Trajtimet më të shijshme të shefit të RHOBH Weed

Klea

Trajtimet më të shijshme të shefit të RHOBH Weed

E sjellë tek ju nga:

Amvisat e vërteta të Beverly Hills Sezoni 13 prezantoi një darkë të paharrueshme. Kyle Richards ftoi bashkë-yjet dhe miqtë e saj në një darkë të mbushur me THC. Secili i ftuar foli me stafin e shefit për të vendosur se sa THC do të donin në vaktin e tyre. Ushqimi i një mysafiri mund të përgatitet edhe pa.

Ndërsa pati shumë dramë në festë, një pjesë e darkës pothuajse u la në hije: ushqimi! Shefi i barërave të këqija, Christopher Sayegh, shërbeu një darkë hyjnore. Më lotoi goja pasi dëgjova përshkrimin e Angjinares ose Sunchoke Jerusalemit. Dhe të ftuarit u tërbuan për këtë.

Le të hedhim një vështrim në disa nga shijet më të shijshme të paraqitura në kuzhinierin e barërave të këqija RHOBH, i njohur si Shef Sayegh’s, llogaria në Instagram, @the_herbal_chef.

Fonduta Ravioli

Ky ravioli me pamje të shijshme është bërë me fonduta. Fonduta është një përzierje qumështi, të verdhat e vezëve, gjalpi, djathi i shkrirë dhe tartufi i bardhë. Më pas shtoni disa kërpudha porcini dhe djathin parmixhano. Po të lutem! Dhe nga janë ato pllaka?

Crunch me kikirikë me çokollatë Dulcey

Kikirikët i shtohen dulcey, e cila është çokollatë ngjyrë bionde, e lëmuar dhe e mëndafshtë. Më pas kjo përzierje krokante vendoset midis shtresave të kekut me çokollatë dhe ganashit me çokollatë. Ëndrra e një adhuruesi të çokollatës dhe kikirikut u bë realitet! Nëse keni një dhëmb të ëmbël, kjo mund të jetë zgjedhja e përsosur.

Tortë me çokollatë

Kjo tortë dekadente me çokollatë duket qiellore. Torta është e lyer me ganaç çokollatë dhe shërbehet me tuile, e cila është një vaferë e pjekur. Ëmbëlsirë u përfundua me një mousse të kripur me shije karamel dhe sherbet fasule vanilje.

Pica me molusqe të bardha

Për picën, një lëkurë parmixhani i pjekur në skarë iu shtua një salcë kremi me verë të reduktuar. molusqet piqeshin në skarë dhe më pas lyheshin me disa qepe mbi picë. Pasi pica u gatua në furrë me dru, u shtuan qiqra, vaj ulliri dhe djegës Fresno të fermentuar për të përfunduar gjellën. Aktualisht po kontrolloj çmimet për ta bërë këtë kuzhinier të më gatuajë një banket me pesë pjata…

Kobe Burger

Tani kjo, miqtë e mi, është një burger. Patty është një viçi me moshë të thatë 60-ditore të kombinuar me yndyrën Kobe Wagyu. Më pas kemi mbushjet, duke përfshirë domate, marule ajsbergu francez, turshi dhe një aioli me shije goca deti.

Misër karamel

Ky version i misrit karamel tingëllon i këndshëm. Një tortë me karamel me vanilje ka një krem ​​misri, ose krem. Përfundohet me një xhelato me shije misri, një espumë karamel (që është shkumë) dhe CBD. Më pëlqen se sa kreative janë të gjitha këto pjata.

Molla e karamelit

Kjo mrekulli me një kafshatë është mishërimi i portativit dhe i shijshëm. Brumi i fryrë është i mbushur me një shkumë të shijshme jeshile me aromë molle. Yum!

Tortë me domate

Kjo tortë domate përbëhet nga domate me shije, qepë të tymosur dhe proshutë të pjekur me dru qershie, kopër të karamelizuar dhe xhel borziloku. Domatet e marinuara ishin prekja përfundimtare.

Portage i ndaluar i orizit

Kjo pjatë tingëllon magjepsëse. Sipas Health, orizi i ndaluar është një drith i plotë që është ngrënë në Kore, Japoni dhe Kinë për qindra vjet. Njihet gjithashtu si oriz vjollcë ose i zi. Ky oriz kombinohej me qepë të ëmbël dhe kunguj të pjekur, duke rezultuar në një zierje të trashë. Ajo u kurorëzua nga një biftek i lavdishëm i pjekur në skarë nga New York Angus. Dhe prekja përfundimtare? Një remoulade, e cila është një salcë e ftohtë.

5 nuancat e çokollatës

Nuk jam i sigurt nëse ky është emri i duhur për këtë ëmbëlsirë, por sigurisht që është i përshtatshëm. Kjo ëmbëlsirë e shijshme mund të turpërojë Death by Chocolate, një tjetër ëmbëlsirë popullore.

Torta ishte bërë nga çokollata e zezë. Më pas shtoni çokollatë qumështi, mousse me çokollatë të bardhë kremoze, xhelato me çokollatë bionde dhe një tuile çokollate ose vaferë. Nëse kjo nuk ringjall çokollakun tuaj të brendshëm, nuk e di se çfarë do të jetë. Regjistrohu!

Kjo gamë e gjerë e pjatave është vetëm një shembull i asaj që shef Sayegh ka në faqen e tij në Instagram. Hidhini një sy dhe mrekullohuni me aftësinë e tij të kuzhinës dhe pjatat e denja për të dëshiruar!


Me mbi 25,000+ rishikime me 5 yje dhe që funksionon në 34 shtete – Mood e bën relaksimin për natën tuaj të ardhshme televizive realiteti plotësisht të ligjshëm dhe të dorëzuar në pragun tuaj. Lule, koncentrate, ushqime, çamçakëz, vape dhe më shumë; më mirë se dispanseritë lokale. Testuar në laborator për cilësinë më të lartë, me një garanci 100-ditore të kthimit të parave. Bleni THCa ligjore këtu.