Anna

Klea

Vajza e Mama June, Anna ‘Chickadee’ Cardwell, vdiq në moshën 29-vjeçare

Vajza e Mama June, Anna ‘Chickadee’ Cardwell, vdiq në moshën 29-vjeçare

Anna ‘Chickadee’ Cardwell ndërroi jetë në moshën 29-vjeçare, Mama June Shannon zbuluar në Instagram.

Në një kthesë tragjike të ngjarjeve, Anna “Chickadee” Cardwelle njohur për lidhjen e saj me sensacionin televiziv reality Mama June Shannonështë ndarë nga jeta në moshën 29-vjeçare. Mama qershor44-vjeçari, e dha këtë lajm tronditës për botën përmes një postimi prekës në Instagram të dielën.

Anna 'Chickadee' Cardwell

“Me zemër të thyer, ne po njoftojmë se @annamarie35 nuk është më me ne,” filloi ajo mbishkrimin e postimit të saj krahas një fotografie familjare. “Ajo ndërroi jetë në shtëpinë time mbrëmë në mënyrë paqësore në orën 23:12”.

“Ajo bëri një luftë të tmerrshme për 10 muaj, ajo vdiq me familjen e saj rreth saj si ajo nuk do të bëjë dhe ne do t’ju përditësojmë të gjithë me më shumë informacione siç e marrim sot.” Shannon vazhdoi.

“Ne ju duam të gjithëve dhe vazhdojmë lutjet dhe mendimet për familjen tonë duke kaluar këtë kohë të vështirë,” përfundoi ajo.

Anna 'Chickadee' Cardwell

Kalimi i parakohshëm i Anna “Chickadee” Cardwell ndjek nga afër nënën e saj, Mama June Shannonkërkoi mbështetje përmes një postimi në Instagram të premten, duke u kërkuar ndjekësve të saj që të mbajnë në mendime familjen e saj gjatë kësaj periudhe sfiduese.

Anna 'Chickadee' Cardwell

Cardwell, e cila fitoi famë së bashku me nënën dhe motrën e saj, Alana “Honey Boo Boo” Thompson, në shfaqjet TLC “Toddlers & Tiaras” dhe “Here Comes Honey Boo Boo”, po luftonte me kancerin e veshkave në fazën 4 që nga diagnoza e saj në janar. Ajo kishte marrë trajtim për gjendjen e saj në momentin e vdekjes.

“Të gjithë ne po kërkojmë lutje për familjen tonë ndërsa po kalojmë këtë proces, ju vlerësojmë vërtet për të gjitha mendimet dhe lutjet dhe do t’ju përditësojmë sa herë që mund të dimë se të gjitha mendimet tuaja dhe lutjet vlerësohen shumë gjatë kësaj kohe”, ka shkruar Shannon në postimin e saj, duke shtuar hashtagun “#CancerSucks”.

Mama June Vajza 23-vjeçare, Lauryn “Pumpkin” Efird, i bëri jehonë ndjenjës së nënës së saj duke ndarë të njëjtën kërkesë në Instagram Story. Duke shtuar kontaktin e saj personal, Kungull iu lut ndjekësve të saj me një thirrje të përzemërt: “Lutni një lutje për familjen tonë”.

Mama June Shannon

Pas një sërë vlerësimesh mjekësore të shkaktuara nga ankesat e saj për dhimbje barku, e Anës mjekët e diagnostikuan atë me kancer që prek mushkëritë, mëlçinë dhe veshkat e saj. Ajo filloi udhëtimin e saj sfidues me kimioterapinë, duke marrë trajtimin e saj të parë në mars.

Mama June Shannon

Në një përditësim në Instagram të shpërndarë më 10 maj, Cardwell informoi ndjekësit e saj për ecurinë e trajtimit të saj, duke zbuluar se ajo ishte në mes të raundit të tretë të kimioterapisë.

“Kjo [was] dje”, ka shkruar ajo krahas një fotoje të saj dhe të dashurit të saj Eldridge Toney. “Ishte një ditë mjaft e mirë, por u bë pak dhe Cracker Barrel ishte mirë duke zbritur, por jo lart 😂 por mbi të gjitha po shkon mirë dhe kimioterapia po funksionon, arrijmë të zbulojmë që gjërat po duken mirë.”

Anna 'Chickadee'

Më herët po atë muaj, Mama qershor ndau me revistën PEOPLE gjendjen e saj emocionale mes sëmundjes së vajzës së saj, duke rrëfyer se ajo ndihej “e lodhur emocionalisht” gjatë kësaj periudhe të vështirë.

“Unë nuk shkoj live [on TikTok] shumë për shkak të Anës. Unë jam lodhur tashmë emocionalisht për shkak të kësaj,” shpjegoi ajo në atë kohë. “Nuk po tregohem keq me emocionet… Nuk jam mendërisht [or] i përgatitur emocionalisht për t’u marrë me 5000 njerëz që më pyesnin për Anën atë ditë.”

Mama June Shannon

Ajo shtoi nga Cardwell’s Diagnoza e kancerit: “Nuk di a të bërtasësh. Nuk dini a të qeshni. Ju nuk dini nëse të ulërini. Ju nuk dini kë të fajësoni.”

Mama qershor zbuloi për PEOPLE se ajo dhe burri i saj, Justin Stroud, ishin në mes të zhvendosjes nga Alabama në vendlindjen e saj Gjeorgji. Kjo lëvizje e rëndësishme u motivua nga dëshira e saj për të qenë më afër Cardwell, duke i ofruar asaj mbështetjen dhe kujdesin shumë të nevojshëm gjatë gjithë rrugëtimit të saj të trajtimit.

Anna 'Chickadee'

Në fund të majit, Anna “Chickadee” Cardwellnjë nënë e dy vajzave, Kaitlyn Elizabeth (lindur në 2012) dhe Kylee Madison (lindur në 2015), vlerësoi një moment historik familjar të ngrohtë, ndërsa ajo dëshmoi se Kaitlyn festonte diplomimin e saj në shkollën fillore.

“Unë jam një mama krenare tani”, ka shkruar ajo në një postim në Facebook.

Anna 'Chickadee' Cardwell

“Unë gjithashtu nuk mund të besoj se do të kem një nxënëse të shkollës së mesme dhe një klasë të dytë,” vazhdoi ajo. “Më jep një minutë derisa të shkoj të qaj me sytë e mi. Jam shumë krenare për vajzat e mia dhe gjithçka që kanë arritur.”