Travis Kelce

Klea

Travis Kelce merr pjesë në darkën e Patrick Mahomes menjëherë pas të shtënave fatale në paradë në Kansas City

Travis Kelce merr pjesë në darkën e Patrick Mahomes menjëherë pas të shtënave fatale në paradë në Kansas City

Disa lojtarë të Kansas City Chiefs, duke përfshirë Patrick Mahomes dhe Travis Kelceu mblodhën për një darkë të planifikuar private pas një të shtëna fatale që ndodhi gjatë paradës së tyre të fitores në Super Bowl 2024.

Travis Kelce

Qendërmbrojtësi planifikoi ngjarjen në restorantin e Kansas City, Granfalloon Restaurant, menjëherë pasi ekipi fitoi Super Bowl të dielën, sipas TMZ.

Mahomes thuhet se ka dhënë me qira restorantin dhe ka rekrutuar policinë për t’u marrë me çështjet e mundshme të kontrollit të turmës. Kelce u shkrep duke bërë një selfie me policët lokalë jashtë restorantit përpara takimit. Pronari i restorantit qëndroi i ngushtë në lidhje me ngjarjen private, por konfirmoi se “disa” lojtarë të Chiefs morën pjesë në darkë.

Travis Kelce

Mbledhja e ekipit erdhi vetëm disa orë pasi grupi festoi fitoren e tyre të madhe duke ndjekur paradën e tyre të Super Bowl. Një person u vra dhe të paktën 22 të tjerë u plagosën pas të shtëna me armë në turmë në Stacionin Union, të mërkurën. Afro një milion njerëz vlerësohet të kenë qenë në turmë kur shpërtheu epidemoni në depon historike.

Travis Kelce

DJ e zonës së Kansas City dhe nëna e dy fëmijëve, Lisa Lopez-Galvan, vdiq pasi u qëllua gjatë paradës, siç zbulohet në Facebook nga punëdhënësi i saj, radio KKFI 90.1 FM.

Travis Kelce

Shefi i policisë së qytetit Kansas, Stacey Graves, më vonë raportoi se gjysma e viktimave të plagosura ishin nën moshën 16 vjeç. Autoritetet konfirmuan se tre persona u arrestuan pas të shtënave masive, duke përfshirë një person që u filmua duke u goditur nga një kalimtar heroik.

Travis Kelce

Fansja e gjatë e Chiefs, Janelle Duncan, foli për NBC për kaosin.

“Ne sapo dëgjuam një mori zhurmash … dhe njerëzit filluan të vrapojnë përreth,” tha Duncan. “Disa njerëz bërtisnin, ‘Rosë’ dhe, ‘Vrapo, ka një gjuajtës!’

“Dikush po bërtiste se një zonjë u qëllua. Dhe pastaj një djalë tjetër po bërtiste, ‘Ejani ju djema, janë fishekzjarre. Alarm i rremë.’ Ne thjesht po përpiqeshim të dilnim sa më shpejt që të ishte e mundur, por të gjithë po vraponin në drejtime të ndryshme, “tha Duncan për gazetën, përmes një interviste telefonike.

Travis Kelce

“Askush nuk mund të lëvizte më shumë se disa centimetra në të njëjtën kohë,” vazhdoi ajo. “Ishte një gardh i madh i gjatë dhe të gjithë e shtynë dhe e shtynë deri sa mund ta rrëzonin gardhin pjesërisht dhe më pas ne të gjithë u ngjitëm lart.”

Travis Kelce

Policia gjeti disa armë zjarri dhe më pas liroi një nga të arrestuarit pasi konstatoi se personi nuk ishte i përfshirë në të shtënat. Autoritetet më vonë deklaruan se nuk besonin se motivi ishte terrorizmi, por rezultat i një “mosmarrëveshjeje mes disa personave”.

Travis Kelce

Mahomes, 28, shkoi te X për të kërkuar lutje për Kansas City dhe Kelce34 vjeç, shkroi se tragjedia e kishte lënë atë “zemërthyer”. Mahomes’ gruaja, Brittany Mahomeskomentoi se ajo ishte “shumë e turpëruar dhe e zhgënjyer” nga të shtënat e tmerrshme.