Ubah Hassan ishte 'katalizator' për grindjet e Sai De Silva me Brynn Whitfield

Klea

Ubah Hassan ishte ‘katalizator’ për grindjet e Sai De Silva me Brynn Whitfield

Ylli i Real Housewives of New York Sai De Silva po kalon paratë. Ajo fajëson grindjen e saj me shokun e filmit Brynn Whitfield sipas modelit somalez Ubah Hassan.

“Ubah është katalizatori,” tha Sai më 7 shtator. “Unë mendoj se ajo që ndodhi është për shkak të [her] … Askush nuk e pa atë që po vinte, apo jo?”

Krijuesi i përmbajtjes në Nju Jork bëri shaka se drama e sezonit 14 nuk është faji i saj, “Po ju them!” Por ajo është e gatshme të marrë nxehtësinë “për ekipin”.

A e trazoi Ubah tenxheren?

(Foto nga: Sean Zanni/Braavo nëpërmjet Getty Images)

Edhe pse në pamje të parë duket kaq e ëmbël, Ubah vjen e pajisur me një lugë. Dhe ajo nuk ka frikë ta përdorë atë.

Duket se e pranoi fajin e saj për trazimin e tenxheres, ajo i dërgoi mesazh Sait: “Faleminderit që e morët për ekipin”.

“Ti janë skuadra e f*cking!” Sai përgjigjet. “Unë gjithmonë e marr atë për Ubah këtu”.

Sai dhe Brynn aktualisht nuk po flasin pasi konsulenti i marketingut të markës dyshohet se ndau një sekret në lidhje me Sai në kamera. Nëna e dy fëmijëve thotë se ishte “e zhgënjyer” që Brynn solli një temë për të cilën nuk kishte planifikuar të fliste në emision.

“Ne kishim pak tension në fund të xhirimeve,” zbuloi Sai në gusht. “Kishte vetëm disa gjëra që i thashë asaj që do të doja që ajo të mos i kishte thënë.”

“Unë jam një vajzë e tillë,” thotë vendasja nga Nju Jorku. “Unë jam shumë besnik. [But] Nuk duhej t’ia kisha thënë në fillim.” Edhe pse informacioni që ajo ndau me Brynn “nuk ishte diçka tepër e madhe”, ajo ende i vjen keq që i tha asaj.

“Unë nuk duhet ta kisha ndarë atë,” thotë ajo. “[But] u ndje si një rreth besimi në atë moment, dhe ajo e theu atë rreth besimi… Unë isha shumë i zhgënjyer.”

Buzët e lëshuara fundosin miqësitë

Zbulimi i sekretit shkakton një shpërthim midis dy miqve, i paralajmëruar në trailerin e mesit të sezonit RHONY 14. Brynn i nis gjërat pasi ka ndarë informacionin konfidencial dhe më pas thotë: “Sai më tha”.

Sai reagon menjëherë ndaj zbulesës, duke bërtitur, “Kjo është e mashtruar!”

Duke u përpjekur të justifikojë duke folur për këtë temë, Brynn pretendon se Sai “e tha këtë në kamera”.

Por Sai e mohon me forcë këtë akuzë. “Ishte jo në kamerën e f*cking!” ajo i bërtet Brynn-it.

A mund të jetë ky fundi i miqësisë së tyre? Vetëm koha do ta tregojë.

Real Housewives of New York vazhdon të dielave në 9/8c në Bravo.