Wendy Williams

Klea

Truri i Wendy Williams është dëmtuar rrezikshëm nga alkooli dhe ajo ka pasur disa frikëra afër vdekjes

Truri i Wendy Williams është dëmtuar rrezikshëm nga alkooli dhe ajo ka pasur disa frikëra afër vdekjes

Wendy Williams’ anëtarët e familjes po flasin për varësinë ndaj alkoolit që kontribuoi në rënien e prezantuesit të njohur të chat-it.

Prindërit e Wendy Williams

I mëparshmi Shfaqja e Wendy Williams Mbesa e prezantuesit, Alex Finnie, foli për People për spiralen në rënie të tezes së saj në kopertinën e kësaj jave.

“Ne të gjithë kemi parë imazhet gjatë muajve të fundit – dhe, me të vërtetë, disa viteve – të asaj që është dukur si një spirale për tezen time,” tha Alex për median. “Ishte tronditëse dhe zemërthyese ta shihje atë në këtë gjendje.”

Wendy Williams

Alex shfaqet me tezen e saj dhe anëtarët e tjerë të familjes në dokumentarin e ri Lifetime, Ku është Wendy Williamsi cili do të shfaqet premierë më 24 shkurt. Dokumentari do të detajojë se si problemet e abuzimit me substancat çuan në detyrimin e prezantuesit në një kujdestari të urdhëruar nga gjykata.

Wendy Williams

Tema e dokumentarit, i cili filloi xhirimet në gusht 2022, fillimisht ishte vendosur të ndiqej Wendy’s rikthim si një podkaster i ri. Projekti mori një kthesë të errët ndërsa kamerat filmuan Uendi duke luftuar me varësinë ndaj alkoolit dhe çështje të shumta shëndetësore, duke përfshirë sëmundjen Graves.

Wendy Williams

Përshkrimi i dokumentarit thoshte se kamerat kishin “qasje të pashembullt”. Uendi dhe familjen e saj për gati dy vjet.

Ekipi i kamerave u mbyll në prill 2023, muaji që Uendi hyri në një institucion për të trajtuar “çështjet njohëse”, siç shpjegohet nga menaxheri i saj, Will Selby. Djali i saj, Kevin Hunter Jr., zbuloi se mjekët përfundimisht i lidhën problemet e saj autoimune me përdorimin e alkoolit.

Wendy Williams

Këtë e ka konfirmuar familja Uendi mbetet në objekt deri në ditët e tij, i izoluar nga miqtë dhe familja, pasi i vetmi person me akses është një kujdestar ligjor i caktuar nga gjykata.

“Njerëzit që e duan atë nuk mund ta shohin atë,” Wendy’s Motra dhe nëna e Finnie-t, Wanda, i tha revistës. “Unë mendoj se gjëja kryesore është: si dreqin arritëm këtu?”

Wendy Williams

Wendy’s Shoferi prej shumë kohësh foli për klientin e tij të famshëm duke harruar detyrat që sapo kishin përfunduar.

“Unë nuk e di se çfarë dreqin po ndodh,” tha shoferi. “Mendoj se ajo po humbet kujtesën. Ajo ndonjëherë nuk e di kush jam unë.”

Uendie cila nuk është vënë re për më shumë se 200 ditë, pretendon në film se paratë e saj janë vjedhur nga kujdestari i saj.

Wendy Williams

Wendy’s djali është akuzuar gjithashtu për shfrytëzimin e “Si ja kaloni?” pritës për para të gatshme.

“Nuk kam marrë kurrë [money] pa pëlqimin e saj” Kevin thotë në filmin Lifetime.

Në vitin 2022, Wells Fargo ngriu Wendy’s llogari bankare dhe ka paraqitur kërkesë për kujdestari të përkohshme, me arsyetimin se Uendi ishte “viktimë e ndikimit të padrejtë dhe shfrytëzimit financiar”, sipas ish-avokatit të saj, LaShawn Thomas. Në maj 2022, lajmet u përhapën Uendi ishte vendosur në një kujdestari të përhershme financiare.

Wendy Williams

Wendy’s shëndeti dukej se po përmirësohej po atë vit pasi ajo kaloi kohë me djalin e saj në Miami. Hunter thuhet se e kishte nënën e tij duke ndjekur një dietë vegane dhe e kishte lënë të pijë. Uendi u bë presion për t’u kthyer në Nju Jork për të rifilluar regjistrimin e emisionit të saj, një kërkesë Hunter i përgjuar në dukje.

“Thashe [to the producers]’Jo, ajo nuk do të kthehet sepse duhet të përmirësohet'” Hunter thuhet në dokumentar. “U sigurova që biznesi të ishte gjithmonë në anën e pasme dhe që shëndeti të ishte prioriteti numër një”.

Wendy Williams

Shfaqja e Wendy Williams u anulua në qershor 2022.

Një burim i brendshëm i prodhimit vuri në dukje – “Uendi i pëlqente të bëja shfaqjen. Humbja e saj thjesht e theu atë.”

Në gusht 2022, Uendi u dërgua në rehabilitim për alkoolizëm të rëndë pas disa incidenteve të tmerrshme publike. Më parë ajo pretendonte se kishte qenë duke jetuar një mënyrë jetese të matur.

Wendy Williams

Gjatë Wendy’s Gjatë kohës në rehabilitim, sipas një burimi të brendshëm, u krye një skanim i trurit. Më pas, një neurolog u takua me yllin, djalin e saj 23-vjeçar, Kevin Hunter Jr., dhe bashkëshortin e saj të atëhershëm, Kevin Hunter Sr.

“Doktori u shpjegoi atyre se Wendy vuante nga dëmtimi i trurit të lidhur me alkoolin. Ata i thanë asaj se abuzimi i saj me alkool kishte shkaktuar dëme të përhershme në shtresat në trurin e saj, “tha një burim për The US Sun.

Burimi vazhdoi, “Ajo u paralajmërua atëherë dhe aty se nëse vazhdonte të pinte, dëmi vetëm do të përkeqësohej.”

Wendy Williams

Në atë takim, ata përshkruan pasojat e mundshme nëse ajo vazhdon në rrugën e saj aktuale, sipas burimeve të brendshme. Mjekët paralajmëruan për rënien eventuale të aftësive njohëse të Wendy, një realitet që është bërë i dukshëm për ata që kanë ndërvepruar me të vitet e fundit.

“Ata i thanë asaj se nëse vazhdonte të pinte, ajo do të vazhdonte të harronte më, se nuk do t’i mbante mend emrat e njerëzve dhe përfundimisht, ajo mund të harronte se cilët ishin njerëzit,” tha burimi i brendshëm.

Wendy Williams

Siç është raportuar, Wendy’s përfaqësuesit zbuluan publikisht se ylli ishte diagnostikuar me demencë frontotemporale dhe afazi.

“Vendimi për të ndarë këtë lajm ishte i vështirë dhe u mor pas shqyrtimit të kujdesshëm, jo ​​vetëm për të mbrojtur mirëkuptimin dhe dhembshurinë për Wendy, por për të rritur ndërgjegjësimin për afazinë dhe demencën frontotemporale dhe për të mbështetur mijëra të tjerë që përballen me rrethana të ngjashme. Marrja e një diagnoze i ka mundësuar Wendy-t të marrë kujdesin mjekësor që ajo kërkon.”

Sherri Shepherd mori përsipër Wendy’s Faza kohore teksa hosti i rënë u përpoq të rikthehej me një podcast të ri, i cili nuk u materializua kurrë në mes Wendy’s përkeqësimi i shëndetit.

Dokumentari me dy pjesë Ku është Wendy Williams premierë të shtunën, 24 shkurt dhe të dielën, 25 shkurt, në orën 20:00 ET, në Lifetime.