Pse kënga e Krishtlindjeve e Lalës dhe Scheanës është gjithçka që u duhet fansave

Klea

Vajzat më të mëdha Pick-Me në kastin e Vanderpump Rules

Zonjat e Rregullat e Vanderpompës gjithmonë kanë qenë të mbështjellë në dramë. Qoftë për të qarë për një ditëlindje, shkoi keq, duke u ankuar Mënyrat e mashtrimit të Jax Taylor-it, ose duke u dashuruar për James Kennedy-n, secila grua kishte një mënyrë specifike për të lëshuar atmosferën “Pick-Me Girl” që shumica e shikuesve e gjetën të dyshuar.

Urban Dictionary e përkufizon tiparin si “një vajzë që kërkon vërtetimin mashkullor duke insinuuar në mënyrë indirekte ose të drejtpërdrejtë se ajo “nuk është si vajzat e tjera”. .” Zoti e di që ne të gjithë e njohim dikë të tillë në jetën tonë reale, dhe sinqerisht, ata mund të jenë kaq irritues! Është veçanërisht zhgënjyese, sepse një vajzë që më zgjedh mua mat vlerën e tyre bazuar në miratimin e mashkullit.

Vlera juaj nuk duhet të diktohet nga ajo që të tjerët mendojnë për ju, kështu që është zhgënjyese kur gratë VPR zhvlerësojnë veten në atë mënyrë. Por kush është vajza më e madhe e përzgjedhur në kastin e Vanderpump Rules? Le t’i hedhim një sy.

Scheana Shay

Në mënyrat më të vogla, Scheana Shay gjithashtu kishte momentet e saj të marrjes së vajzës. Gjatë sezoneve të mëparshme, ajo ishte shumë e jashtme kur bëhej fjalë për zonjat në kastin e Vanderpump Rules. Si rezultat, ajo u lidh me Tom Sandoval në mënyrë që të përfshihej.

Scheana shpesh u përpoq të vepronte e pashqetësuar nga kolegët e saj meshkuj dhe u duk shumë herë si një vajzë e zgjedhur. Disa shembuj të shkëlqyeshëm janë mungesa e reagimit të saj kur një djalë rrëmbeu prapanicën e Charli Burnett-it, i shtrirë për Jax-in në Hawaii, dhe komenti i saj se si ajo do të preferonte të “bangbang” sesa të mbërthehej në një makinë me Kristen Doute dhe Katie Maloney.

Lala Kent

Herë pas here, Lala Kent nuk u duk si vajzë e një vajze. Edhe pse mendimi im për të ka ndryshuar, sezonet e mëparshme e treguan atë duke lëshuar një atmosferë vërtet të çmendur. Gjatë sezonit të 6-të, Lala u përpoq të bënte më të mirën për t’i bërë vajzat e tjera të silleshin si “bushtër të këqija” – çfarëdo që të thoshte kjo në të vërtetë. Por ajo shpesh dyfishonte dhe u thoshte grave të tjera që t’i kalonin problemet e tyre me të, duke i ndezur ato në mënyrë efektive.

Lalës i pëlqente gjithashtu të ishte nudo, gjë që shpesh ndihej si një taktikë për të tërhequr më shumë vëmendjen e meshkujve dhe për të mërzitur zonjat e SUR. Lala i pëlqente të zhytej gjatë kohës që ishte në Hawaii dhe Big Bear, duke shfaqur figurën e saj perfekte. Natyrisht, burrat hodhën një vështrim. Por me kalimin e viteve, Lala është qetësuar, gjë që më bën të mendoj se ajo ka hequr dorë nga mënyrat e saj të bebeve të sheqerit.

Ariana Madix

Duke harruar qëndrimin shumë të vështirë të Ariana Madix-it kohët e fundit, autorja Single AF Cocktail pati momente të zgjedhura nga vajza e saj që disa fansa mund të jenë përpjekur t’i harrojnë. Kur Tom Schwartz i kërkoi asaj të bëhej dhëndërri i tij, kjo e forcoi mentalitetin e Arianës “Unë nuk jam si vajzat e tjera”. Duke e parë atë duke ecur nëpër korridor me kostum dhe duke marrë pjesë në festën e beqarisë, e bëri edhe më të qartë se Ariana po kërkon pranim nga burrat. Nuk ndihmoi fakti që Ariana pohoi se ishte më mirë të ishe dhëndërr, sepse shoqërueset e nuses janë të neveritshme. Vërtet, ishte një nga momentet më të padurueshme në serial.

Ariana ka pasur edhe disa momente të tjera. Argumenti i saj me Lalën për fejesën e James dhe Rachel Leviss na del në mendje. Ariana imitoi Lalën dhe më pas vazhdoi të bërtasë: “O vogëlushe, unë kam lindur shumë mirë. Të gjithë ata që ndeshen e dinë këtë.” Të gjithë e dinë gjithashtu që ju jeni një nga vajzat më të mëdha të përzgjedhjes në kastin e Vanderpump Rules, por unë dal.

Rachel Leviss

Të kesh Rachel Leviss në listë është shumë e qartë. Ajo jo vetëm që ishte zuzarja numër një, por ishte edhe vajza numër një e zgjedhur falë lidhjes së saj me Sandoval. Rachel e injoroi kodin e vajzës dhe e lejoi veten të luhej si një njeri i thjeshtë në mënyrë që Tom t’i jepte vetëkënaqësi. Rachel ishte një shembull i përsosur i një vajze që ndihet sikur është “një nga djemtë”, veçanërisht duke përplasur netët e djalit gjatë sezonit 10.

Ajo nuk mund të shkonte mirë me femrat e emisionit, sepse gjithmonë e bënte veten viktimë. Të shikoje Rachel-in duke u thënë djemve të VPR se zonjat e linin gjithmonë jashtë ishte jashtëzakonisht irrituese. Ajo harronte me lehtësi se shpesh thyente planet ose fliste për vajzat pas shpine.

Qëndrimi i Rachel-it për vajzën e çoi në rënien e saj, kështu që shpresojmë që ajo të ketë mësuar nga gabimet e saj – megjithëse fansat kanë dyshimet e tyre. Tani ajo ka një podcast që askush nuk do ta dëgjojë ndoshta sepse kush dëshiron të vazhdojë të përplasë kokën pas një dere prej druri? Jo une.