme për shërimin tim,” tha ajo. “Kjo do të thoshte shumë shëtitje me [my dog] Luna, shumë seanca terapie, shumë mësime që meritoj të ndihem mirë.”

Fillimisht gjeta gëzimin dhe më pas në jetën time hyri një burrë. Valeria shtuar.

  Valerie Bertinelli

Muajin e kaluar, autori i librit të gatimit “Kënaq”. zbuloi se kishte një “burrë special” të ri në jetën e saj.

“Kam takuar dikë. Dhe unë jam tepër mirënjohëse për të”, tha ajo për USA Today. “Është ndryshe nga çdo marrëdhënie që kam përjetuar ndonjëherë me një mashkull.”

Valeria, e cila ka një fëmijë, një djalë, Wolfgang, 33 vjeç, nga martesa e saj me Van Halen, vuri në dukje se dashuria nuk ishte “në radarin tim”.

“Kjo nuk do të kishte ndodhur tre vjet më parë, katër vjet më parë, vitin e kaluar – nuk do të kishte ndodhur. Dhe ndihem jashtëzakonisht me fat që e kam takuar dhe kam krijuar një lidhje me të”, tha ajo.

Valeria ishte e sinqertë për divorcin e saj të vazhdueshëm në muajt pas ndarjes së saj në nëntor 2021 nga Vitale. Dyshja ishin të martuar për dhjetë vjet.

Valeria dhe Vitale finalizuan divorcin e tyre një vit më vonë, me aktoren që i pagoi ish-it 2.2 milionë dollarë. Ajo më vonë e quajti datën e zgjidhjes “ditën e dytë më të mirë” të jetës së saj, pavarësisht pagesës së kushtueshme.

Valeria më vonë pretendoi se një nga ish-të e saj ishte një “narcisist” i cili e quajti atë si “i trashë” dhe “dembel”.