Ubah Hassan akuzon Erin Lichy për gënjeshtra dhe bërtitje ndaj saj

Klea

Ubah Hassan akuzon Erin Lichy për gënjeshtra dhe bërtitje ndaj saj

Ndërsa përfundoi episodi i 17 shtatorit i Real Housewives of New York, Erin Lichy dhe Ubah Hassan qëndronte këmbë më këmbë. Temperatura ishte e lartë, zërat u ngritën dhe ata dukeshin gati për t’u hedhur poshtë.

E gjithë drama filloi kur Ubah e shtyu Erin në pishinë në Anguilla. Si shpagim, Erin mori në dorë telefonin celular të Ubahut kur ajo e la aksidentalisht në furgon duke u kthyer nga darka. Ubah nuk e humbi atë deri vonë atë natë, dhe ajo dhe Jessel Taank dolën nga dhoma e tyre për ta kërkuar atë. Kur Sai De Silva më në fund i tha asaj se Erin e kishte telefonin, Ubah kërkoi kthimin e tij të menjëhershëm. Ajo ishte e zemëruar dhe nuk i dukej aspak qesharake.

Disa shikues pyesnin veten pse Ubah pati një reagim kaq intensiv ndaj fshehjes së telefonit të modeles somaleze nga Erin. Në një seancë “Më bëj një pyetje” në Instagram më 18 shtator, Ubah shpjegoi përgjigjen e saj ndaj shakasë së Erinit. Përveç kësaj, ajo derdhi edhe ca çaj në një gënjeshtër të supozuar nga ana e Erin, e cila do të zbulohet në ribashkim.

Ubah shpjegon reagimin e saj

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ndërsa shumica e kastit të RHONY duket se kanë marrëdhënie të mira me njëri-tjetrin, themeluesi i Ubah Hot sugjeroi të kundërtën. Ajo nuk u tregua e turpshme kur iu përgjigj pyetjeve të fansave të saj.

Një përgjigje e pyeti: “Si [you] qëndroni të përqendruar rreth njerëzve të paparashikueshëm/të vështirë?”

“Un nuk!” Ubah u përgjigj. “Unë i lashë ta kenë atë.”

Një tjetër ndjekës donte të dinte më shumë rreth reagimit të Ubah-s ndaj Erinit që fshehu telefonin, duke vënë në dyshim durimin e saj gjatë procesit. “Pse je kaq i nxehtë për telefonin tuaj?” pyetën ata. “[You’re] ai që e la në makinë në radhë të parë.”

Eja. Njerëzit i vendosin gabimisht telefonat e tyre disa herë në ditë. Unë jam gjithmonë duke ecur nëpër shtëpi duke pyetur veten se ku e kam lënë telefonin tim. Kjo nuk i dha leje Erinit t’ia fshihte asaj.

Duke e injoruar fyerjen, Ubah qeshi me të, “Epo, ti na njeh ne flokëkuqtë që sjellim gjithmonë vapën!”

Erin e ngriti nxehtësinë

Erin Lichy
Bravo/YouTube

Në një shtesë, Ubah shpjegoi pse e humbi atë me Erin, duke ngacmuar zbulimin e ardhshëm të gënjeshtrës së lartpërmendur. “Telefoni ishte fara e të gjithave. Por ajo [screams] ndaj meje dhe më tha që të mos ia përmendja emrin e saj fyes”, tha Ubah. “Edhe pse isha [quiet] … dhe nuk fola me të për telefonin tim gjatë gjithë ditës. Pastaj, ajo vazhdoi të gënjejë për diçka (shikoni ribashkimin).

Në “Watch What Happens Live” pas shfaqjes, Erin i tha prezantuesit Andy Cohen se ajo ishte “e mahnitur përtej besimit” nga reagimi i Ubah ndaj shakasë. Kjo tregon se ti nuk ke ecur me këpucët e saj, Erin, dhe nuk e kupton se çfarë mund të ketë kaluar Ubah. Ubah dhe familja e saj u arratisën nga një vend i shkatërruar nga lufta. Ai telefon përfaqëson lidhjen me nënën dhe motrat e saj. Është një litar shpëtimi për familjen e saj. Nuk mund ta heqësh atë dhe të presësh që ajo të mendojë se është qesharake.

Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut transmetohet të dielave në 9/8c në Bravo.