Ubah Hassan akuzon Erin Lichy për 'Gaslighting' në Ribashkimin RHONY

Klea

Ubah Hassan akuzon Erin Lichy për ‘Gaslighting’ në Ribashkimin RHONY

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut ka nisur epokën e saj të re me dramë dhe hijeshi. Kemi pasur udhëtime kaotike me aktorë (duke përfshirë një shëtitje në Hamptons) dhe zënka të vogla që janë prerë thellë. Ubah Hassan është një nga yjet e rinj të RHONY që është e vështirë të mos e duash. Ubah ka një histori prekëse dhe jeton një jetë përrallore në Nju Jork. Megjithatë, ajo nuk është futur në reality TV pa shmangur pak dramën.

Ubah veçanërisht kishte një problem me Erin Lichy gjatë udhëtimit të aktorëve RHONY në Anguilla. Një “luftë shakaje” shkoi keq kur Erin vodhi telefonin e Ubah-ut dhe ajo nuk mendoi se ishte qesharake. Ubah dhe Erin u përplasën disa herë në telefon për vjedhjen e telefonit. U rrëmbyen syzet e diellit, u shkëmbyen fjalë dhe Ubah shkoi në ribashkimin e saj të parë RHONY me shumë ndjenja. Ajo së fundmi ka derdhur pak çaj për problemet e saj me Erin në një intervistë për Variety.

Ribashkimi i rindezjes RHONY shkoi i egër

Foto nga: Clifton Prescod/Bravo përmes Getty Images

Ubah-s iu desh pak kohë për të shpjeguar pse situata e telefonit e fërkoi atë në mënyrë të gabuar, veçanërisht kur ishte fjala për reagimin e publikut. “Unë jam mjaft i vetëdijshëm se kur vajzat zezake ngrenë zërin ose flasin, ne kemi qenë gjithmonë ato që shkaktojnë më shumë konflikte,” tha Ubah. “Ndihemi të gjykuar. Kjo do të thotë që ju e ngrini zërin tonë.” Ajo shtoi se ishte i acaruar shumë përpara shpërthimit, veçanërisht kur Erin nuk do të kërkonte falje të nesërmen në mëngjes, kur ajo mund të thoshte se Ubah ishte dukshëm i mërzitur.

Ubah me të drejtë theksoi se Erin po bërtiste dhe shante gjatë përballjes së tyre, por mori një reagim shumë të ndryshëm. “Askush nuk po e quan geto të saj, askush nuk po bën asgjë nga kjo, apo jo? Ata në fakt po e quajnë delikate. Unë dhe ajo, unë jam më delikate se ajo – ajo është miu i palestrës,” shtoi Ubah. Ajo vazhdon të thotë fjalë grindjeje, edhe pse Ubah këmbëngul se ajo dhe Erin nuk po zihen.

Ylli i RHONY mori kohë për të njohur dinamikën e xhirimit të RHONY. Ajo njeh rolin kryesor që luan redaktimi në perceptimin e personazheve nga shikuesi, por fansat mund të shohin përmes një shfaqjeje për të parë personalitetet e vërteta të yjeve. “Nëse jeni shikues, e dini se kush është konflikti më i madh”, tha Ubah. “Ju e dini kush është duke përgojuar, kush është trazues. Ju mund të shihni të gjithë sezonin, kush hyn në biznesin e njerëzve, hyn në martesën e njerëzve – nuk të fyhem.”

A i mësoi Ralph Pittman Erin disa truke?

Erin gjithashtu me sa duket shkaktoi disa telashe në ribashkimin RHONY. Ubah e akuzoi atë se gënjeu kur përsëriti dramën e sezonit. “Ajo ishte duke ndezur gjërat me gaz gjatë gjithë ditës. Ajo është një sh*t-përzierëse, të gjithë e dinë këtë”, deklaroi Ubah. “Unë e di, një dyvjeçar e di, shikuesi e di. Nëse nuk jeni të njëanshëm dhe me mendje selektive, atëherë llakohu”. Ubah ka një sharm kaq të ashpër sa nuk mund të mos e dua, dhe ajo bën disa pika për sjelljen e Erinit në emision.

Kur erdhi puna për xhirimet e ribashkimit të RHONY, Ubah zbuloi se derdhi shumë lot gjatë xhirimeve. “Unë u prisha disa herë dhe mendoj se shumica prej nesh u prishën,” tha ajo. Shumë nga zhgënjimi i saj erdhi nga dinamika e xhirimeve dhe dëshira për t’u dëgjuar mes një kasti yjesh të zhurmshëm dhe me mendje të ndryshme. Vërtet, tingëllon si ferr të përpiqesh të mbrohesh në një ribashkim të Real Housewives, kështu që Ubah vazhdon të bëjë pika të mira.

Real Housewives of New York transmetohet të dielave në 9/8c në Bravo.