Traileri i sezonit 8 të Momenteve më të Mirë në Shtëpinë Verore

Klea

Traileri i sezonit 8 të Momenteve më të Mirë në Shtëpinë Verore

Vështrimi i fshehtë i Shtëpi verore Sezoni 8 më në fund është këtu, dhe më lejoni t’ju them, është gjithçka dhe shumë më tepër! Banda Montauk është kthyer për një tjetër udhëtim të egër me disa nga OG-të dhe disa fytyra të reja. Kasti përfshin Lindsay Hubbard, Carl Radke, Kyle Cooke, Amanda Batula, Paige DeSorbo, Danielle Olivera, Ciara Miller dhe Gabby Prescod, dhe dy shtesa të reja, West Wilson dhe Jesse Solomon. Fotoja promovuese e Shtëpisë së Verës duket sikur është drejtpërdrejt nga xhirimet e Scooby Doo, por unë jam gati për të gjithë kaosin që do të bjerë mbi shtëpinë me një Lindsay të aktivizuar në lëvizje. Këtu janë momentet më të mira në trailerin e sezonit të 8-të të Summer House.

Ndarja

Në skenën hapëse, e cila tingëllon sikur këndojnë murgjit tibetianë, një horizont gri i qytetit të Nju Jorkut shikon përmes mbulimit të reve dhe kamerat i afrohen Carl dhe Lindsay duke diskutuar seriozisht. Ne të gjithë e dinim se Carl kishte thirrur kamerat Bravo, por askush nuk e dinte se sa pjesë e “ne duhet të flasim chat” ishte kapur.

Me sa duket, mjaft prej saj. Biseda filloi me Lindsay duke pyetur: “Çfarë do nga unë?” Carl u përgjigj: “Unë dua që ju të më besoni mua.” Domethënë, nëse nuk ka besim, çfarë kishin këta të dy? Një marrëveshje biznesi?

Përkeqësohet ndërsa biseda thellohet dhe Carl zbulon: “Unë nuk jam i lumtur dhe nuk mendoj se ti je i lumtur. Ju keni nevojë për këtë në marrëdhënie, duhet të keni fuqinë mbi personin tjetër. Ju jeni vërtet i talentuar të luani viktimën.” Jezus Krisht, do të më duhen pak kokoshka, stat!

Karli thyen murin e katërt

Gjatë së njëjtës skenë, Lindsay largohet me stuhi, ndoshta për të bërë sanduiçin e saj, duke vënë në dukje se i fejuari i saj e ka marrë qartë vendimin e tij. Diku, Stephen Traversie është duke falënderuar yjet e tij me fat që mori kur e bëri, PowerPoint dhe të gjitha. Carl qëndron aty i shtangur, duke i thënë producentit dhe kameramanit të tij: “Mendova se ajo do të reagonte pak më ndryshe”.

Carl vuri në dukje se ishte i shqetësuar. “Ajo do t’i duhet ta rrotullojë këtë dhe pastaj t’u tregojë të gjithëve se është e verbër. Unë do të jem i keqi, kjo është mirë, por ajo është e verbër ndaj gjërave që kanë ndodhur vitin e kaluar.” Prerë Lindsay në shtratin e saj duke i thënë babait të saj pikërisht këtë. Të dridhurat!

Amanda gjen zërin e saj

Për vite me radhë, kishte diçka në lidhje me Amandën që më shqetësonte, por nuk kisha mundur të vë gishtin mbi të. Por më në fund e kuptova kur Ciara thirri të dashurin e saj për humbjen e identitetit dhe qëndrimin shumë në hije. Shpesh mund ta shoh veten në Amanda – duke dashur të jem gruaja e përsosur, por shpesh duke e humbur veten gjatë rrugës. Pra, jam shumë e emocionuar të shoh se si Amanda lundron në këto ujëra të turbullta me Kyle. Kush, le ta pranojmë, nuk është aq i mirë në marrjen e kritikave konstruktive?

Nuk na dëshmon se e kemi gabim, themeluesi i Loverboy, i cili, pasi gruaja e tij thotë: “Nuk të pëlqen kur kam një qëndrim për diçka”, bërtet përsëri, “Qëndrimi yt është bullsh*t”. Por unë shpresoj se ata mund t’i kuptojnë të gjitha.

Lindsay vë në dyshim maturinë e Karlit

Në atë që do të jetë një klip i famshëm nga sezoni i ri, Carl shihet duke i bërtitur Lindsay-t në krye të mushkërive, duke bërtitur: “Më akuzove për drogë!” Mund ta imagjinoj vetëm se kjo nuk shkoi mirë pasi Carl ka qenë i matur që nga janari 2021 pas humbjes shkatërruese të vëllait të tij më të madh për shkak të një mbidoze droge. Për mua, mund të shoh që ky është fillimi i fundit për çiftin. Edhe prindërit e Karlit duket se janë dakord.

Lou, njerku i Karlit, zbuloi: “Kam qenë ministër gjatë gjithë karrierës sime dhe jam martuar me mijëra njerëz. Unë nuk do të martohesha me ty dhe Lindsay.” A është Lindsay zuzar apo viktima në këtë histori – kjo është ajo që unë dua të di. Ashtu si shumë nga gratë Bravo, unë ende besoj se Lindsay shpesh etiketohet si irracionale, por sa nga ato që thotë Carl janë të vërteta? Ne duhet të shkojmë në fund të kësaj bande kaperi. Shpejt, merrni një Snack Scooby dhe një Loverboy për rrugë!