Tyler Perry

Klea

Tyler Perry u përlot pas komenteve nga hosti i ‘The View’

Tyler Perry u përlot pas komenteve nga hosti i ‘The View’

Tyler Perry u bë emocional gjatë një paraqitje të së martës në Pamjandërsa kujton nënën e tij, Willie Maxine Perry.

Regjisori 54-vjeçar po promovonte dokumentarin e tij të ri, “Maxine’s Baby: The Tyler Perry Story”, i cili tregon historinë e jetës së tij dhe mban emrin e nënës së tij të dashur, e cila vdiq në vitin 2009.

Tyler Perry

Bashkëpritës, Sara Haines46 vjeç, i cili ndoqi dokumentarin, vlerësoi Perri sepse “të jetonte çdo fjalë” ajo kishte mësuar në udhëtimin e saj të besimit. Ajo i tha regjisorit të mirënjohur: “Ti je e mahnitshme”.

Ajo shtoi se ajo “takoi Maxine” për herë të parë ndërsa merrte filmin, i cili goditi një akord emocional me Perri.

“Në rregull, prit një minutë. … Ju e keni takuar nënën time përmes [the doc]? Uau, – tha ai duke u përlotur. “Faleminderit.”

Ai ndau: “Të them që e keni takuar atë përmes kësaj, kjo më çon diku sepse ajo – kjo grua duroi aq shumë dhimbje dhe nuk kishte ndonjë trashëgimi, por ajo më kishte mua.”

Tyler Perry

Ylli i “Madea’s Family Reunion” shtoi – “Të them se munda ta prezantoj atë me ju – më arritët atje, burrë. Më vjen keq. … Zot, ki mëshirë.”

Haines falënderoi regjisorin që “ndau” nënën e tij me publikun përpara se të kalonte në fëmijërinë e tij “të dhunshme”.

Tyler Perry

Perri ndërhyri – “Më falni, djema,” duke shpjeguar se ai ishte ende i mbytur mbi ndjenjën e mëparshme të mikpritësit.

“Me të vërtetë më gjete atje”, tha aktori. “Më vjen keq. Më duhet të bashkohem.”

Moderator, Whoopi Goldbergmë pas kaloi indet tek Haines, i cili po luftonte lotët.

Perri shpjegoi — “Unë thjesht imagjinoj një grua që e ka jetuar jetën e saj me kaq shumë dhimbje dhe ishte gjithmonë e shqetësuar për të gjithë të tjerët dhe, mendoj, e pashë të sëmurej, e pashë të merrte kancer, e pashë të merrte të gjitha këto gjëra sepse qëllimi i saj ishte: ‘A je e lumtur?’ ‘A jeni mirë?’

Ai shtoi: “Ajo kurrë nuk mendoi se ishte e rëndësishme dhe kurrë nuk mendoi se dikujt do t’i interesonte, kështu që të them se ky dokumentar që [filmmakers] Xhelila [Bekele] dhe Armani [Ortiz] bëri për jetën time e prezanton atë me botën, kjo më emocionon sepse ajo ishte shumë e veçantë për mua.”

Tyler Perry

Shumë fansa dolën në rrjetet sociale për të komentuar momentin “të bukur” dhe “të fuqishëm” mes tyre Perri dhe Haines.

Një shikues shkroi: “Momenti më i bukur. Sara ka gjithmonë fjalët e duhura për të shprehur mendimin e saktë.”

Një tjetër tha: “Nuk e prisja të ndizja #TheView për një minutë të nxehtë dhe të kthehesha në një pellg lotësh. Tyler Perry është ai djalë.”

Whoopi Goldberg

Perri ndau se si nëna e tij e motivoi atë drejt suksesit në një intervistë të veçantë me “CBS Mornings”.

“Gjithçka që bëra ishte për të. E gjithë puna ishte për të”, tha ai të martën. “Nuk kam qenë kurrë pas parave. Gjithmonë bëhej fjalë për të fituar para të mjaftueshme për t’u kujdesur për të, për t’i blerë ilaçet, për t’u siguruar që nuk do të ishim më në varfëri. Sado që kisha, nuk ishte kurrë e mjaftueshme.”

“Maxine’s Baby: The Tyler Perry Story” do të fillojë transmetimin në Amazon më 17 nëntor.