Travis Kelce

Klea

Travis Kelce bërtiti dhe qortoi trajnerin e tij Andy Reid Mid-Super Bowl pasi Chiefs Fumble

Travis Kelce bërtiti dhe qortoi trajnerin e tij Andy Reid Mid-Super Bowl pasi Chiefs Fumble

Travis Kelce shprehu zhgënjim të konsiderueshëm ndaj trajnerit të Kansas City Chiefs, Andy Reid pas një loje të keqtrajtuar në gjysmën e parë të Super Bowl të dielën në 2024.

Pas një pasimi të humbur të rëndësishëm nga qendërmbrojtësi Patrick MahomesTravis Kelce iu afrua Reid, duke këmbëngulur që të përfshihej në lojë për të kthyer valën për Shefat.

Gjatë shpërthimit të tij, Travis u ndalua nga shoku i skuadrës Jerick McKinnon, i cili ndërhyri menjëherë duke e larguar nga trajneri 65-vjeçar, Reid.

Travis Kelce

Më pas, kamerat e kapën Travis ulur i qetë në stolin e Allegiant Stadium. Specifikat e komenteve të bërtitura të Kelces mbeten të paqarta, megjithëse një transmetues sugjeroi se ai po i kërkonte Reidit “të më mbante”.

“Pas përplasjes, ai [Kelce] vjen tek Andi, ai shkon, “Më mbaj brenda!” Ajo që ndodhi është se, në gërvishtje, ai nuk ishte në lojën ku hyri Noah Grey… mendoj Kelce e di se ai është si, ‘Vetëm më mbaj atje!’”, teorizoi një nga transmetuesit e sportit.

Travis Kelce

Që nga viti 2013, Travis Kelce dhe Reid kanë mbajtur një marrëdhënie profesionale, duke filluar kur Travis u hartua nga shefat dhe Reid mori rolin e trajnerit kryesor. Shfaqja e zhgënjimit të Kelce ndodhi ndërsa Kansas City Chiefs kërkuan të siguronin titullin e tyre të katërt në Super Bowl, duke konkurruar kundër San Francisco 49ers në Las Vegas.

Anëtarët e Travis’ Një grup i ngushtë, përfshirë të dashurën e tij Taylor Swift, e panë përballjen nga komoditeti i një suite VIP, ku ishin mbledhur për ta mbështetur. Këngëtarja 34-vjeçare e “Cruel Summer” shoqërohej nga miqtë Blake Lively, Lana Del Rey, Ice Spice dhe Ashley Avignone për të parë lojën e shumëpritur.

Taylor Swift

Në të njëjtën suitë, nëna e Travis, Dona Kelce, së bashku me vëllanë dhe kunatën e tij, Jason dhe Kylie Kelce, ishin gjithashtu të pranishëm për të treguar mbështetjen e tyre. Swift u nis për në Vegas vetëm disa orë pas koncertit të saj Eras Tour në Tokio, Japoni, duke treguar angazhimin e saj duke ndjekur lojën natën tjetër.

Taylor Swift

Që nga shtatori, pak pasi nisi lidhjen e saj me futbollistin e njohur, superylli ka qenë e rregullt në ndeshjet e Chiefs, duke treguar mbështetjen e saj për skuadrën. Taylor Swift dhe Travis Kelce kanë shprehur hapur mbështetjen e tyre reciproke që atëherë.

Taylor Swift dhe Travis Kelce

Ata nuk kishin turp të shfaqnin dashuri publikisht, të ndanin një moment të PDA-së dhe të deklaronin dashurinë e tyre për njëri-tjetrin pas fitores së Shefave në Kampionatin AFC më 28 janar.

Në fund të fundit, Kansas City Chiefs siguruan një fitore, megjithatë Travis e gjeti veten të detyruar të adresonte veprimet e tij të mëparshme pas reagimit të tifozëve.

Taylor Swift

“Oh djema e patë atë? Njeri, ishte… Unë do ta mbaj atë mes nesh, përveç nëse mikesha ime ia tregon botës, por unë thjesht po i thoja se sa shumë e dua.” U tha Travis gazetarëve.

te dyja Andi dhe Travis foli për goditjen pas lojës, me Andin duke shpjeguar:

“Pjesa që unë dua është që ai pëlqen të luajë lojën dhe dëshiron të ndihmojë ekipin e tij të fitojë. Nuk është një gjë egoiste, nuk është kështu dhe unë e kuptoj këtë. Dhe për aq sa, ju e dini, ai përplaset me mua, unë e ndjek atë. Dhe ne e kuptojmë këtë. Ai thjesht më kapi nga ekuilibri.”

Në një intervistë tjetër, trajneri u shpreh edhe me shaka: “Ai më mban të ri. Testuar atë ijë jashtë. Ai më zuri jashtë bilancit, normalisht do t’i jepja pak, por nuk kisha asnjë këmbë poshtë meje.”