Transmetimi i Tom Sandoval në sezonin 11 të VPR, mund t'i largojë fansat

Klea

Transmetimi i Tom Sandoval në sezonin 11 të VPR, mund t’i largojë fansat

Shumica Rregullat e Vanderpompës Tifozët janë të sëmurë për vdekje duke folur për Scandoval. Jo vetëm që i kushton më shumë vëmendje zuzarit, Tom Sandoval, por pusi i dramës është tharë. Tom ishte një pjesë e lidhjes që përfshinte edhe Rachel Leviss. Të dy vendosën të rrinin fshehurazi pas shpinës së Ariana Madix për muaj të tërë, vetëm që lidhja e tyre të shpërthejë dhe të kapet në film.

Që nga marsi, Tom nuk është përpjekur vërtet të shpengojë veten dhe ka vazhduar të jetojë një jetë mjaft normale në krahasim me Rachel, e cila u fsheh për muaj të tërë dhe më pas mori pjesë në një intervistë shpërthyese. Bashkëpronari i TomTom i ka lodhur shikuesit, dhe me sezonin 11 afër qoshes, mund të ketë qenë një ide e keqe për të hedhur aktorin e shkelësit të kurorës.

Santiago Felipe/Getty Images

Është një pilulë e vështirë për t’u gëlltitur duke ditur se Tom është mirëpritur përsëri në sezonin 11 të Vanderpump Rules me krahë hapur pasi Rachel zbuloi se ai e kishte regjistruar atë duke masturbuar pa pëlqimin e saj. Ndërsa po fliste me Bethenny Frankel, shikuesit u tronditën kur dëgjuan Rachel të akuzonte Tomin për një akt mjaft të urryer. Ajo tha se ndihej “e tradhtuar. Ndjeva sikur nuk mund t’i besoja këtij personi. Ndjeva sikur privatësia ime nuk kishte rëndësi për të.” Rakela vazhdoi duke thënë: “Nëse ai do të më kishte kërkuar leje, unë do të kisha thënë jo”. Rasheli nuk ka nisur ende një hetim zyrtar, por e gjithë historia është shqetësuese.

Nëse pretendimet e Rachel janë të vërteta, Tom do të kishte shkelur ligjin. Ligji për regjistrimin e Kalifornisë thotë, “Ligji i Kalifornisë për përgjimin është një ligj i miratimit të dy palëve. Kalifornia e bën krim regjistrimin ose përgjimin e çdo komunikimi konfidencial. Përfshirë një bisedë private ose telefonatë, pa pëlqimin e të gjitha palëve në bisedë.”

Ligji zbatohet për “komunikimet konfidenciale, d.m.th., bisedat në të cilat njëra nga palët ka një pritshmëri objektivisht të arsyeshme se askush nuk është duke dëgjuar ose dëgjuar bisedën”. Nëse Rachel vendosi të ngrejë akuza, kjo mund të jetë një dhimbje koke e madhe për rrjetin. Ata mund të thirreshin për pamjet e patransmetuara të Tomit duke i pranuar ish të dashurit të tij se kishte gabuar që e regjistroi atë.

Gjithashtu, edhe pse e lëngshme, kjo nuk është lloji i dramës që duhet të transmetohet në TV realitet.

Ariana nuk do të filmojë me Tomin

Jeff Kravitz/Getty Images për MTV

Nëse shikuesit e Vanderpump Rules po kërkojnë një bisedë mes Arianës dhe Tomit, ata do të gabohen rëndë. U raportua se Ariana nuk pranoi të ishte në një skenë të vetme solo me ish të dashurin e saj kur rifilluan xhirimet. Dhe ne nuk mund të themi se e fajësojmë atë – Tom u jep të gjithëve të keqen.

Edhe pse Ariana ka pranuar të filmojë skena në grup, është e dyshimtë që shikuesit do të shohin shumë nga një bisedë mes ish-çiftit. Pas një përplasjeje të tillë gjatë ribashkimit të sezonit 10, ndihet si një zhgënjim të mos kesh një bisedë solo.

Pse ta ktheni Tomin përsëri nëse Bravo e dinte se nuk do të kishte asnjë shans në ferr që Ariana të fliste me të? Duket si humbje e një pagese të madhe nëse më pyet mua. Gjithçka që do të shohim është Tom duke qarë fallco, duke e detyruar një lot nga syri i tij gjatë rrëfimeve të shumta. Unë do ta përcjell atë, faleminderit.

Tom është ende një drogë

Nicole Weingart/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Tom nuk ka mësuar asgjë nga saga Scandoval, dhe në fakt ndihem paksa i përzier edhe kur mendoj se duhet ta shikoj në ekranin e vogël. Ne të gjithë e dimë pse ai është këtu: të shpresojmë t’i japim Vanderpump Rules një sezon më shumë pasi duhej të përfundonte në sezonin 10. Në vend të kësaj, Tom po përpiqet çmos për të organizuar një turne shpengimi për veten e tij, por ai nuk është Jezusi. Tom do të bëjë atë që bën më së miri, dhe kjo është të injorojë realitetin dhe të vazhdojë të ecë përpara.

Kasti filmoi një udhëtim në Liqenin Tahoe në qershor, ku këngëtari kryesor u fotografua i veshur me një bluzë ku shkruhej “Unë jam mirë”. Së pari, askush nuk e pyeti nëse ishte mirë apo jo, dhe së dyti, askush nuk i intereson sepse Scandovalin e kanë rrahur për vdekje dhe ne si ndjekës jemi të rraskapitur.

Tom gjithashtu ka hapur krahët dhe ka filmuar Forcat Speciale, duke shpresuar të lirohet nga mëkatet e tij. Përsëri, Tom po shkon në shkallën e N-të kur bëhet fjalë për dramatikën. Në fund të ditës, ai mashtroi. Tom ka mashtruar më parë dhe me shumë mundësi do ta bëjë përsëri. Ai nuk vrau askënd, kështu që le të vazhdojmë dhe të mos i japim më vëmendje këtij djali.