Traileri i sezonit 9 Bachelor in Paradise Premton Drama, Tension dhe Dasmë

Klea

Traileri i sezonit 9 Bachelor in Paradise Premton Drama, Tension dhe Dasmë

Është pothuajse parajsë… Bachelor në Parajsë, kjo eshte. Një ngacmues për sezonin e ri të BIP u përfshi në finalen e sezonit 20 të The Bachelorette. Duke u hapur në një skenë romantike të një çifti të paidentifikuar që ndajnë një puthje pasionante në surf (ala Deborah Kerr në “From Here to Eternity”), muzika fryhet derisa erdhi një valë dhe i rrëzoi ata. “Po tallesh me mua?” gruaja bërtiti. “F***!”

“Parajsa është kthyer!” prezantuesja Jesse Palmer mori zërin. “Dhe do të godasë më fort se kurrë.”

Kjo është arsyeja pse ne e shikojmë këtë shfaqje

“Kjo është çmenduri!” klithë një Brayden Bowers tepër i emocionuar. “Parajsa është e çmendur! Ka kaq shumë gjëra që po ndodhin!”

“Bëhuni gati për një kohë të egër në plazh,” vazhdon Xhesi, i shoqëruar nga pamjet e një gruaje duke bërë shkrepje trupi nga barku i një djali. E shijshme.

“A do të më thithësh gishtat e këmbëve?” një grua tjetër pyet shokun e saj mashkull.

“A do t’ju thith gishtat e këmbëve?” ai qesh i habitur. “Ata duken mirë. Pse jo?” Shpresoj që së pari ta pastronte rërën. Gjëja që urrej më shumë për plazhin është që të fut rërë në ushqimin tënd.

Jesse premton “takime seksi”

[Photo Credit: BC/Craig Sjodin]

“Gjërat po nxehen,” thotë Cat Wong nga sezoni i Zach Shallcross i The Bachelor.

Dy gra të tjera admirojnë një djalë pa këmishë që shëtit në plazh. “Ai është shumë i nxehtë,” thotë njëri. “Ka rreth 42 bark në trupin e tij.” Kjo është si shtatë pako me gjashtë. Po!

“A nuk doni thjesht t’i lëpini ato?” thotë vajza tjetër.

“Po,” pranon shoqja e saj.

Katër ish-beqare kthehen

(Foto nga Mindy Small/Getty Images)

Oh, i dashur Zot. Rachel Recchia dhe zëri i saj i vogëlushit janë kthyer për një përpjekje tjetër për të gjetur dashurinë. “Përshëndetje, Jess!” ajo këndon-këngë ndërsa zbret nga shkallët për në Playa Escondida.

“Rachel, jam shumë mirë që të shoh!” ai genjen. Të gjithë janë të lodhur nga Rakela dhe qaja e saj sa herë që gjërat nuk shkojnë ashtu siç ka.

Tre ish-beqare të tjera po pretendojnë një vend në plazh: Katie Thurston, Hannah Brown dhe Charity Lawson (vetëm duke kërkuar – ajo tashmë ka djalin e saj). Dhe gratë tashmë atje janë më pak se të kënaqura që kanë “profesionistët” që ndalojnë pranë.

Katie parashikon se ish-i i saj, Blake Moynes, nuk do të jetë i lumtur ta shohë atë. Ai nuk është, as unë nuk jam. Nuk e pashë sezonin e saj dhe nuk dua ta shoh në emisionin tim të preferuar. Ajo më bezdis.

“Plus,” na paralajmëron Xhesi, “Dikush ka një urgjencë të rëndë mjekësore”, shoqëruar me pamjet e detyrueshme të një ambulance që mbërrin në Kodin 3. Jam i sigurt se është diçka e vogël, ose do të kishim dëgjuar për të. Gishti i cunguar? Djegie nga dielli? Ndjenja të lënduara?

Oh e dashur. Është një rast i rëndë i kapsllëkut. Njëra nga gratë thotë se nuk ka dalë jashtë për nëntë ditë. Bëji asaj gruaje një klizmë, stat!

“Nëse nuk kemi pasur ende lëvizje deri në lindjen e diellit nesër në mëngjes,” i thotë mjekja, “ne do të duhet të lindim … një foshnjë të varfër.” Ewww. Vetëm kjo shfaqje do të shfaqte diçka të tillë. Kjo është e keqe.

A do të ketë dasmë?

“Kush do ta gjejë shpirtin e tyre binjak?” Jess tone. “Kush do të largohet me lot?” Më e mira nga të gjitha, Wells Adams është kthyer si banakier i resortit dhe ai solli me vete diçka të quajtur “Kutia e së vërtetës”.

“Dhe kush do të vendosë të martohet në Parajsë?” Xhesi habitet teksa na shfaqen skena të një dasme. “Zbuloni në premierën e sezonit të Bachelor in Paradise.”

Sezoni 8 i Bachelor in Paradise jep premierë më 28 shtator në orën 8/7c në ABC.